dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar desmo
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czy możecie wrzucić jakieś foto tech instalacji elektycznej na poddaszu?

    chciałem zobaczyć jak to wygląda , bo jestem na etapie położonej wełny i za chwilę przyjdzie druga wełna , folia i nida a ja się zastanawiam jak pochować kable żeby nie kolidowały z profilami ?

    znalazłem kilka foto na forum ale nie widać w jaki sposób jest to zrobione
    Dom się wykańcza....... C118bl
    Dziennik
    Komentarze

  2. #22

    Domyślnie

    Jak robisz w wełnie to zauważ, że wełna mineralna jako taka jest już sama dobrym izolatorem i jest niepalna więc aby ukryć kable ja bym je wsadził w rurki plastikowe i dał dokładnie pomiędzy wełnę (najlepiej pośrodku jej grubości bo wtedy mamy najlepsze zabezpieczenie przed ewentualnym zwarciem i pożarem) ... a końcówki pod gniazdka i puszki rozwidlające wyprowadził na zewnatrz (jeśli warstwa zewnętrzna ma być z drewna) lub wpuścił do środka (jeśli z płyt gipsowych). A więc główną cześć instalacji najlepiej zrobić jeszcze przed położeniem wełny bo trzeba wywiercić ewentualne otwory przez więżbę, rozprowadzić rurki, itp. Oczywiście przy przejściach przez elementy drewniane najlepiej w tych miejcach dla bezpieczeństwa przeciwpożarowego zastosować jakieś krótkie rurki metalowe(ca 10 cm, lub zwiniętą w rurkę blachę metalową lub nawet okleił kilkoma warstwami samoprzylepnej taśmy aluminowiowej), w które dopiero potem wkładamy te plastikowe. Strzeżonego p. B. strzeże

    Ja będę strych ocieplał dopiero na wiosną i chyba zastosuję taki wariant. Na razie mam nieużytkowy z ocieploną podłogą i b. podstawowową instalacją: tylko 1 punkt oświetleniowy + 1 puszka + włącznik przy wejściu piętro niżej a kable lecą po dodatkowej listwie drewnianej przybitej do krokwi, mocowane (co ok. 20 - 30 cm) specjalnymi uchwytami do kabli w izolacji starego typu - już takich nie produkują)... Bardzo to spartańskie jest, nie ma specjalnie czego pokazywać.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar desmo
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Electron strych to nie problem , dziękuje za poradę , ale mi chodziło o poddasze
    Dom się wykańcza....... C118bl
    Dziennik
    Komentarze

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacek40lodz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Dzielnica
    Widzew
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmo
    czy możecie wrzucić jakieś foto tech instalacji elektycznej na poddaszu?

    chciałem zobaczyć jak to wygląda , bo jestem na etapie położonej wełny i za chwilę przyjdzie druga wełna , folia i nida a ja się zastanawiam jak pochować kable żeby nie kolidowały z profilami ?

    znalazłem kilka foto na forum ale nie widać w jaki sposób jest to zrobione
    kable schowaj w peszel i taśmą przyłap do profili.
    Jacek - zaczynający budowę

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony