dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Deptanie trawy - od kiedy można?

    Trawa zasiana 2 tygodnie temu, od kilku dni na powierzchni widać już zielone dźbła. Po jakim czasie będzie można po niej bez szkody chodzić?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Najlepiej po pierwszym koszeniu.
    Delikatnie i na paluszkach, żeby bieganiem, nie powyrywać maleńkich korzonków
    Cieplutko - hanka

  3. #3

    Domyślnie

    A kiedy zrobić pierwsze koszenie? U mnie 2 -3 tygodnie jak wzeszła, ale wydaje mi się taka delikatna że strach kosić. Są jakieś graniczne długości nowej trawy powyżej których trzeba kosić?

  4. #4

    Domyślnie

    Gdy trawa osiągnie 10cm obniż do 4-5cm pobudzi to trawę do krzewienia. Pamiętaj żeby pierwsze koszenia wykonać dobrze na ostrzoną kosiarką trawa jest słabo ukorzeniona i można powyrywać. Po koszeniu dobrze jest zwałować walcem 50-80kg lepiej się ukorzenia.

    Wysokość koszenia jesiennego i wczesną wiosną to min. 4-3cm zależy od gatunku trawy. Również podczas gorących dni letnich też unikamy niskiego koszenia chyba zę trawnik jest podlewany min. co 3-2 dzień.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    a czy to prawda, że pierwsze koszenie lepiej wykonać przy pomocy kosiarki ręcznej?

  6. #6

    Domyślnie

    Hehe jak skosić ręczną kosiarką 5000m2 trawnika jak byś kończyła to już znów musiała byś kosić trawę od początku. Oczywiście w żarcie to piszę ostra kosiarka i nie ma problemu z młodą trawą.

  7. #7

    Domyślnie

    i jeszcze jedno pytanko: czy dla kosiarki spalinowej samobieżnej 4 KM i jeden bieg to wystarczająca ilość mocy? Przeznaczenie-trawnik wielkości 300m2.

  8. #8

    Domyślnie

    4km kosiarka do 300m2 to bardzo dobry aż za dobry sprzęt.

    Ja mam 3,5km i 6 km z napędem głównie kosimy małe ogrody o pow. trawy od 100 do 300m2 kociarka na silniku briksa ma 4lata wyliczyłem ze w sezonie kosi pow.90.000m2 to dobry wynik zmiana oleju, konserwacja jeżeli trzeba to naprawa i musi chodzić.

  9. #9

    Domyślnie

    a ja nie wiem co mam zrobic, kociś czy nie... udałam się wczoraj z linijką i mierzyłam wysokośc trawy sa miejsca gdzie ma 9-10 a nawet 12 cm, a sa miejsca, gdzie są place z małymi ździebełkami...
    czy mam jechac róno kosiarka wszędzie? czy jeszcze poczekać? czy w weekend kosić? trawa jest bardzo kiepska, duzo chwastów, nie wiem co zrobić
    w tym wątku sa zdjecia 1,5 tygodnie temu robione, dzis jest bardziej zielono, ale sa,ma nie wiem czy od trawy czy od chwastów
    http://forum.muratordom.pl/trawnik-p...t140332-60.htm
    potrzebuje pomocnych porad

  10. #10

    Domyślnie

    Mój trawnik to 30m (zielony taras na stropodachu). Chwasty wyrywałam ręcznie i juz w pierwszym roku dałam radę, co do chemii - nie wiem.
    Ponieważ mam też drewniane płotki z kołków (błąd-brak folii od wewnątrz), wiosną niszczę mech i robie wzdłuż dosiewki. Koszenie im nie szkodzi (zwykła mała elektryczna kosiarka), natomiast przy grabieniu omijam te miejsca. Taras od 9:00 do 18:00, to latem patelnia. W pierwszym roku fatalnie (dosiewki), w drugim już mogło być (ale też dosiewki).Teraz to trzeci rok trawnika i trzyma sie świetnie mimo, że developer wypełnił taras ziemią z wykopów (wymienione tylko ok. 5 cm ziemi), mimo, że użytkuje go też pies. Nie robiłam nic, prócz koszenia i podlewania. Powodzenia
    http://fmix.pl/zdjecie/r-1a-/164261?...dc3b3f97e1e3be

  11. #11

    Domyślnie

    dziękuję za podpowiedź... trawa u cIebie wygląda bardzo ładnie
    może jednak coś z tej naszej bedzie?
    skosimy w weeknd, chwasty narazie niech rosną, bo jak je wtyrywam to wyrywam z trawka

    pozdrawiam...

  12. #12

    Domyślnie

    Będzie, będzie. U mnie doszła aukuba. Nie mam już cierpliwości do niszczenia robactwa na daliach(obok nikt nie dba), chociaż kocham te kwiaty
    http://fmix.pl/zdjecie/dd-2-/213115
    http://fmix.pl/zdjecie/d-3-/164262?p...fa86926e7e4161

  13. #13

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o podanie jakiegoś gatunku trawy która dobrze rośnie przy minimalnej pielęgnacji, teren słoneczny wilgotność gledy duża.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony