dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Temat: Ile potrzeba cegły zwykłej na budowę (mniej więcej;))

Domyślnie Ile potrzeba cegły zwykłej na budowę (mniej więcej;))

JAk w temacie, potrzebuje wiedzieć czy mnie dostawca potencjalny dostawca nie zrobi w balona: dom 130m2, gabaryty 12x9, bez piwnic, z poddaszem użytkowym, chcę budować z ceramiki (pustak max lub poryzowany). Jak dzwonie rozeznać ceny pustaków to chcę dobrać do pełnego transportu/ów niezbędne inne materiały-np cegły- tylko nie mam pojęcia ile takich cegieł średnio może na budowę domu jednordzinnego wejść- paleta, dwie a może pięć?
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

paleta
    każdy producent podaje zużycie na m2
    trochę wysiłku (lub spojrzenia w "kosztorys") i Wiesz wszystko
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

3. Kronika budowy domu z betonu komórkowego H+H. Relacja krok po kroku Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały?

Domyślnie

nie mam jeszcze kosztorysu;/
    Pozdrawiamy Iw i Mar

Domyślnie

Ja zużyłem 24 cegły - może i tobie tyle wystarczy?

Domyślnie

a ja zużyłem ze 4 palety - i nie mam kominów z cegły... - wyciągnij sobie teraz średnią

Guest

Domyślnie Re: Ile potrzeba cegły zwykłej na budowę (mniej więcej;))

Cytat Napisał ifka13
    ... Jak dzwonie rozeznać ceny pustaków to chcę dobrać do pełnego transportu/ów niezbędne inne materiały-np cegły- tylko nie mam pojęcia ile takich cegieł średnio może na budowę domu jednordzinnego wejść- paleta, dwie a może pięć?
    wydaje mi sie, ze średnio 3000 szt, lecz lepiej zadzwoń do sprzedawcy cegieł -poniewaz sprzedaje, więc wie lepiej ile ludzie kupują ...
    (a jak "biorą" - to chyba im "wchodzi" ...)

Domyślnie

Ja bym polecił dokupić jeszcze betonu komórkowego...
    Jeśli chodzi o ilość, to u mnie poszło coś koło 2000 szt., z tego co widzę w dzienniku np. NJerzy nie zużył ani jednej sztuki. Myślę więc, że średnio licząc 1000 szt. powinieneś zamówić...

Domyślnie

u mnie około 3000szt, ale kominy z cegły

dużo zależy od majstra poczekaj na kosztorys - zestawienie materiałów i pogadaj z swoim murarzem
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

Dziennik budowy
    Komentarze

Domyślnie

a ja na budowę przywiozłem 6szt, wystarczyło

Domyślnie

Podniosę średnią, na jedną kondygnację poszło 400 palet.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar mpoplaw

Domyślnie Re: Ile potrzeba cegły zwykłej na budowę (mniej więcej;))

Cytat Napisał ifka13
    tylko nie mam pojęcia ile takich cegieł średnio może na budowę domu jednordzinnego wejść- paleta, dwie a może pięć?
    cegłą pełna jest uniwersalna, nadaje się do wszystkiego, możesz nawet i 40 palet wmurować w swój domek 130m2, ja osobiście zużyłem na swój domek, ma 400m2 łącznie wszystkiego, ok 10 tyś cegieł, mam komin z pełnej cegły + wszystkie ścianki działowe + podmurówka + obmurowanie murłaty + podmurowanie wieńca itp
    buduję dom 3 litrowy

Domyślnie

dzieki, przynajmniej mam teraz pogląd na ilości
    Pozdrawiamy Iw i Mar

Domyślnie

WITAM
    IFKA13,to zależy co chce z tej cegły robić , u mnie poszło ok 5500 szt, murowano kominy (dwa) nadporoża (nie wszystkie) to co zostało kazałem wykorzystać do budowy ścianek działowych, buduję dom ok 140m2 z poddaszem użytkowym
    sie zacznie sie skończy

Domyślnie

Cytat Napisał kolorado
    Ja bym polecił dokupić jeszcze betonu komórkowego...
    Jeśli chodzi o ilość, to u mnie poszło coś koło 2000 szt., z tego co widzę w dzienniku np. NJerzy nie zużył ani jednej sztuki. Myślę więc, że średnio licząc 1000 szt. powinieneś zamówić...
    A tu się mylisz
    Część okien mam podmurowane cegłami, część gazobetonem, a jedno to nawet ytongiem

Domyślnie

labas1 to dobry jesteś, u mnie na całość 100 i trochę (palet)

Domyślnie

Cytat Napisał jeżyk
    labas1 to dobry jesteś,
    Wiem o tym

Domyślnie

Cytat Napisał NJerzy
    A tu się mylisz
    Część okien mam podmurowane cegłami, część gazobetonem, a jedno to nawet ytongiem
    No to pięknie! Jak jeszcze napiszesz, że ściany działowe z silki, to wykorzystałeś w swoim domu wszystkie najbardziej popularne aktualnie technologie...
    W takim razie trzeba będzie do tego 1000szt. gazobetonu dorzucić kilka sztuk. No i oczywiście trochę cegieł - u mnie też poszły 2 palety.

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Ushi
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

Domyślnie

Mi poszło około 3000 cegieł, w tym dwa kominy z cegły, dwa słupy pod balkon przed wejściem i drobna murarka przy oknach, ścianach szczytowych, nadprożach itp.

Domyślnie

Ja kupiłem pół palety bo akurat była wyprzedaż i wybudowałem cały dom. 2300sz pth25, 3000szt cegły pełnej i to wszystko weszło na pól palety. Taka wieża.
    Dobry jestem nie ?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

Domyślnie

mi poszło około 2000 sztuk - dom 130m , jeden komin z 6 kanałami
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia