dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 70
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar suire
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    218
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    U mnie od sierpnia zeszłego roku działa płyta elektryczna,piekarnik i zmywarka Ikea (Whirlpool)
    Jestem zadowolona,wszystko pracuje jak należy.
    Pozdrawiam suire.
    komentarze
    dziennik

  2. #22

    Domyślnie

    My mamy kuchnię ikeowską (super się sprawdza)z całym agd whirlpoola zakupionym razem z kuchnią. Oceniając wg starej skali szkolnej (czyli od 5 do 2) dałabym tak:
    lodówka: 5
    zmywarka : 4
    piekarnik : 5
    płyta gazowa : 3 na szynach
    okap: 5

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Zopafisa

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    269

    Domyślnie

    a która masz płytę i dlaczego 3 na szynach ?
    Zastanawiam sie od jakiegos czasu nad płytą z Ikei pięciopalnikową

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zopafisa
    a która masz płytę i dlaczego 3 na szynach ?
    Zastanawiam sie od jakiegos czasu nad płytą z Ikei pięciopalnikową
    Te pięciopalnikowe są b.efektowne, być może też są lepsze niż mój 4palnikowy model (nie znam numeru, na zewnątrz nie jest napisane). Dlaczego 3 na szynach? Otóz jest tam taki patent (ochrona pzred dziećmi), że aby właczyć gaz musisz jedną ręką przekręcić kurek wciskając go jednocześnie a następnie potrzymać wciśnięty przez 5 sekund, drugą ręką naciskając iskrownik i dopiero wtedy bucha płomień. Szkopuł jest taki, że ten mechanizm w palniku się zacina, czyli powtarzasz opisaną sekwencję czasem kilka razy i płomień ciągle gaśnie, mimo że trzyma się przepisowe 5 sekund lub dłużej. Wtedy trzeba zdjąć plastikowy kurek, stuknąć trzonkiem noża w metalowy trzpień kurka i próbować od nowa. Do skutku. Czasem odpalenie palnika trwa 2-3minuty. Cholery można dostać. Czynne warunkowo mam 2 palniki, jeden wcale a jeden odpala z dużym trudem. Czyli w zasadzie mam płytę 2palmikową i to źle działającą. Moja mama ma róznież płytę gazową z ikei (inny model) i również ma dokładnie ten sam problem. Gazownik twierdzi, ze to bład konstrukcyjny , nie do usunięcia.

  5. #25

    Domyślnie

    a jak to wygląda cenowo? Dużo taniej niż zakup osobno?
    Pokonać swoje słabości...

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar suire
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    218
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał abigail
    Cytat Napisał Zopafisa
    a która masz płytę i dlaczego 3 na szynach ?
    Zastanawiam sie od jakiegos czasu nad płytą z Ikei pięciopalnikową
    Te pięciopalnikowe są b.efektowne, być może też są lepsze niż mój 4palnikowy model (nie znam numeru, na zewnątrz nie jest napisane). Dlaczego 3 na szynach? Otóz jest tam taki patent (ochrona pzred dziećmi), że aby właczyć gaz musisz jedną ręką przekręcić kurek wciskając go jednocześnie a następnie potrzymać wciśnięty przez 5 sekund, drugą ręką naciskając iskrownik i dopiero wtedy bucha płomień. Szkopuł jest taki, że ten mechanizm w palniku się zacina, czyli powtarzasz opisaną sekwencję czasem kilka razy i płomień ciągle gaśnie, mimo że trzyma się przepisowe 5 sekund lub dłużej. Wtedy trzeba zdjąć plastikowy kurek, stuknąć trzonkiem noża w metalowy trzpień kurka i próbować od nowa. Do skutku. Czasem odpalenie palnika trwa 2-3minuty. Cholery można dostać. Czynne warunkowo mam 2 palniki, jeden wcale a jeden odpala z dużym trudem. Czyli w zasadzie mam płytę 2palmikową i to źle działającą. Moja mama ma róznież płytę gazową z ikei (inny model) i również ma dokładnie ten sam problem. Gazownik twierdzi, ze to bład konstrukcyjny , nie do usunięcia.

    Może trochę nie na temat,ale miałam kiedyś taką kuchenke "Amika". \Po prostu tak z gazem bywa,zawsze coś zapaskudzi te kurki
    Teraz mam płytę elektryczną z IKEA i zapomniałam co to kuchenka gazowa.I jak bywa kłopotliwa.
    Pozdrawiam suire.
    komentarze
    dziennik

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m3rkury

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    9

    Domyślnie Podłączenie kuchni (Whirlpool for Ikea)

    Witajcie,
    potrzebuję pomocy/porady odnośnie podłączenia elektrycznego kuchni Whirlpoola (piekarnik+płyta grzewcza ceramiczna).

    Niestety dostaję sprzeczne informacje z różnych źródeł i sam nie wiem, kto ma rację.

    Czy można podłączyć płytę z piekarnikiem do 1-fazowego przyłącza 230V?

    Mam już 3 głosy na ten temat:
    1. TAK, można, tylko trzeba zrobić zabezpieczenie 25A
    2. NIE, trzeba podłączyć 3-fazowo
    3. NIE, konieczna jest siła.

    Niestety jestem laikiem. Wolałbym, żeby opcja "1" była prawdą, bo wtedy nie musiałbym modyfikować instalacji elektrycznej.

    Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

    Pozdrawiam,
    Bartek

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Zobacz do instrukcji płyty. Tam powinno być wszystko napisane.
    Niektóre możan podłoączyć na dwa sposoby.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar suire
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    218
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jestem laikiem w tym temacie, kuchnię (płyta + piekarnik Ikea )podłączali fachowcy.Ale NA PEWNO mam to podłączone do siły.
    I podczas zakładania instalacji tez pytano mnie o rodzaj kuchenki(elektryczna,gazowa?).Więc pewnie ta siła jest wazna przy podłączeniu płyty.
    Pozdrawiam suire.
    komentarze
    dziennik

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m3rkury

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi. Będziemy ciągnąć siłę w takim razie.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Czy ktoś ma tą płytę gazową z ikei?


    Jak się sprawdza i czyści, bo jest matowa?

    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70154169
    ------------
    Z91 L GP2

  12. #32

    Domyślnie

    Ja użytkuję od roku cały sprzęt Ikea, łącznie z płytą pięciopalnikową. Rzeczywiście, kurKi trzeba nieco przytrzymać przy zapalaniu palników, ale w moim egzemplarzu na szczęście się nie zacinają. Jeśli chodzi o utrzymanie w czystości - no to nie jest najszczęśliwszy wybór. Ale sposobem na smugi pozostające po umyciu jest oliwka (skorzystałam z rad szanownych Forumowiczek), sprawdza się doskonale. A ruszt od czasu do czasu do zmywarki - i po kłopocie.
    Pozdrawiam - Gosia

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Gosia ale masz tą czarną płytę właśnie czy inox?

    Zastanawiam się co lepsze, czy czarna na szkle, czy ten mat czy może inox jednak?
    ------------
    Z91 L GP2

  14. #34

    Domyślnie

    Inox, ale chyba jednak wolałabym ..., a właściwie nie wiem która lepsza. , na razie wyrabiam ciągle w sobie nawyk czyszczenia po każdym użyciu.
    Pozdrawiam - Gosia

  15. #35

    Domyślnie

    A dla mnie ta płyta to porażka i poważnie zastanawiam się nad jej wymianą.
    I nie chodzi mi o czyszczenie, ale o bezpieczeństwo, z tych rusztów najnormalniej w świecie spadają garnki i wbrew pozorom nie mogę swobodnie postawić na niej czterech garnków
    Po dwóch latach użytkowania serdecznie odradzam...

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Masakra, dzięki za odp.
    ------------
    Z91 L GP2

  17. #37

    Domyślnie

    też chciałam tę płyte gazową z 5 palnikami, znalazłam inną whirlpoola i nie wiem czy będzie pasowała do szafki,chociaż z drugiej strony i tak będzie wycięty na nią otwór w płycie więc nie wiem czy rozmiar szafki pod spodem ma znaczenie.
    http://www.oleole.pl/plyty-do-zabudo...content=110183
    jak myslicie?

  18. #38

    Domyślnie

    ale do czego będzie pasowała?

  19. #39

    Domyślnie

    A jaka lodówka nie-z-ikei pasuje do zabudowy ikei?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga-Białystok
    A jaka lodówka nie-z-ikei pasuje do zabudowy ikei?
    sprawdź najpierw parametry lodówki ikeowskiej do zabudowy jaką chcesz (wys. głeb. szer. pojemność chłodziarki i zamrażarki) potem wejdź na ceneo, wywołaj lodówki do zabudowy, wpisz te parametry i wyskoczy Ci cała lista

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony