dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 74
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie Porady "Jak ubrać salon?" wskazane :)

    Muszę jednak Was poprosić o pomoc...
    Nie radzę sobie z dodatkami do salonu (brak mi już
    inwencji)...
    Nie mam wciąż krzeseł,
    firan-zasłon, dodatków do salonu... Pytałam i prosiłam już na innym
    forum i zostałam zakrzyczana, że beznadzieja itp, itd
    Szkoda przytaczać... Dlatego proszę tutaj, bo tu mili ludzie
    Jak obsztorcują, to łagodnie
    Doradźcie mi proszę po swojemu, co byście tutaj dodali
    i jestem pewna, że wiele Waszych uwag mi się przyda
    A oto ten nieszczęsny salon...


    Widok na kuchnię:

    i przedpokój

    Te wystające ze ścian części z gk są w kolorze ciemny fiolet.
    W kuchni są nieliczne dodatki czerwone, bo aż tak nie przepadam za czerwienią.
    Czy białe krzesła będą pasowały do tego stołu, bo
    jakoś tak nie lubię standardów...
    Jakie lampy?
    Czy mogę Was prosić o pomoc? Pomożecie?
    Z góry dzięki...
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  2. #2

    Domyślnie

    a to łobuzy

    pokój bardzo przyjemny, co do krzeseł, myślę,z e fajnie by wyglądały ciemne drewno obciągnięte waniliową (taka masz kanapę, prawda?), skórą..
    np. coś w tym stylu:

  3. #3

    Domyślnie

    No no, domyślam się o które forum Ci chodzi..
    Wiesz u Ciebie jest tak bardzo surowo, chłodno i technicznie.
    Napiszę czego mi brakuje:
    1. aranżacji okna wg gustu czyli albo zasłony i firany, albo żaluzje i zasłony, albo zasłony i rolety rzymskie..
    2. brakuje mi kolorów na ścianach, powinnaś podzielić przestrzeń kolorystycznie, zastosować różne kolory i faktury na ścianach..
    3. brakuje mi jakiegoś fajnego dużego dywanu
    4. brakuje mi koloru na kanapie, podejdź do sklepu home&you tam są takie prześliczne różne poduszki..
    5. no i brakuje mi światła, takiego miękkiego, blisko i nisko, lamp na stoliku przy kanapie, lamp stojących etc..lampy centralnie zamontowane nie są najpraktyczniejsze, najlepsze jest oświetlenie punktowe..
    Nie wiem czy śledzisz program Divine Design Candice Olson, zobacz sobie jak oni świetnie zagospodarowują przestrzeń dodatkami, jak fajnie bawią się kolorami, no i potrafią ogarnąć każdą przestrzeń..
    Link: http://www.divinedesign.tv/master.asp

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Zapewne gazeta dot pl

    Ja tam się nie znam, więc doradzał nie będę. Ale moim zdaniem kilka dodatków, osłonić trochę okno i salon faktycznie będzie pikny. Na razie widać, że jest niedokończony, ale z potencjałem

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    po pierwsze, nie jest zle. z tego co widze meble z naturalnym oblogiem debowym barwionym na czarno, bardzo ladne.

    podloga bardzo ryzykowna, przez ten intensywny wzor musisz uwazac z wprowadzaniem dodatkow, zeby nie przedobrzyc.

    czerwienie z ta podloga moim zdaniem sie gryza, spokojny fiolet duzo lepiej. ladnie tez komponuje sie to szklo drzwi, taki spokojny szlachetny niebieski.

    krzesla proponuje podobnie jak kanapa albo czarne. bardzo polecam w calosci wykonane z naturalnej skory - sa przy okazji bardzo wygodne, bo sama takie mam.

    okno rzeczywiscie wymaga jakiego ubranka, moze roleta rzymska - one bardzo zmiekczaja wnetrza, wklejam ci inspiracje z taka roleta.






  6. #6

    Domyślnie

    Tu masz propozycje:







    a tu coś rockendrollowego :

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za inspiracje i proszę o jeszcze, jeszcze!
    vendea Krzesełka super! Gdzie takie dają?
    Pokrycie mebelków rzeczywiście zgadłaś bezbłędnie
    Wiem, że wszystko wymaga "dopieszczenia", tylko jak pisałam....
    brak mi inwencji... Myślałam o tych roletach rzymskich, bo są piękne,
    tylko nie wiem, jak one będą wyglądały tak podzielone na części: okno i balkon?
    Czerwieni nie chciałabym już wprowadzać w salonie, wystarczy tego, co mam
    w kuchni, myślałam raczej o kawie z mlekiem na kanapie (poduszki),
    jakieś róże (to do tego fioletu). A jeśli nie rolety, to myślałam o lekkich zasłono-
    firankach w bieli lub też kawa z mlekiem (z delikatnej bawełny lub lnu).
    Czy coś ustawiać na tej półeczce nad kanapą? Tam stoją 2 małe kolumny.
    Lampy też wiem, że są potrzebne, tylko jakie.... Wiem, że muszą być z jednej serii
    wszystkie... mało producentów takie robi... I w jakim stylu te lampy?
    Myślałam o mlecznym szkle...
    W salonie mam doprowadzone dwa przewody nad stół, jeden jako centralne światło. Czy może zrezygnuję z tego centralnego oświetlenia?
    Mam już jarzeniówki pod sufitem nad wejściem do kuchni i przedpokoju,
    mam halogenki pod fioletowymi nawisami, mam jarzeniówki za tv...
    Tylko to są wszystko zimne światła. Czy nie wystarczy tutaj jednak tylko
    lampa stojąca koło kanapy i te dwie lampy nad stół? Ciężko
    będzie mi dostać gdzieś tyle lamp z jednej "parafii".
    Czy gdzieś wieszać jakieś obrazki, stawiać wazony....
    Chciałabym jakoś ocieplić ten salon...
    Jakoś dywanu tutaj nie mogę sobie wyobrazić z racji tej,
    że podłoga jest bardzo intensywna. Zresztą za dużo miejsca
    na tej podłodze nie ma... Zaraz koło stołu ten stolik...
    A, zapomniałam wspomnieć, że tv będzie wisieć na ścianie
    pół na pół (trochę na fiolecie ze wzorkiem, trochę na jasnej).
    Bardzo mi się podobają dodatki z Home&You, tylko
    niestety nie mają sklepu internetowego i w W-wie też nie widzę ich sklepu...
    Mówcie do mnie proszę, bo zaczyna mi się klarować
    w głowie, co i jak
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    krzesla to model "dallas" w kolorze kremowym - sprzedaje je uzytkownik "ambiente24" na allegro. wywolawcza cena 386 zl, przy wiekszej ilosci mozliwy rabat. te same krzesla (robione by the way przez male chinskie raczki, ale bardzo udane - uzytkuje juz ponad rok) sprzedaje w warszawie ttw opex (juz za 650 zl za sztuke ) i tam mozesz sobie poprobowac jak sie siedzi.

    co do rolety rzymskiej - ja bym upiela po calosci od sufitu do ziemi - jak firanke - tylko z opcja podciagania. przy okazji ukryjesz kaloryfer tak jak za firanka, a roleta ciekawsza niz firanka.

    co do poleczki nad kanapa - moze zrobisz ujecie centralne, bo trudno zadecydowac co tam najlepiej pasuje.

    co do lamp - bardzo popieram pomysl z bialym szklem! takie lampy sa eleganckie, ponadczasowe i tez ocieplaja wnetrze. wklejam ci egoluce gea. te sa akurat stosunkowo drogie. druga opcja to lampy obloczki - ego seria optica - tez sa takie "przytulne" i jest nawet lampa stojaca. no i trzecia propozycja ego seria brenda. taka najprostsza lampa wiszaca ze szklanym kloszem - podobna do serii optica, tylko otwarta od dolu oprawa. napisz czy takie ci odpowiadaja, moge poszukac innych.

    co do obrazow i poduszek - poczekaj chwile - wstaw krzesla, zawies na oknie "ubranko", zmien oswietlenie - wtedy bedziesz widziala jak zmienila sie kolorystyka i klimat i zdecydujesz co dobrac. obraz swietnie by wygladal jakis duzy w kwadracie - jeden prawdziwy olejny... a masz sciane na niego ktoras upatrzona? jak zrobisz zdjecie to zrobie ci wizualke z jakims obrazem z galerii.






  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    zapomnialam jeszcze - kwestia dywanu - mimo ze radze poczekac z decyzja, to jestem za dywanem na twojej podlodze. mysle ze troche uspokoi wzorzyste drewno i bedzie dzieki temu przytulniej.

    proponuje dywan w kwadrat, taki "szmaciany" jak na tych zdjeciach...






  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Te okrągłe lampy dostaniesz u nas na Traugutta (z może to juz Narutowicza) za Empikiem w tym ciagu sklepów. Zajrzyj tam, mają fajne oswietlenie.

    Nie rezygnuj z oświetlenia centralnego! Boczne jest fajne ale klimatyczne. Centralne oswietlenie wg. mnie jest konieczne we wnetrzu. Mozna go mniej uzywać ale zazwyczaj jest odwrotnie

    Na kanapę daj poduchy w fiolecie. Fiolet kojarzy mi się z buduarem, jest kobiecy. Moze jedna poducha z jakim wyrazistym wzorem? Na ścianie przy stole dałabym duże lustro. Lustro w tak małym wnetrzu powinno się sprawdzić. Miałam tak lustro umieszczone przy stole. Ściana nie przytłaczała siedzących obok niej osób. Może jakaś ozdobna rama wbrew ogólnej prostocie panującej w tym wnętrzu? Taka rama bedzie tez pasowała do fioletu i tego motywu który tam juz jest.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  11. #11

    Domyślnie

    Dla mnie to wnętrze wygląda jak z jakiejś drogiej gazety wnętrzarskiej. Rewelacja. Wspaniałe tło dla wykończeniowych szaleństw

    Na okno można by dać drewniane żaluzje, które bardzo ocieplą wnętrze, a na karniszu zawiesić jakieś delikatne zasłony z elementami fioletu. Na kanapie można by faktycznie jakieś poduchy, może z tego samego materiału co zasłony? Może jakieś beżowe z elementami fioletu? Potem te elementy można zmieniać i np. w Grudniu powiesić zasłony świąteczne i z tego samego materiału poduchy na kanapę i np. bieżnik na stół

    Największy "problem" stanowią te 2 stoły, które są bardzo wyraźne, ciemne i ostre i wg. feng shui tną niebezpiecznie przestrzeń salonu. Załogodzą je właśnie chociażby takie okrągłe lampy (które swoja drogą sa cuuuudne). Postaw na tym stoliku kawowym coś okrągłego...może jakiś niski wazon i w nim cięte kwiaty (słoneczniki pięknie podejdą do fioletu), może półmisek na owoce? Na kanapie można zawiesić gazetownik- przydatny i bardo ładny.

    No i do tak ciemnego stołu koniecznie te jasne krzesła. Będzie nawiązanie do połączenia stolika kawowego z kanapą tylko w odwrotnych proporcjach, dobrze wpłynie na wnętrze. No i koniecznie coś na tą białą ścianę co jest na lewo od kanapy. Np. właśnie duuuże lustro, które po pierwsze będzie służyło jako ozdoba, a po drugie bardzo powiększy przestrzeń.


    Dla mnie ten salon jest piękny, przemyślany, nowoczesny. Kilka dodatków i będzie idealnie Gratuluję.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja bym nieco ociepliła to wnętrze kolorami. Piszesz o różu, ale róż do tej czerni, fioletu i czerwieni zdecydowanie odpada moim zdaniem. Radziłabym Ci natomiast przemalować ściany na kolor kremowy -piękny ciepły kremowy odcień ma w gotowych farbach Beckers (nie pamietam nazwy niestety, ale wygląda naprawdę świetnie i uważam że pasowałby u Ciebie idealnie). Ewentualnie jeszcze ścianę telewizyjną przemaluj na fiolet. Na okna proponowałabym proste, białe zasłony z lnu lub grubej jakby ręcznie tkanej bawełny (lenda z ikei), lekko opierające się o podłogę (notabene śliczną). Z innymi dodatkami na razie warto poczekać, najpierw popracuj nad bazą. Na ścianie nad stołem może jakaś duża ciekawa grafika docelowo?
    A propos dodatków: czerwień prawdę powiedziawszy nie widzi mi się u Ciebie, ale pewnie już zostawisz.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za pochwały (skromnie spuszczam oczęta...)
    i za podpowiedzi... Bardzo podoba mi się pomysł z lustrem
    Fantastycznie! o Tym nie pomyślałam ...
    Bardziej chyba mi pasuje nad stołem, bo ta ściana taka pusta się wydaje...
    Grafika też jest fajnym pomysłem w tym miejscu...
    Wiesz vendea że właśnie o tych lampach myślałam
    tylko czy one nie za duże nad stół (dwie sztuki okrągłych lamp...).
    Stół ma (bez rozkładania) 160 x 80 cm.
    [b]mayland[/] Byłam w tym sklepie na Traugutta i rzeczywiście mają
    bardzo eleganckie lampy i nawet spodobały mi się tam włoskie
    lampy z mlecznymi kloszami w kształcie walca (nie pamiętam firmy),
    ale komplet kosztowałby 5.000 zł!!! Na razie tej ceny nie przeskoczę...
    Zdecydowałabym się n ate Eglo, tylko czy nie za dużo będzie w tym salonie
    tych "bombek" ? Dwie nad stół, jedna stojąca przy kanapie i jedna centralnie
    na suficie...
    A co na okna - muszę przemyśleć... Bo firany można zmieniać,
    a rolety rzymskie muszą wisieć takie, jakie są....
    A kobieta zmienną jest A pasowałoby połączenie rolet rzymskich
    z takimi prostymi bawełnianymi zasłonami? (IKEA) Jak wtedy połączyć
    to kolorystycznie? Kawa z mlekiem rolety i zasłony ecru?
    Zaraz zrobię zdjęcie tej półki nad kanapą...
    Jak będę w W-wie, to posiedzę sobie na tych krzesełkach,
    bo bardzo mi się spodobały
    A co Wy na takie krzesełka, tylko z obiciem, jak moja kanapa?
    Ten sam producent to może i obicie będzie identyczne
    kolorystycznie...
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    A tutaj kanapa z półką. Na półce docelowo będą stały inne kolumny
    (wąskie w pionie).

    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  15. #15

    Domyślnie

    Też jestem za poduchami na kanapie. I myślę, że można je wykorzystać jako mix kolorów, które masz we wnetrzu - czyli żeby były w kolorze kawy z mlekiem, koniecznie w ciemnym fiolecie i ja bym zaryzykowała amarantowy kolor. Była tu uwaga, że róż i fiolet nie komponują się z czerwienią w Twojej kuchni, ale nie zgadzam się. Po pierwsze mało tej czerwieni i daleko, po drugie jest wiele aranżacji mieszkań w mieszance fiolet-amarant-czerwień i jest to bardzo energetyzujące.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    mysle, ze w kwestii ilosci lamp nie musisz sie obawiac, 3 na suficie i jedna stojaca to nie jest przesadnie duzo. a sa one tak neutralne, ze nie beda razily. jesli chodzi o eglo optica, jesli sie zdecydujesz, podaj mi na priva symbole, a ja ci napisze jakie ceny moge ci zalatwic, bo mam rabat

    jesli chodzi o inne krzesla - uwazam ze drewniane nogi + tapicerowana reszta jest juz bardzo oklepana i mimo wszystko ciezkawa optycznie. ja odradzam.

    polka - moze poczekaj z decyzja jak juz pojawia sie te inne kolumny? a w ogole moze lepiej zlikwidowac polke i postawic kolumny na cienkich nozkach ze stali? pewnie nie masz za bardzo ochoty robic jakichkolwiek przerobek budowlanych...

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    vendea Powiem Ci, że też myślałam o zlikwidowaniu tej półki...
    Po jej zawieszeniu okazało się, że mąż nie może znaleźć tej wysokości kolumn...
    Myślałam, że go zabiję I Ty chyba dobrze mi podpowiadasz z tymi stojącymi kolumnami na nóżkach
    A może zostawię tę półkę, a kolumny mogą sobie stać po bokach kanapy...hm..I dzięki za propozycję dot. zniżki za lampy Jak się zdecyduję,
    to zobaczę najpierw, ile zniżki dadzą mi tam, gdzie kupowałam do tej pory
    wszystkie lampy

    Ineso Też myślałam o tym amarancie I tez sądzę, że ta czerwień
    daleko w kuchni nie razi aż tak...Zresztą czerwień do fioletu pasuje
    Jednak nie chcę więcej czerwieni, bo po prostu aż tak za nią nie przepadam
    Ale dzięki za wsparcie

    A co sądzicie o tym lustrze? Stare srebro... Nie chcę wchodzić w złoto,
    bo nigdzie go nie ma... Nie lubię złotych dodatków.
    http://www.meble.vox.pl/artykuly-dek...1-g30-468.html
    lub to http://www.meble.vox.pl/artykuly-dek...ilver-715.html
    tylko nie lubię, jak lustra mają fazki...
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Oba lustra powinny być odpowiednie. Mają piękne ramy, ozdobne. Takie beda moim zdaniem pasować do tych wzorów które juz masz.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Tylko tak sobie pomyślałam.... Naprzeciw lustra będzie okno...
    Jak to będzie wyglądać, jak promienie słoneczne będą się w nim odbijać..
    Czy to dobry pomysł?
    Może jednak coś w tym stylu:
    http://www.meble.vox.pl/artykuly-dek...aniak-805.html
    http://www.meble.vox.pl/artykuly-dek...nska-1347.html
    http://www.meble.vox.pl/artykuly-dek...rasin-804.html
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Odbite promienie słońca w pomieszczeniu to wiecej światła. Przecież i tak zamierzasz coś powiesić w oknie?
    Dobrać teraz coś do tego motywu który masz na scianie nie będzie łatwe. On bardzo dominuje.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony