dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 175
  1. #41

    Domyślnie

    Koledzy i Koleżanki
    Wszystko fajnie, ładnie się na.....dalacie, atu temat czegoś innego dotyczł.
    Nie masz rekupeatora czy wentylacji mechanicznej to do widzenia, po co dupę komuś zawracać.

    Chciałem się tylko dowiedzieć ile zapłacili ludzie za swoje reku a nie czy jest sens instalowania tego systemu.
    Także wiecie jak jest, chcecie się udzielać to w temacie.

    Natomiast dla waszej informacji ja mam jeden komin ale szeroki i już wybudowany także jest jeden i do kominka i do CO.

    I nie prierdzielcie mi bzdur, proszę na temat

    Pozdrawiam

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Zapłaciłem 4 tys z hakiem (hak dokładnie nie znany, ale mniejszy od 1000zł). Instalacja na 300m3, 4 nawiewy i 4 wywiewy.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Będę grzał kotłem na paliwo stałe, takim przestarzałym "piecem na wszystko"
    Zaskoczyłeś mnie - czyli jednak oszczędności przeważyły na szali nowoczesności ... - oczywiście to Twój wybór - jak on jest dla ciebie najlepszy to dobrze .

    Cytat Napisał Piczman
    Kominka nie będzie!
    Czyli jeden komin przy ścianie między kotłownią a pokojem ( czystym) .
    Musiał bym wybudować 2 oddzielne kominy co by wszystko grało!
    Mnie się opłaciło, Tobie nie
    A to szkoda - kominek to jest piękna sprawa - niestety wymuszająca budowę następnego komina ...

    Cytat Napisał Piczman
    Ot cała filozofija ,,,

    Gdybyś miał wybierać jedną z dwóch omawianych rodzajów wentylacji i miał wydać tą samą kasę to co byś wybrał?
    Napiszę Ci tak kolego - kasa nie stanowi dla mnie większego problemu , takoż czy to oszczędzać i budować kominy wentylacyjne i korzystać z went grawitacyjnej, czy robić went mech z reku - odnośnie kosztów to dla mnie było wsio ryba .
    Może trochę historii - budowałem dom 3 lata temu ,wprowadziłem się ponad rok temu i obecnie mieszkam na pięknej polskiej wsi położonej w parku krajobrazowym Orlich Gniazd w okolicach Krakowa .
    Uwielbiam ten klimat ,ten zapach lasu ten aromat wiochy który mam zaraz za oknami . Nigdy nie brałem pod uwagę wentylacji mech czy z reku czy bez - bo po co mi ona ?? Nie chce oszczędzać na odzysku ciepła z wentylacji ,nie chcę wentylacji napędzanej wentylatorami ,nie chcę central , filtrów ,rur wentylacyjnych w ścianach ,chcę czystego aromatu lasu zza okna , chcę świeżego przewiewu rześkiego powietrza itp ... - takie miałem i mam wymagania - więc zbudowałem dom z wentylacja grawitacyjną i tak samo zrobiłbym i teraz i za sto lat

    Więcej na ten temat może Ci opowiedzieć kolega DEPI - jakiś czas temu ciekawie z nim na ten temat rozmawiałem - wówczas uświadomił mnie jaki to ze mnie wsteczniak ...

    --
    Pozdrawiam

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał evien
    Koledzy i Koleżanki
    Wszystko fajnie, ładnie się na.....dalacie, atu temat czegoś innego dotyczł.
    Nie masz rekupeatora czy wentylacji mechanicznej to do widzenia, po co dupę komuś zawracać.
    Kolego - nikt się tu nie na.....dala - stosując Twoja semantykę - my po prostu dyskutujemy

    Ale rzeczywiście - poniosło mnie trochę - już nie będę ...
    Nie mam rekuperacji - i nie wiem ile kosztuje - więc nie pomogę Ci niestety .
    --
    Pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    Kilka spostrzeżeń, jeśli można:
    - wentylację mechaniczną instaluję przede wszystkim, że zapewnić stały dopływ świeżego powietrza (atut sterowalności instalacji w porównaniu z went. graw.) - ile jest to warte - dla mnie bezcenne...
    - odzysk ciepła jest bardzo ważny, a dodatkowo budując dom energooszczędny, nie mogę zastosować wentylacji grawitacyjnej
    - wybieram Bartosza Vena 4 - bo to znakomita maszyna, nie wierzę w te holenderskie skrzyneczki z odzyskiem 95,99% od panów z ....pl.... (kto widział Bartosza na żywo wie o co chodzi....)
    - zimą nie będę wąchał zapachów przyrody, a latem otworzę superszczelne okna o 15 szybach, bo wtedy nie muszę oszczędzać na ogrzewaniu... a jak będzie za gorąco, to wentylacja z gwc pomoże mi przetrwać upały....
    - reszta, to kwestia wtórna lub/i trzeciorzędna
    Pozdrawiam

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Nie mam rekuperacji - i nie wiem ile kosztuje - więc nie pomogę Ci niestety .
    I wreszcie powiedziałeś coś sensownego.

    Gwoli komentarza do Twoich poprzednich wywodów, to zastanów się, czy to ja zaśmiecam każdy wątek traktujący o instalacji grawitacyjnej, czy raczej Ty uznałeś za swój święty obowiązek wykorzystywać każdą okazję, do udowodnienia wszystkim, że WM jest bez sensu? Wrzuć se na luz i rozkoszuj się swoją wentylacją grawitacyjną, swoimi zapachami wiochy i ogólnie nurzaj się do woli w różnych oparach (np. absurdu), a nam pozwól rozkoszowac się brakiem Twojej obecności w każdym nowym wątku na ten temat. Szczególnie, że robisz chyba copy-paste. EOT.

    A wracając do tematu, to słuchajcie Piczmana i Adamola Ja tam klecę sobie wszystko sam i dla 230m2 z pełnym piętrem mam nadzieję sie zmieścić w 10kzł. A ma być full wypass.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał evien
    Koledzy i Koleżanki
    Wszystko fajnie, ładnie się na.....dalacie, atu temat czegoś innego dotyczł.
    Nie masz rekupeatora czy wentylacji mechanicznej to do widzenia, po co dupę komuś zawracać.
    Kolego - nikt się tu nie na.....dala - stosując Twoja semantykę - my po prostu dyskutujemy

    Ale rzeczywiście - poniosło mnie trochę - już nie będę ...
    Nie mam rekuperacji - i nie wiem ile kosztuje - więc nie pomogę Ci niestety .
    Fajnie, Kolego
    Podpalacie sie nawzajem a nie o to tu chodzi, rozumiem że moja "semantyka" cię troszkę irytuje ale właśnie tak miało być dobrze ze przejrzałeś na oczy,

    pozdrawiam

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Za reku przystosowanym do współpracy z GWC i wyborem czerpni z całą automatyką itp., wersja full wypas zapłaciłem ok 7500 zł. (reku Ekozefir 400 EKE)
    Za kanały SPIRO i resztę osprzętu Alnora i Lindaba (tłumiki, anemostaty, kratki na czerpnię i wyrzutnię) ok. 5000-5500 zł
    Razem ok 12500-13000 zł.
    Wszystko zrobiłem sam więc kosztowało mnie to tyle właśnie.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi

    Gwoli komentarza do Twoich poprzednich wywodów, to zastanów się, czy to ja zaśmiecam każdy wątek traktujący o instalacji grawitacyjnej, czy raczej Ty uznałeś za swój święty obowiązek wykorzystywać każdą okazję, do udowodnienia wszystkim, że WM jest bez sensu? Wrzuć se na luz i rozkoszuj się swoją wentylacją grawitacyjną, swoimi zapachami wiochy i ogólnie nurzaj się do woli w różnych oparach (np. absurdu), a nam pozwól rozkoszowac się brakiem Twojej obecności w każdym nowym wątku na ten temat. Szczególnie, że robisz chyba copy-paste. EOT.
    Szkoda mi takich ludzi jak Ty - dla których tylko ich własna linia myślenia jest dobra - wszyscy inni którzy robią inaczej to przestarzali wsteczniacy - zastanów się czasmi , choć tylko czasami co wypisujesz - myślenie naprawdę nie boli , a czasami warto się zastanowić nad innymi alternatywami danych rozwiązań .

    Poza tym nigdzie w moich wywodach nie napisałem że went mech z reku jest zła , czy gorsza od went grawitacyjnej , nigdzie - tylko Ty to wszędzie widzisz .
    W moich wypowiedziach w tym wątku odniosłem się tylko do prawie równoważnej ceny went mech z reku z budową kominów went grawitacyjnej

    Odnośnie zaśmiecania przeze mnie watków - tak bardzo dużo ich nie zaśmiecam - nie przesadzajmy - czasami owszem zdarzy mi się - ale niezbyt często - prawie zawsze natomiast gdy spotykam ciebie w wątkach traktujacych o reku i went mechanicznej ...
    --
    Pozdrawiam

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał evien
    Fajnie, Kolego
    Podpalacie sie nawzajem a nie o to tu chodzi, rozumiem że moja "semantyka" cię troszkę irytuje ale właśnie tak miało być dobrze ze przejrzałeś na oczy,

    pozdrawiam
    Posłuchaj kolego - nic mnie w Twoich wypowiedziach nie irytuje - nie wiem skąd taki wniosek - no ale dobra - nie zaśmiecam wątku
    --
    Pozdrawiam

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Uo matko... Już miałem przez chwilę nadzieję, że jednak tli się w Tobie jakaś iskierka zdrowego rozsądku, ale niestety to była pomyłka. Powiedz - co mam zrobić, abyś swoje impertynenckie wpisy przeniósł do wątków o instalacji grawitacyjnej? Mam Cie prosić ze łzami w oczach, jak Sikorski Kaczora? C z e g o T y t u c h c e s z? Sio!
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  12. #52

    Domyślnie

    A jakby to rozszyfrować?

    Sorki że tak długo ale rozumiesz
    Graty to kanały anemostaty przepustnice etc 6700zł
    Rekuperator ComfoAir350 LUX z osprzętem do GWC 7950zł
    Niestety musiałem wziąć firemkę (rekuperatory.pl) bo jakiś dowcipniś namazał w projekcie „ ..w budynku nie można zastosować wentylacji mechanicznej lub należy to poprzeć stosownym projektem…” no i oczywiście pla pla pla o uprawnieniach – kierownik się doczytał i stwierdził że będą problemy przy odbiorze – wiadomo powiat pruszkowski
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Niestety musiałem wziąć firemkę ..."


    Jesteś tego absolutnie pewny?

    Wiem, że bardzo wielu "to" buduje. Wiem też, że wielu umie to robić dobrze!
    Czuję tu bardzo mało szacunku dla tych, którzy rozumieją o co chodzi w sprawach wentylacji....
    A jak z prądem? murami?... tynkami?... wodą?.. ogrzewaniem?...
    Też jakieś firemki?
    Adam M.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Niestety musiałem wziąć firemkę ..."


    Jesteś tego absolutnie pewny?

    Wiem, że bardzo wielu "to" buduje. Wiem też, że wielu umie to robić dobrze!
    Czuję tu bardzo mało szacunku dla tych, którzy rozumieją o co chodzi w sprawach wentylacji....
    A jak z prądem? murami?... tynkami?... wodą?.. ogrzewaniem?...
    Też jakieś firemki?
    Adam M.

  15. #55

    Domyślnie

    Jesteś tego absolutnie pewny?

    Wiem, że bardzo wielu "to" buduje. Wiem też, że wielu umie to robić dobrze!
    Czuję tu bardzo mało szacunku dla tych, którzy rozumieją o co chodzi w sprawach wentylacji....
    A jak z prądem? murami?... tynkami?... wodą?.. ogrzewaniem?...
    Też jakieś firemki?
    Adam M.
    Widzę że Pan mnie nie docenia
    Ale trudno lecz odpowiem Panu że tak wszystko poza więźbą dachową (duże przekroje –znaczny ciężar),tynkami wewnętrznymi (brak czasu związany z pracą zarobkową) i wstawieniem okien (VAT – nie kalkulowało się) wykonałem sam. Co do tej firmy – i pracownika który wykonywał instalację a który był ponoć inżynierem – musiałem niestety udzielić obszernego wykładu dotyczącego zasad kładzenia instalacji (tu chylę przed Panem czoło gdyż wiele cennych wskazówek otrzymałem od Pana w licznych postach na tym forum) Reasumując podsumowałem tą firmę dosyć zgryźliwie gdyż jakość usług i zakres wiedzy reprezentowany przez pracowników był w moich oczach niewystarczający
    Jednak jeżeli mój post wydał się komuś obraźliwy to przepraszam i niech zatrudnia nadal Fachowców co to np. przebijają się młotkiem przez strop Teriva – efekt wypadło kilka bloczków ewentualnie mają inne pomysły przy którym ten opisany powyżej to nieładnie napiszę PIKUś
    Ach dodam że z budownictwem łączy mnie tylko Tunel Wisłostrada i niewielka poprawka pewnej hali ale o tym sza – gustuje raczej w projektowaniu narzędzi
    Pozdrawiam i przepraszam za wykład
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pblochu
    Ach dodam że z budownictwem łączy mnie tylko Tunel Wisłostrada [...]
    Tzn. Przekręt?



    P,NMSP
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  17. #57

    Domyślnie

    nie przekręt a WIELKI PRZEKRĘT
    stare czasy dobre czasy
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Hehehe Powiedz jeszcze, że za zabezpieczenie ppoż odpowiadałeś to Cie normalnie pokocham!
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie


    Opisujesz horror!
    Już Ci się nie dziwię. Sorki.
    Dysk mi zeżarły wiruchole, ledwo wróciłem i nie doczytałem chyba o co idzie....

    Nie miałem złych zamiarów!
    Wiem, że partaczy jest sporo, ale nie każdy , kto buduje dla innych to partacz...

    Ale i to częsta prawda - że jak chcesz mieć DOBRZE - to zrób sobie sam!

    Adam M.

  20. #60

    Domyślnie

    Hehehe Powiedz jeszcze, że za zabezpieczenie ppoż odpowiadałeś to Cie normalnie pokocham
    Na szczęście to już po mojej części chodź znam gościa
    Ja instalowałem (i współprojektowałem) system zapobiegania gołoledzi BOSCHUNG-a (takie talerzyki obsikujące chlorkiem wapnia podwozia samochodów)
    Ale co tam się działo pamiętam jak w tą szczelną wannę nie można było wkręcić kotwy - bo wanna - a przyjechali ci od wodociągu i po prostu przecięli izolacje, zbrojenie, metr betonu i włożyli to swoje paskudztwo (wyjazd w stronę gdańska)
    a to i tak jeden z najmniejszych dowcipów
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony