dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie jak wykonac wentylację strychu?

    Poradzcie prosze co zrobi z takim fantem. Poddasze ma istniec jako strych tzw. jest ocieplone - jedyne doświetlenie jest przez wyłaz dachowy. Dzisiaj mnie oświeciło że przydało by sie aby tam była jakaś wentylacja. Widziałam takie kominki na dachu ale nie wiem czy one służą do wentylacji pomieszczenia czy połaci. Jeśli do pomieszczenia to czy da sie je zamontowa na już wykonanym pokryciu /(deskowanie + papa+ blacha)?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie Re: jak wykonac wentylację strychu?

    Cytat Napisał anula302
    Poradzcie prosze co zrobi z takim fantem. Poddasze ma istniec jako strych tzw. jest ocieplone - jedyne doświetlenie jest przez wyłaz dachowy. Dzisiaj mnie oświeciło że przydało by sie aby tam była jakaś wentylacja. Widziałam takie kominki na dachu ale nie wiem czy one służą do wentylacji pomieszczenia czy połaci. Jeśli do pomieszczenia to czy da sie je zamontowa na już wykonanym pokryciu /(deskowanie + papa+ blacha)?
    kominki wentylacyjne - do wentylacji pomieszczenia

    dachowki wentylacyjne - do wentylacji połaci

    .... da sie zamontować ....


    mozna też w scianach szczytowych

  3. #3

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: jak wykonac wentylację strychu?

    Cytat Napisał ila66
    Cytat Napisał anula302
    Poradzcie prosze co zrobi z takim fantem. Poddasze ma istniec jako strych tzw. jest ocieplone - jedyne doświetlenie jest przez wyłaz dachowy. Dzisiaj mnie oświeciło że przydało by sie aby tam była jakaś wentylacja. Widziałam takie kominki na dachu ale nie wiem czy one służą do wentylacji pomieszczenia czy połaci. Jeśli do pomieszczenia to czy da sie je zamontowa na już wykonanym pokryciu /(deskowanie + papa+ blacha)?
    kominki wentylacyjne - do wentylacji pomieszczenia

    .... da sie zamontować ....


    mozna też w scianach szczytowych
    Kominek wentylacyjny służy do usuwania powietrza z wnętrza pomieszczenia / w tym przypadku ze strychu / - sam kominek wentylacyjny połączony ze strychem nic nie da - trzeba doprowadzić powietrze z zewnątrz na strych ?? - z tego co się orientuję wyłazy dachowe nie mają nawiewników...
    --
    Pozdrawiam

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Witam.
    Z jednej strony (od północy) mam dwa otwory fi125 w ścianie szczytowej, po przeciwnej stronie jeden większy (chyba fi150) z wentylatorem wyciągowym. Jak to się sprawdza - nie wiem, bo jeszcze nie mieszkam, ale ten "system" był polecany na Forum jako chłodzenie poddasza w okresie letnim. A zimą? Pewnie będę przymykał dwa wloty, bo od środka założyłem okrągłe anemostaty.
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony