dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie psychologiczne aspekty sprzedaży mieszkania :-)

    właśnie ogłosiłam mieszkanie do sprzedaży.

    Wiem, kiepski moment, nikt nic nie wie, w szczególności, czy kredyt dostanie i jaką ma zdolność kredytową

    No ale kiedyś trzeba, nie?

    Pominę, że agencje wydzwaniają do mnie namiętnie, ale ja się chyba w ogóle do sprzedaży nie nadaję dobrze, że nie wpadłam na to żeby handlowcem zostać

    Przyszła dziś pierwsza oglądająca. Pani typu solarka+tipsy, spoko, co mnie obchodzi jak ona wygląda, ważne żeby kupiła ale wiecie co, ja nie mogę znieść tego kręcenia nosem, krytykowania, tego: no nie wiem, nie mój gust, musiałabym wszystko zmieniać srutu tu tu... Jeszcze mieszkam w tym mieszkaniu i zaglądanie do szafek czy łazienki działa na mnie z lekka irytująco...

    Jak to przeżyć?

    PS: nawet mój 3,5-letni syn jest lepszy w te klocki, na pożegnanie rzucił: "dziękujemy, zapraszamy"

  2. #2

    Domyślnie

    Ja też się beznadziejnie czułam.
    Przyszedł np. jeden taki babus i wszystko mu się nie podobało. Ale targował się do upadłego. Teraz sobie myślę, że tak kręcą nosem, bo chcą coś utargować. Ale kiepsko się czuliśmy i w końcu oddaliśmy do agencji. Tym bardziej, że chcieliśmy uniknąć setki oglądaczy, którzy się nudzą, albo chcą sprzedać własne i tak tylko wpadli.

  3. #3

    Domyślnie

    Przyszła dziś pierwsza oglądająca. Pani typu solarka+tipsy, spoko, co mnie obchodzi jak ona wygląda
    trzeba było powiedzieć że Jola R. będzie mieszkać niedaleko - transakcja gwarantowana , atakie nastawienie "nieee to jest do bani, ale spuść z ceny to ewentualnie kupię" to typowe zachowanie kupujących
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Garaż- to sprzedawałem rok ...tak mnie wkurw...li
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  5. #5

    Domyślnie

    jak się potem dowiedziałam od agentki, ta pani wszędzie tak wybrzydza, ale sama nie wie czy kredyt dostanie przy obecnych zaostrzonych kryteriach.

    Coś czuję że ta sprzedaż to może byc problem w obecnych warunkach

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mieszkanie oddam bez bólu - nie przepadam za nim.
    Ale znam to uczucie, kiedy sprzedaję samochód. No, niestety, kupujący musi mi się spodobac. Jak nie - nie ma szans..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    jest pewien sposób na wybrzydzających.
    Zebrać kilku do kupy jednego dnia w odstępach np półgodzinnych. Jak ktoś za długo siedzi, przeprosić, że proszę się zastanowić, bo inny klient już czeka... Ma to liczne plusy - na ten jeden dzien można nawet POSPRZĄTAĆ mieszkanie i je podrasować, poza tym sprawia wrażenie zainteresowania. My tak robiliśmy z tłumaczeniem "oh, bo tylko tego dnia jesteśmy wieczorem w domu..."

  8. #8

    Domyślnie

    hmmm, całkiem sensownie brzmi

    nie będę musiała codziennie suszących sie w łazience gaci chować

    jak na razie trochę mało tych chętnych żeby ich tak masowo umówić, ale mam nadzieję, wszystko przede mną

  9. #9

    Domyślnie

    EZS dobry sposób, szkoda że tak nie zrobiliśmy.
    Przed sprzedażą gdzieś wyczytałam, że takie sprzedawanie trwa około miesiąca i postanowiłam się nie denerwować. Po pierwszej lawinie telefonów (ogłoszenie w gazecie) myśleliśmy, że bedzie szybciej, ale nie było - po pierwsze mam wrażenie, że agencja nie pokazywała naszej oferty przez jakiś czas, bo nikt się nie zgłaszał, a lokalizację mieliśmy atrakcyjną, potem dość szybko znalazł się kupiec, ale z kolei miał problemy ze sprzedażą własnego mieszkania, więc było trochę nerwów, bo zaczęło nam brakować kasy.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Pora jest rzeczywiście byle jaka, wbrew temu co dzić przeczytałem w gazecie, że "ożywienie porównywalne do tego z 2006" Jakoś tego nie odczuwam, raczej martwy sezon, ostatnia konkretna kupująca pojawiła się z miesiąc temu ale ponoć nie dostała kredytu. Chyba trzeba będzie przeczekac tę sraczkę bankową, może wynająć do wiosny? Gorzej, że liczyłem na szybką sprzedaż i jestem w głębokiej d... finansowej, bo skończył się limit debetu, do tego własnie dziś się dowiedziałem że z jednej roboty prawdopodobnie nie zapłacą w tym m-cu, a czycha już na mnie 2 fachowców i elektrownia, nie licząc bieżących rachunków.

    A co do samego sprzedawania to najbardziej wkurza mnie, jak się ktoś umawia i nie przyłazi, nawet nie racząc odwołać spotkania. I jeszcze mnie wkurza, jak włażą w ubłoconych buciorach a widzą, że sa małe dzieci. I jeszcze jak taki utarguje cenę, mówi że kupi, a potem znika wszelki słuch. Ludzie generalnie są niesłowni i do tego nie widzą w tym nic niestosownego. A, i jeszcze uwielbiam, jak dzwonią z biura pośrednictwa że niby mają klienta - żeby tylko podpisać umowę o "współpracy" (mam już ze 3 takie), podpisują i nic z tego nie wynika, oczywiście klient "się rozmyślił", "kupił cioś innego" czy tp. bzdety. A człowiek jak ten baran podpisuje kolejne licząc, że tym razem nie ściemniają.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  11. #11

    Domyślnie

    Ciekawe mam doświadczenie ze sprzedażą garażu.
    Dałem ogłoszenie i nic.Po jakichś 3 miesiącach podniosłem cenę dość znacznie i o dziwo,znalazł się klient i kupił od ręki.Co ciekawe w tym kompleksie były inne garaże na sprzedaż za cenę o 30% !! niższą.
    Natomiast z mieszkaniem bujam się już jakiś czas.Fakt że mnie nikt nie goni,ale chciałbym mieć już to z głowy.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Mieszkanie do sprzedaży wystawiliśmy w maju i po dwóch tygodniach mieliśmy kupca. Załatwianie formalności przez kupujących trwało troszkę dłużej. Udało się przed kryzysem. Troszkę żal nam było się wyprowadzać bo mieszkanie było nowe z (2006 r.) i pięknie urządzone. Ale cena za jaką sprzedaliśmy i myśl, że będziemy już niedługo mieszkać we własnym domku zrekompensowała cały smutek
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    .....
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  14. #14

    Domyślnie

    tak, najgorsi są tacy co się umawiaja i bez słowa wyjaśnienia po prostu nie przychodzą...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Kropi, dałes do internetowej gratki? Ja miałam sporo osób właśnie z internetu. Dawałam ze 3 razy, co tydzień. Można też na allegro Są tam mieszkania! Albo zejść z ceny... To co jest w ofertach to pobożne życzenia. Ja przed sprzedażą miałam rozeznanie, za ile poszło mieszkanie w mojej klatce miesiąc wcześniej. I zawołałam podobnie. Można jeszcze trzymać cenę i żerować na rodzinie i znajomych Moje długi tuż przed dostaniem kasy za mieszkanie wynosiły z 50 tyś. I to głównie znajomi nas ratowali

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    I do gratki, i do otodomu, i gdzie tam jeszcze - po znajomych itp. Może po prostu zamieszkam w szpitalu - zaoszczędze na dojazdach i dyżurując codziennie szybciej spłace długi?
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AskaK
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    738
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    139

    Domyślnie

    My od września próbujemy sprzedać kawalerkę.
    Na początku daliśmy zaporową cenę licząc na jakiegoś zdesperowanego studenta z zasobnym portfelem rodziców , po 2 tyg.obniżyliśmy, teraz od soboty mamy znowu niższą cenę - tym razem naprawdę okazyjną. Walą drzwiami i oknami, zarówno ci gotówkowi jak i kredytowi. Dziś oglądało 6 osób, wczoraj 4, mamy pierwsze oferty kupna tyle że...ci gotówkowi chcą, abyśmy obniżyli cenę o kolejne 20 tys! I tak sobie myślę, że jednak na głowę upadli. Ci kredytowi z kolei chętnie by kupili bez targowania, ale czy dostaną kredyt..?
    I teraz kompletnie nie wiem co robić.
    Sprzedać "gotówkowemu" o wiele taniej, niż byśmy dostali pół roku temu..? Jak słyszę tak śmiesznie niskie propozycje, to mam ochotę wrzasnąć "Paaaaszoł wooon!". A z drugiej strony mam przed oczami wizję niesprzedanego mieszkania, brak kasy na rozpoczęcie budowy i co, kredyt? Kiedy kredyty takie drogie?
    Zostaje jeszcze opcja "kredytowiec" - trzymam nerwy na wodzy, a nóż widelec jednak dostanie pożyczkę i wszyscy wtedy będą szczęśliwi. Ale to czekanie mnie nerwowo wykończy.

    Uff, wyżaliłam się, już mi lepiej.
    RANCZO - Nasz Dziennik
    comentatos ranczos

    12 stycznia stał się mały,wielki cud...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał AskaK
    My od września próbujemy sprzedać kawalerkę.
    Na początku daliśmy zaporową cenę licząc na jakiegoś zdesperowanego studenta z zasobnym portfelem rodziców , po 2 tyg.obniżyliśmy, teraz od soboty mamy znowu niższą cenę - tym razem naprawdę okazyjną. Walą drzwiami i oknami, zarówno ci gotówkowi jak i kredytowi. Dziś oglądało 6 osób, wczoraj 4, mamy pierwsze oferty kupna tyle że...ci gotówkowi chcą, abyśmy obniżyli cenę o kolejne 20 tys! I tak sobie myślę, że jednak na głowę upadli. Ci kredytowi z kolei chętnie by kupili bez targowania, ale czy dostaną kredyt..?
    I teraz kompletnie nie wiem co robić.
    Sprzedać "gotówkowemu" o wiele taniej, niż byśmy dostali pół roku temu..? Jak słyszę tak śmiesznie niskie propozycje, to mam ochotę wrzasnąć "Paaaaszoł wooon!". A z drugiej strony mam przed oczami wizję niesprzedanego mieszkania, brak kasy na rozpoczęcie budowy i co, kredyt? Kiedy kredyty takie drogie?
    Zostaje jeszcze opcja "kredytowiec" - trzymam nerwy na wodzy, a nóż widelec jednak dostanie pożyczkę i wszyscy wtedy będą szczęśliwi. Ale to czekanie mnie nerwowo wykończy.

    Uff, wyżaliłam się, już mi lepiej.
    Dobra rada - zejdź trochę z ceny. My sprzedawaliśmy mieszkanie od września zeszłego roku. Sprzedaliśmy w tym roku w sierpniu. Ceny stopniowo spadały. Dawaliśmy takie jak w ogłoszeniach. Powiem tylko, że cena spadła przez ten rok o około 40000 zł. A mieliśmy oferty od gotówkowych .... i wtedy to była wyższa cena niż teraz sprzedaliśmy ....
    Mieliśmy też dwie próby zakupu przez "kredytowców".... nie dostali kredytu a my dwa miesiące w plecy. A byli tacy pewni bo bank im wcześniej "ustnie" powiedział że bez problemu dostaną kasę. A teraz wszędzie krzyczą że banki zaostrzyły sprawdzanie zdolności kredytowej. Plusem jest to że masz kawalerkę. Takie mieszkania szybciej schodzą. Powodzenia.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AskaK
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    738
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    139

    Domyślnie

    Hmm, "trochę" to już zeszliśmy i w tym sęk.
    No właśnie, tytuł wątku "psychologiczne aspekty..." - dla mnie najtrudniejsze do przejścia jest ostateczne ustalenie ceny, poniżej której nie schodzimy. Jak komuś się nie spieszy ze sprzedażą, to nie ma problemu, ale nam się spieszy...a opuszczać wciąż cenę gdy i tak jest konkurencyjna...żal!

    Brać kredyt na rozpoczęcie budowy - drogo. Ale jeśli za pół roku sprzedamy za lepszą cenę, to to się opłaci. Ale jeśli ceny mieszkań spadną...to kiszka, rzeczywiście sprzedamy jeszcze taniej niż moglibyśmy teraz.
    I weź tu bądź mądry człeku...
    RANCZO - Nasz Dziennik
    comentatos ranczos

    12 stycznia stał się mały,wielki cud...

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    A ja bym nie płynęła na fali paniki finansowej.
    W takich sytuacjach należy zachowac spokój. Więc Asia nie świruj tylko najwyżej weźmiesz kredyt, ktory potem spłacisz ze sprzedazy mieszkania. Wytrzymasz kilka miesięcy. Lepsze to niż oddawać za darmo ciężko zarobioną kasę.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony