dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Dziennik Sylwii i Sebastiana - Delikatny

    Witajcie. Dopiero wczoraj zdecydowałam się na rozpoczęcie pisania dziennika, choc budowa już zaawansowana, ale mam nadzieje nadrobić zaległosci, żeby potem było co powspominać. Zdecydowaliśmy sie na projekt Delikatny wariant I C131a ale zmienilismy nieco poddasze.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    No to zaczynam. Jesteśmy małżeństwem od 8 lat, synek we wrześniu skończy 5 lat a drugie dzieciątko urodzi się w listopadzie. Nasza przygoda z budowaniem miała rozpocząć się 6 lat temu, ale jakoś nie wypaliło z kupnem działki. A ponieważ mówią co się odwlecze to nie uciecze to mają rację. Działeczkę kupiliśmy w tej samej miejscowości gdzie chcieliśmy wcześniej czyli Brzezia Łąka/Wrocławia. Działka 1268m2 z wjazdem od zachodu kupiona we wrześniu 2006. No i się zaczeło. Papierologia trwała od pażdziernika do lutego. 1 marca dostaliśmy pozwolenie na budowę. Wcześniej geodeta wytyczył nam budynek i od marca ruszyła robota, kopanie fundamentów, zbrojenie i zalewanie ław i czekanie.... potem izolacja pozioma, ścianki fundamentowe, rapówka, izolacja pionowa i czekanie... potem wsyp, rozprowadzenie kanalizacji i wylewanie chudziaka. I oczywiście czekamy... W poniedzialek chłopaki mają wejść i zacząć murować ściany.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Dodam tylko jeszcze że w związku z całym szaleństwem na rynku budowlanym zmuszeni byliśmy zakupić towar na duuuuużo duuuużo dalej niż w chwili obecnej potrzebujemy, a więc: mamy już:
    - stropy, stal na zbrojenie nadproży i elementów stropu, więźbę dachową, folię i dachówki, kominy oczywiście też, wełnę mineralną i styropian oraz tynki zewnętrzne. Wszytsko ładnie czeka na swoją kolej w hurtowniach a my czekamy na hasło od szefa ekipy żeby "przywozić". Aha okna połaciowe zamówione, brama garażowa też. Mam nadzieję, ze niedługo to wszystko sie uspokoi bo można kręćka dostać.


    A tak wygląda nasz projekt po przeróbkach:

    i poddasze

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    A teraz postaram się dorzucić kilka fotek, chociaż nie wiem czy mi się uda.
    tu na razie jest...

    wytyczony budynek

    i najmłodszy zainteresowany

    ścianki fundamentowe

    pomalowane dysperbitem

    i w końcu płyta

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    No i udało się. Dodam tylko jeszcze, ze mieliśmy na budowie już bardzo niemiłe doświadczenie - włamanie do blaszaka, co poskutkowało koniecznością nocowania na budowie, kiedy nie ma ekipy budowlanej. Jest stróż, który pilnuje i ma psa więc strzeżcie się....

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Witajcie po krótkiej przerwie. Zmiany, które zaistniały na budowie są nastepujące: mamy wstawione na płytę pustaki do murowania ścian, zaczynamy chyba we wtorek lub środę. Oraz docieplamy fundamenty -hydromax i folia kubełkowa już w pogotowiu.


  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Jednak nie będzie to dziennik, a tygodnik, albo pamietnik pisany z doskoku.
    U nas spore zmiany. Fundamenty docieplone i obsypane ziemią, ściany rosną, dziś mąż był na budowie i czerwono do wysokości nadproży. Jutro mają zakładać nadproża gotowe, szalować i wylewać te, które przekraczają wymiar 3,00 metra czyli nad bramą garażową oraz między kuchnią a salonem.
    Jak tylko będą fotki natychmiast wstawiam.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    No i mamy ściany parteru!!!!

    Fotki wstawię jutro bo dziś już nie mam siły



    i odwiedziny sąsiadów

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylkak
    No i mamy ściany parteru!!!!

    Fotki wstawię jutro bo dziś już nie mam siły
    Proszę o większe fotki.
    W którym dokładnie miejscu sie budujecie? Ja ma działke w okolicach szkoły.
    Niestety nie mam na razie czasu na papierologię i nie wiem czy zdołam rozpocząć budowę w tym roku.

    Pozdrawiam.

    Andrzej

    PS. z jakiego projektu skorzystaliście?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    No i minęło znaowu kilkanaście dni aż znalazłam czas żeby się odezwać. Od wtorku mamy strop nad głowami. Zalany betonikiem, teraz niestety trzeba go podlewać aby nic mu się nie stało (niczym delikatną roślinkę). Najważniejsze, że już jest!

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    No i znowu po dość długiej przerwie przysiadłam się do klawiatury komputerka.
    Postaram się podzielić najświeższymi informacjami. Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ścian szczytowych, kolankowych oraz działowych na poddaszu naszego domku . Jeśli dobrze pójdzie to 21 sierpnia będziemy mieli stan surowy zamknięty.
    A teraz jakieś fotki




    Scianki działowe na poddaszu

    strop nad salonem

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Próbuję zdziałać żeby zdjęcia były większe, ale cośnie bardzo mi wychodzi, trudno.
    W poprzednim poście napisałam, ze być może 21 sierpnia będziemy mieli stan surowy zamknięty. Pobożne życzenia. Nic z tego.
    Nawaliła firma, w której kupilismy więźbę na dach, drewno miało być zeszły poniedziałek, niestety nie dojechało, ponoć ma być dzisiaj. Jak zobaczę to uwierzę...
    Cieśli niestety musieliśmy przesunąć przyjadą w poniedziałek jeśli będą mieli co robić.Dekarza trzeba było przesunąć o tydzień więc nasz stan surowy zamkniety oddala się coraz bardziej. Jestem zła

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylkak
    Próbuję zdziałać żeby zdjęcia były większe, ale cośnie bardzo mi wychodzi, trudno.
    W poprzednim poście napisałam, ze być może 21 sierpnia będziemy mieli stan surowy zamknięty. Pobożne życzenia. Nic z tego.
    Nawaliła firma, w której kupilismy więźbę na dach, drewno miało być zeszły poniedziałek, niestety nie dojechało, ponoć ma być dzisiaj. Jak zobaczę to uwierzę...
    Cieśli niestety musieliśmy przesunąć przyjadą w poniedziałek jeśli będą mieli co robić.Dekarza trzeba było przesunąć o tydzień więc nasz stan surowy zamkniety oddala się coraz bardziej. Jestem zła
    A jak spisała się ekipa do poziomu dachu, jesteście z nich zadowoleni.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Tak, na ekipę nie można narzekać, chociaż parę razy zdarzyła im się wpadka. Ale biorąc pod uwagę, że budują 3 domy obok siebie praktycznie na raz to i tak jest nieźle. Zaczęli w połowie marca. Zgrzytów żadnych nie było, a co do jakości wykonanej pracyto nawet mój czapialski Tatuś nie miał się czego czepić. I oby tak dalej aż do końca prac . Amen

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Oczywiście więźba nie dojechała, Pan z firmy obiecał, że będzie jutro. Cieśla odwołany. Trafiło mnie....

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Właśnie się dowiedziałam, że samochód pojechał do tartaku. Jest nadzieja, ze jednak ta więźba dziś dojedzie. Zobaczymy uwierzymy. Dam znać wieczorem.
    Poza tym dziś uzmysłowiłam sobie pewne następne komplikacje. Nawet jeśli cieśla zacznie od poniedziałku to dekarz może dopiero wejść na dokończone ścianki szczytowe i działowe na poddaszu, czyli następny tydzień do tyłu, czyli przekładamy po raz kolejny montaż okien - które już czekają i nie wiem czy firma się na to zgodzi. Problem również z montażem bramy garażowej - nie zamontują dopóki nie będzie tynków, a tynków nie położę bez kabli elektrycznych, a kabli nie położę na otwartej budowie bo mi je zaraz wyrwą. I kólko się zamknęło. Chyba sie rozpłaczę....

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Drewno dojechało, cieśla też. Dachówka i owszem. Jest nadzieja, że do końca przyszłego tygodnia zamkniemy dom.

    Inwestorzy starszy i młodszy


    Dachówka RuppCeramika Rubin13

    z bliska

    i ta nieszczęsna więźba...


    Okna czekają w firmie na znak - montaż, brama garażowa też.
    Może już nic więcej się nie skrzaczy.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Aha zapomniałam nadmienić przez to całe zamieszanie, że mamy przywiezione 10 wywrotek ziemi na obsypanie budynku i na ogród (żeby chociaż kwiatki tam rosnąć chciały) i dokonałam pierwszego zakupu do mojego wymarzonego ogrodu - 4 sztuki Clematis - do lekkiej reanimacji z wyprzedaży w Praktikerze, ale mam nadzieję, ze od wiosny pójdą jak burza..

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Sytuacja na froncie robót zdxecydowanie nabrała rozmachu. Cieśle docięli więźbę, od jutra wchodząna dach i skręcają. Do piątku wieczora jeśli nie będzie padać finisz. Od poniedziałku dekarz foliuje daszek i układa dachóweczki. Jest ok.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylkak

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Dekarz - tydzień poślizgu- nie ma deski czołowej-nikt do tej pory nie wspomniał, że mamy coś takiego kupić!
    Porażka.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony