dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie sufitu w piwnicy.

    Witam,
    Mam piwnicę pod całym domem ok. 80 m2. W piwnicy kotłownia, kocioł 14kW na drewno lub węgiel. Niestety gdy nadchodzi pora mrozów czuć, że "ciągnie" chłodem od piwnicy. I tu moje pytanie.
    Czy można zrobić pod sufitem piwnicy, coś na wzór ogrzewania sufitowo-podłogowego (np. taka wężownica z rur miedzianych) rozprowadzonego od kotła?

    Pozdrawiam

    Paweł

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Można.
    Można to też zrobić z tektury i skleić klejem biurowym, białym.
    Tylko - PO CO?
    Bardzo mało sensu jest w tym pomyśle.
    Podłogówkę robi się INACZEJ.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mogę zrobić podłogówki, bo musiałbym zrywać terakotę itp. Dlatego chciałem dogrzać podłogę od strony piwnicy. W miejscu gdzie stoi piec i odchodzi od niego kilka metrów miedzianej instalacji, podłoga jest ciepła, stąd mój pomysł.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Chałupę masz do totalnej termorenowacji!
    Znajdź kogoś co Ci SOLIDNIE OZC wykona.
    Wtedy będzie wiadomo CO oraz GDZIE zrobić.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo kiepski pomysł. Ociepl rury instalacji CO, zupełnie niepotrzebnie ogrzewasz tym ciepłem piwnicę zamiast dom.
    Kocioł prawdopodobnie tez jest biednie wykonany i nie posiada termoizolacji.
    Potem zrób lub zleć OZC i wylicz ile opłaca się dać ocieplenia na sufit piwnicy. Można strzelić ze ok, 10cm.
    Potem napisz, czy jeszcze dalej ciągnie chłodem- i skąd.
    14kW/80mkw=175 W/mkw Dujużo pracy Cię czeka, by zejść z tym do rozsądnego poziomu

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Teraz muszę trochę doprecyzować, otóż piwnica jest przedzielona ścianą na pół, więc kocioł stoi na powierzchni 40 mkw.
    Kocioł to SAS UWT klasa 3 rok prod. 2012. Ale nie mam bladego pojęcia, czy jest biednie wykonany (kosztował niemało ) Czy może do ocieplenia posłużyć styropian 10 cm z ocieplenia elewacji?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170113_002.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	378418  

  8. #8

    Domyślnie

    Ten kocioł ma izolację, dobrze wykonany, ale te rury.... Nimi się możesz zająć

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony