dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 177

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie TERMO-TECH STAPORKOW 22KW

    mam wlasnie taki piec i zaczynam w nim pierwszy sezon,chcialbym aby ktos kto ma podobny piec doradzil mi jakie powinny byc ustawienia,bo jak narazie to ta bestia pochlania mi dosyc sporo eko-groszku, moje ustawienia to
    czas podawania 30s,przerwa podawania 40s, sila nadmuchu na 6,tem. zadana na 54, co o tym sadzicie spala mi okolo 25kg na dobe,przy grzaniu tylko na ciepla wode,mam tez problem ze szlaka i nie wiem czy to wina eko-groszku czy nastawien, ale probowalem juz kilka rodzaji i zawsze bylo to samo

  2. #2

    Domyślnie

    Spróbuj takich ustawień:
    czas podawania 12 sek
    czas przerwy 48 - 50 sek
    dmuchawa 1 lub 2
    klapkę w wentylatorze przesłoń w 3/4
    temp zadana 58 st
    przerwa przepalania ok 15 min

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sigurd Zobacz post
    Spróbuj takich ustawień:
    czas podawania 12 sek
    czas przerwy 48 - 50 sek
    dmuchawa 1 lub 2
    klapkę w wentylatorze przesłoń w 3/4
    temp zadana 58 st
    przerwa przepalania ok 15 min
    Witam Mam podobny problem

    Dom nie ogrzany (cegła kratówka i suporex) pow 180-200m instalacja stara (rury calowe i grzejniki żeliwne) . Piec stąporków Termo Tech Eco Duo 20kw.
    Ustawienia 12sek podawanie
    Przerwa podawania 45-50sek
    Temp zadana 57stopni
    Przerwa po dojściu do zadanej temp 16min
    nadmuch różnie sterowałem od 2biegu do 7dmego przysłona na wentylatorze 1cm wlotu zrobiłem .

    na wewnętrznych ściankach w piecu pojawia się jakby puch śniegowy tylko z sadzy.
    Temp załączenia wody 35st

    Dodatkowo postałem przy piecu jak dobija do zadanej temperatury i ma przejść w czas czuwania 16min to trwa to 3min bo zaraz spada temp na piecu o kilka stopni (histereze mam ustawiona 4st) i znowu sie odpala cały proces.

    wciąga 60kg groszku na dobę
    Ostatnio edytowane przez Andrzej90 ; 20-01-2017 o 08:51

  4. #4

    Domyślnie

    a ile Ty spalasz jesli moge zapytac

  5. #5

    Domyślnie

    Jeden podajnik ( ok 100 kg ) starcza na 6 dni na mój dom o pow ponad 180 m2

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pasieka40

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, z zainteresowaniem przeczytałem opis pracy Pana pieca. Mam również kocioł Termo-Tech ale 18kw, dom ocieplony 120m2. Moje ustawienia to: 14 podawanie, 46 przerwa, nadmuch 3, przerwa podczymanie 15. mam również sterownik pokojowy. Mam duże spalanie przy tem.5-8st plus około 20 kg na dobę.Jak czytałem inne rady to koniecznie musi być kopczyk którego mi trudno ustawić. Czy mógłbym skorzystać z Pana wiedzy i dorady. Serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    mam Eko-Techa 26 KW , czas pracy 13 sek, przerwy 47 sek., nadmuch na 1 ( to ważne, bo przy większych nadmuchach nie pali sie dobrze , przesłona na wentylatorze przymknieta w 80 % , ma się palić żółtym spokojnym, szerokim płomieniem , jak zbyt biały i rażący to za duży nadmuch , jak czerwony i dymiący to za mały nadmuch.
    W zimie podajnik starcza na tydzień , dosypuję zawsze w sobotę, w lecie do grzania wody nawet na miesiąc. Tyle że 2 zimy jakie mieszkam, to były raczej łagodne, kocioł jest sterowany regulatorem pokojowym w cyklu tygodniowym, temp. nocna i dzienna, w zależności od obecności w domu. temp. nocna ustawiona na sterowniku na 19 st., dzienna na 21 stopni .

    problem ze szlaką , może być za duży nadmuch , za dużo tez masz podawane węgla . cykl ma się zamykać w jednej minucie np. 15 / 45 sek.

    Polecam wspomniany regulator pokojowy, bez tego nie jest tak wcale ekonomicznie, bo piec działa cały czas, i grzeje tylko komin i podwórko , pozatym pracuje w niskiej temp. zalecana to ponad 58 stopni.

    z innych ustaiweń , to pompa CO i CUW załączanie przy 45 stopniach, histereza CO , 2 stopnie, histereza CWU , 20 stopni, przerwa przepalania 20 minut.

    ale głównie ustawić ten piec można właśnie nadmuchem, te 6 poziomów na sterowniku to przesada , często 1 to zbyt wiele , wtedy powietrze wychładza kocioł, i nie pali sie tylko rozdmuchuje.

  8. #8

    Domyślnie

    bardzo madre uwagi wielkie dzieki napewno zaraz podreguluje i dam znac jakie tego byly efekty

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelurb
    Polecam wspomniany regulator pokojowy, bez tego nie jest tak wcale ekonomicznie, bo piec działa cały czas, i grzeje tylko komin i podwórko , pozatym pracuje w niskiej temp. zalecana to ponad 58 stopni.
    A ten regulator pokojowy to jakiej firmy? Bo z tego co widzę do kotła takiego nie dają?

  10. #10

    Domyślnie

    tez chetnie sie dowiem co polecacie,i ile cos takiego z matazem kosztuje?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    np. cos takiego http://www.auraton.pl/index.php/pl/produkt/46/

    jest w wersji przewodowej lub bezprzewodowej

  12. #12

    Domyślnie

    Również posiadam ten piec i po tygodniu palenia groszkiem - ok 30 kg na dobę , zacząłem przepalać drzewem. Ogólnie jestem zadowolony, ale też chyba kupię
    jakiś regulator pokojowy. Ale jak go się montuje !? Ściany już wykończone, a na
    bezprzewodowy to mnie nie bardzo stać?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz1707
    Również posiadam ten piec i po tygodniu palenia groszkiem - ok 30 kg na dobę , zacząłem przepalać drzewem. Ogólnie jestem zadowolony, ale też chyba kupię
    jakiś regulator pokojowy. Ale jak go się montuje !? Ściany już wykończone, a na
    bezprzewodowy to mnie nie bardzo stać?
    Najzwyklejszy przewód nawet cienki głośnikowy , 2 żyłowy , można puścić od kotła np. w samym rogu między ścianą a dylatacją wylewki , przewodzik może być cieniutki wiec łatwo go ukryć ja swój cześciowo prowadziłem właśnie w rogu ściany i posadzki , a czesciowo już po wykończeniu ścian w cieniutkiej bruździe, potem się zaszpachlowało jeszcze raz i pomalowało i nie było problemu . Ważne żeby miejsce umieszczenia sterownika było w takim miejscu , daleko od grzejników , w pomieszczeniu najchłodniejszym , największym ( u mnie jest to salon ) . Podłączenie proste, dwa styki w sterowniku kotła , dwa w regulatorze , obojętnie który do którego

  14. #14

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź - myślałem , że to bardziej skomplikowane.

  15. #15

    Domyślnie

    a czy zdazylo Wam sie ze jak przelanczacie piec z grzania na ciepla wode na grzanie na grzejniki,to wtedy zaczyna sie on wygaszac poprostu nie moze osiagnac temp, i ekogroszek nie chce sie spalac

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał przyby
    a czy zdazylo Wam sie ze jak przelanczacie piec z grzania na ciepla wode na grzanie na grzejniki,to wtedy zaczyna sie on wygaszac poprostu nie moze osiagnac temp, i ekogroszek nie chce sie spalac
    jedno z drugim nie powinno miec zadnego zwiazku, wygaszać się może przez za duży nadmuch , przez za małą ilość powietrza do spalania - brak nawiewu do kotłowni o odpowiednim przekroju , przez podawanie zbyt dużej ilości węgla, przez brak ciągu w kominie., trzeba spędzić trochę czasu w kotłowni i popatrzeć sobie na płomyczek , pozmieniać to i owo , pokombinować, i obserwować co się dzieje . Nie ma jednych ustawień, bo każde paliwo jest inne , bo inny komin, bo inna instalacja , to trzeba spraktykować samemu , bo nigdzie nie ma recepty jednej jedynej.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie odnośnie rusztu awaryjnego, czy ktoś z Was próbował palić w tym kociołku drewnem. Jestem posiadaczem eko-tech 22 kw duo (jeszcze nie odpalony), i jak przyglądam się komorze spalania to jest tam niemała komora załadowcza. Jeszcze jedno, zastanawiam się czy przy spalaniu drewna można korzystać z nadmuchu? Pozdrawiam.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktsu
    Witam. Mam pytanie odnośnie rusztu awaryjnego, czy ktoś z Was próbował palić w tym kociołku drewnem. Jestem posiadaczem eko-tech 22 kw duo (jeszcze nie odpalony), i jak przyglądam się komorze spalania to jest tam niemała komora załadowcza. Jeszcze jedno, zastanawiam się czy przy spalaniu drewna można korzystać z nadmuchu? Pozdrawiam.
    z tym paleniem na ruszcie, to tyak naprawdę jak nazwa wskazuje ruszt awaryjny , chcąc mieć jakieś sterowanie spalaniem trzeba by odłączyć podajnik - wytyczkę , i nadmuch może działać wtedy bez podawania wegla , sterowniki nie mają trybu pracy do palenia na ruszczie trzeba kombinować i samamu to kontrolować. awaryjnie tak, ale palić drewnem cały czas, ciężko, te piece nie są do tego przystosowane tak naprawdę.

  19. #19

    Domyślnie

    Ja paliłem drewnem i brykietem z powodzeniem używając nadmuchu. Kombinowałem tak: podajnik pusty, na sterowniku ustawiłem minimalny czas podawania ( bodajże 3 sek ) i maksymalny czas przerwy ( dłuuuugi ), dmuchawę na max i dobrze się paliło. Do rozpalenia na początku tylko otwieralem dolne drzwi, zeby duży ciąg podłapało i szybko się rozpaliło a potem zamykalem wszystkie drzwiczki i sterownik dmuchał sam. Podajnik się włączał bardzo rzadko i na te 3 sek, trzeba było tylko co jakis czas dokładać drewna i nie martwić się o powietrze, ciąg etc.

  20. #20

    Domyślnie

    Dzisiaj romawiałem z hydraulikiem, który będzie podłączał kocioł do instalacji, stwiwerdził, że dla dobra ślimaka powinien on być stale w pracy, a w przypadku przerw (korzystania z innych źródeł ciepła, pracy na ruszcie awaryjnym), powinien być demontowany. Chodzi o zabezpieczenie korozyjne. Co Wy na to.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony