Od niedawna mam w domu zainstalowany elektryczny ciśnieniowy podgrzewacz wody (100l Atlantic). Obsługuje trzy punkty poboru wody - umywalka i wanna w łazience + jedna bateria w kuchni. Już w trakcie pierwszych godzin użytkowania zaobserwowałem niepokojący mnie wyciek wody z zaworu bezpieczeństwa (zawór ten był dostarczony w komplecie z ogrzewaczem).
Nie wiem jak jest w innych typach bojlerów/zaworów bezpieczeństwa - tu producent dopuszcza lekki wyciek na skutek wzrostu ciśnienia we wnętrzu ogrzewacza - i ma to być zjawisko normalne (tak napisano w instrukcji).
Niepokoi mnie ilość wydostającej się z zaworu wody (ma to miejsce podczas kiedy grzałka podgrzewa świeżo napuszczoną do zbiornika wodę) - za każdym takim "cyklem" (dopełnienie wody do zbiornika i jej podgrzanie) wycieka z zaworu bezpieczeństwa od 0,5 do 1 litra wody. Wodę odprowadzam z zaworu do pojemnika poprzez igielitowy wężyk.
"Regulator" ciśnienia na wejściu wody do budynku ustawiony był na 3 bary, obniżenie ciśnienia do 2 nie dało poprawy - dalej zmniejszać nie ma chyba sensu?
Zanim wykonam telefon do centrum serwisowego, chciałbym wcześniej poznać wasze zdanie.
Czy tak ma być czy jest to ewidentny feler urządzenia?

http://img517.imageshack.us/my.php?i...aczwodybt4.jpg