dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    U mnie pod płytę było ok 600 ton wybrane od ok 120 cm do 220 cm (miałem torfy + namuły) ...
    powierzchnia płyty 125m^2 wykop 15,5x11 m

    Pozdrawiam
    Sebastian

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BM Kleszczewo
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Poznań - Kleszczewo
    Kod pocztowy
    63-005
    Posty
    45

    Domyślnie

    Dom 9,5 x 10,5 m wysokość fundamentu na 7 bloczków - weszło 120 ton - koszt z dowozem 2200 zł

  3. #23

    Domyślnie

    Ludzie dajcie już spokój z podawaniem tych dziwnych danych typu wymiar domu i wysokość na ilość bloczków. Wymiar domu zewnętrzny czy wewnętrzny?? Bloczki jakiej wys. 12,13, czy 14cm?? Dla mnie te wypowiedzi mało warte, a zainteresowanym nie radzę nimi się sugerować tylko wziąć metr do ręki, zmierzyć wewnętrzne wymiary i policzyć m3. 1m3 = 1,6 t suchego piachu. Chyba nie jest to trudne, a da najbardziej realny wynik.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał zk140t Zobacz post
    To co napisałeś oznacza, że Twój dostawca piasku rażąco przekroczył przepisy drogowe i prawdopodobnie zniszczył drogi dojazdu na Twoją budowę, gdyż nie istnieje ciężarówka mająca 35 ton ładowności. Skoro jednak Twój dostawca załadował na auto 35 ton piasku to prawdopodobnie przekroczył masę całkowitą swojego pojazdu aż o 10 ton. I to 12 razy...

    Miej nadzieję, że tych postów nie czyta ITD...
    Ja podejrzewam, ze właściciel samochodu wcale tej drogi tak nie zniszczył, bo pewnie naładował tyle ile może i powinien, tylko klientowi nawijał makaron na uszy, że tam było 35t i tyle pewnie mu liczył. Poza tym uczulam, bo cieżarówka ciężarówce nie równa. Niedawno oglądałam jak cieżarówki jeździły z piachem na budowe. Pierwsze dwie ciążarówki były ładnie wypełnione, natomiast natsepne juz gorzej. Był tylko usypany czubek by wystawał zza burt natomiast przy burtach było jeszcze spoooro miejsca na piach. Oglądałam to wszytsko z góry więc był dobry widok i mogłam na własne oczy przekonac się jak to "rżnie" się klienta.
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Do objętości trzeba dodać 15%-20% to na zagęszczenie na wywrotkę wchodzi jutro się dowiem i napiszę

  6. #26

    Domyślnie

    Witam. Panowie temat stary ale nie chcę zakładać nowego a mam pytanie. Od czego zależy że niektórym weszło 100ton a innym 600t. Wiem że wielkość fundamentów ma znaczenie ale co jeszcze? Czy np poziom działki na to wpływa? Mam fundament 15x 9 m wysoki na metr ale działka jest nierówna tzn z jednej strony poziom płyty jest na wys 20cm a z drugiej strony na 90cm. Czy to też wpływa na ilość piasku?

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Stopień zagęszczenia. Stój cały dzień nad ekipą niech zasuwają z zagęszczarką non stop...Ma być ubite na kamień.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Od ubijania to wejdzie max kilka procent wiecej.. ilosc zalezy od wielkosci domu i glebokosci fundamentu.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  9. #29

    Domyślnie

    Rozumiem że głębokość fundamentów i ich wielkość wpływają na ilość piasku ale czy np różnica w poziomie fundamentów także na to wpływa? Dom będzie stał na lekko pochylonej działce. Stan zero wytyczony przez geodetę z jednej strony jest ok 20-30cm nad gruntem a z drugiej strony ok 90cm nad gruntem. Rozumiem że z drugiej strony gdzie zero jest wyżej piachu muszą nasypać więcej?
    Przepraszam za głupie pytania ale chciałbym dopilnować budowlańców a nie wszytko jest dla mnie jasne.

    Mam jeszcze pytanie co do samego fundamentu. Murarz powiedział że zrobi fundament schodkowy by nie szło tyle betonu z powodu tej nierówności działki. Czym się "uzupełnia" te braki w fundamencie by płyta była na jednym poziomie by można było je odizolować, nadsypać ziemi by wyrównać działkę do poziomu domu? Ściany będą z BK.
    Ostatnio edytowane przez hudy8 ; 22-03-2017 o 18:16

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Niektórzy robią wykop na dolny poziom ław i potem szalują. Inni ściągaja tylko humus i leją ławy do wykopu. U mnie była druga opcja. Powierzchnia podłóg na gruncie to 140m2, wysokość ściany fundamentowej 80cm - weszło prawie 6 wywrotek piasku (rzekomo 24t każda)

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony