dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Dom dla singla

    Poradzcie mi czy warto podjąć się budowy domu tylko dla siebie samej. Czy dam sobie radze, czy warto. Będe mieszkać sama , dzieci już poza domem mam49l?bardzo potrzebny jest mi ogród do szczęscia a z drugiej strony nie wiem czy to ma sens. Poradzcie mi proszę a może ktoś też sam dla siebie podjąl się budowy domu jakie ma przemyślenia w związku z tym?. Ania
    ania2626

  2. #2

    Domyślnie

    wyobrażam sobie że mam tyle lat co Ty i wychodzi mi , że ja bym budowała!
    jest tyle małych projektów!
    jednej osobie do szczęscia do wiele miejsca nie potrzeba a ukwiecony ogród, mały kominek, mruczący kot , lampa, książka to jest to

    Sama piszesz że do szczęcia brakuje co tylko ogrodu ! na pewno dasz radę! mój tata ma tyle samo lat! a to przecież młody facet! z reszta nie Ty bedziesz budować tylko murarze!

  3. #3
    Guest

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekpt
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    buduj , dasz rade , a pozatym to nawet ciekawe zajęcie
    Nasz Dom - NA LATA C86
    Nasz Dom - NA LATA C86 - Komentarze
    Sprzedam Membrane Dachową Dorken Maxx

  5. #5

    Domyślnie

    anka262626
    prawie jesteśmy rówieśnikami
    ja w zeszłym roku ukończyłem budowę, co prawda nie jestem singlem ale co to za różnica?
    Latorośl i tak nie mieszka z nami a my sobie z żoneczką spędzamy mile czas przy kominku.
    Jak tylko masz kasę i zapał to się nie zastanawiaj, tylko buduj.
    Pozdrawiam
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie Re: Dom dla singla

    Cytat Napisał anka262626
    Poradzcie mi czy warto podjąć się budowy domu tylko dla siebie samej. Czy dam sobie radze, czy warto. Będe mieszkać sama , dzieci już poza domem mam49l?bardzo potrzebny jest mi ogród do szczęscia a z drugiej strony nie wiem czy to ma sens. Poradzcie mi proszę a może ktoś też sam dla siebie podjąl się budowy domu jakie ma przemyślenia w związku z tym?. Ania
    Anka, na pocieszenie - znam singielki co dały radę.
    Ty też dasz radę. Gdzie jest napisane, że singiel musi się gnieździć w blokowisku ? To kara jakaś ma być czy co ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja jednak nie chcialabym mieszkac sama w domu - przynajmniej nie w takim jaki miałam dotychczas - czyli przy lesie - przy polach i łąkach...za miastem...i w takim dużym...

    może gyby byl malutki i na osiedlu ...i w mieście...

    w innym przypadku to tylko letniskowy - nie całoroczny...
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał joan
    ja jednak nie chcialabym mieszkac sama w domu
    A ja bym chciała Ale juz za późno - bo musiałabym ubić kilka sztuk
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Zbudować oczywiście dasz rade. Dlaczego nie?
    Ale mieszkac potem może być trudno. Dach przecieka, śnieg odgarnąć, bezpieczniki wyskoczyły, piec gazowy głupieje. Blok jest bardziej samoobsługowy. Jeżeli masz kogoś, kto ci pomoże, przyjedzie jak będziesz chora, zajmie się tym dachem za 20 lat, to jasne, że buduj.
    Ja bym budowała...

    Zresztą, kto powiedział, że zawsze bęzdiesz sama?????

  10. #10

    Domyślnie

    EZS napisał
    Ale mieszkac potem może być trudno. Dach przecieka, śnieg odgarnąć, bezpieczniki wyskoczyły, piec gazowy głupieje. Blok jest bardziej samoobsługowy.

    EZS wybacz nie chcę być źle zrozumiany, mamy XXI wiek, ludzie w kosmos latają ja wiem że nie u nas,
    elektronika jest na takim poziomie że nie ma problemu z niczym, nawet odśnieżać nie trzeba, jedynie z tym dachem może być problem, ale jak dobre pokrycie i solidny wykonawca to jednak kilka lat powinno być bez problemów.
    a że blok jest bardziej samoobsługowy to racja tylko sąsiad się awanturuje, młodzi ludzie myślący że są panami świata i inne plusy mieszkania w blokowisku.
    Ja jednak wybieram samotny dobrze rozwiązany mały domek w spokojnej okolicy z pięknym ogrodem z kilkoma czworonogami.
    a jeszcze napiszę tak
    Samotna kobieta z domem, jaka to dobra partia
    Pozdrawiam
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Buduj, najpierw Ty użyjesz przyjemności, potem dzieci lub wnuki, komus przeciez ten dom zostawisz. Poza tym będziesz mogła zaprosic na świeta dzieci i ich dzieci, w domu świeta maja inny wymiar niz w dwupokojowym mieszkaniu w bloku (ja tak mam ). No i na wakacje przyjąć wnuki, w ogrodzie można zorganizowac fajne zabawy dla dzieci, jest bezpiecznie. A jakie później sie ma wspomnienia z dzieciństwa spędzanego u babci ! Te konfitury z malin zebranych w ogrodzie, te placki z jabłkami z własnych zbiorów, no i te kwiaty kwitnące na okraglo od wiosny do jesieni.... Ja zawsze zazdrościłam koleżankom, że wyjeżdżaja na wakacje do babci, ja nie miałam gdzie wyjechać.
    Dobrze pisze EZS, może sama nie będziesz do smierci, fajnie byloby wieczorem z kims poogladac telewizję, wypic lampke wina a i o drzewo do kominka może by zadbał, żeby bylo pod reką .... i snieg odgarnął. I w ogóle był.
    Więc buduj, wybierz coś niedużego. A masz juz działke ?
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  12. #12

    Domyślnie

    [
    quote="Nefer"]
    Cytat Napisał joan
    ja jednak nie chcialabym mieszkac sama w domu
    A ja bym chciała Ale juz za późno - bo musiałabym ubić kilka sztuk
    [/quote]

    jasne, że buduj i popatrz tylko masz jeden problem z głowy

    a poważnie: znam singla rodzaj zeński. który rozpoczął budowe domu 2 lata temu a tym przeszedł na emeryturę to nie ja - bo ja miałabym podobny problem jak Nefer

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Buduj! Warto

  14. #14

    Domyślnie

    Jaknajbardziej warto , byle nie za duży gdyż zbyt duża powierzchnia dla jednej osoby przygnębia, im mniejszy tym przytulnijszy... byle nie za mały

  15. #15

    Domyślnie

    Buduj,i to już
    Jedno masz życie i to życie masz od tego aby realizować swoje marzenia -a jak sama piszesz marzysz o ogrodzie.
    Ja bym się nie zastanawiała.
    Też sama budowałam co prawda mam troszkę inna sytuację bo mam dziecko (jak zaczynałam budowę miało 2,5roku) ale wyszłam z założenia że coś małego ,prostego w bryle,maksymalnie "samoobsługowego" i dam radę pobudować,potem utrzymać i ewentualnie coś potem remontować.
    p.s.Był miesiąc w czasie moje budowy że nie mogłam jej sama doglądać tak jak bym chciała i wiesz kto mi się tym zajął na ten czas....moja mama która była w zbliżonym wieku do Twojego.Po tych "przeżyciach" chce aby mój brat zaczął się budować bo ona widzi siebie jako głównego "inspektora" na jego budowie

  16. #16

    Domyślnie

    Buduj.
    A jak już wybudujesz,żeby Ci nie było smutno,przyjedziemy wszyscy na parapetówę.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  17. #17

    Domyślnie

    buduj.....coz to za wiek 49 lat ...a poza tym,ktos slusznie zauwazyl,ze nie jest powiedziane,ze zawsze juz bedziesz singielka
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony