dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie mocznik w ogrodzie...

    witam
    niedawno gdzieś przeczytałem, że można spryskać opadłe liście mocznikiem, żeby przyspieszyć ich rozkład ....
    jabłonie w ogrodzie mam dotknięte parchem, a nie mam siły wszystkiego grabić....
    czy warto pryskać opadłe liście mocznikiem, żeby liście się rozłożyły i parch nie miał gdzie zimować ? ? ?
    BOHO
    Warszawa

  2. #2

    Domyślnie

    Mocznik jest bardzo silnym nawozem azotowym - 57 % N .
    Bardzo prawdopodobne , że liście zgniją w normalnym tempie - czyli bardzo powoli . A Ty przenawozisz glebę i spowodujesz tzw wypalenie trawy lub innych roślin tym bardziej jak trawa będzie przykryta liśćmi .
    Generalnie nawozy azotowe saletra i mocznik stosowane w niewielkich ilościach przyspieszają gnicie liści na kompostowniku . Jeżeli specjalnie nie zależy Ci na trawie pozostaw liście swojemu losowi i nie pryskaj żadnym nawozem . Zaoszczędzisz pieniądze .

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Są jeszcze preparaty do kompostowania (przyspieszające), które można stosować na liście (bez wrzucania ich na pryzmę). Ale dla mnie to rozwiązanie jest bez sensu - trzeba by to wszystko dokładnie potraktowac tym preparatem, i chyba jeszcze przykryć cienką warstwą ziemi, żeby nie odfruwało i lepiej się przerabiało, więc prościej, szybciej i taniej byłoby wygrabić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony