dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 177
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jackami

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6

    Domyślnie TERMO-TECH STAPORKOW 22KW

    ja w tym roku tzn jak tylko troche mroz pusci zamirzam kupic kociolek 26 kW ze sterownikiem st 40
    uzywa go juz ktos z obecnych?
    jeszcze zastanawiam sie nad wielkoscia kotla bo mam do ogrzania 195 metrow i jak radzicie kupic 22 czy 26 kW bo i jeden i drugi wystarcza na ta pow. tak mysle ze moze wiekszy bedzie lepszy i ekomoniczniejszy- a moze sie myle?
    prosze o rady

  2. #62

    Domyślnie

    Według mnie kocioł większy i w przypadku powierzchni domu jackami jest niepotrzebny i będzie powodował tylko niepotrzebne straty paliwa. Ktoś kiedyś porównał kotły do silników samochodowych, im większy tym więcej pali, bo ma chociażby większą pojemność wodną. Ja mam dom 220 m2 i kociołek eko-tech 22 kw, w tym podłogówka 75 m2. Kocioł daje radę bez problemów i to przy suwalskich mrozach. Na koniec pozostaje jeszcze kwestia ceny.

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jackami

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    dzieki za rade
    mam nadzieje ze pozwolisz mi skorzystac z twoich doswiadczen i ustawien kociolka. przy podobnym metrazu powinno sie spisywac podobnie jak u ciebie

  4. #64
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jackami

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    jeszcze mysle o instalacji regulatora pokojowego. z racji usytuawania pomieszczen chce kupic regulator bezprzewodowy. czy moze ma ktos jakies propozycje i rady w tym wzgledzie?

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jackami

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    ktsu - jak sie spisuje kociolek przy tych mrozach ?
    widzialem dzis ze w twojej okolicy prawie - 30. jak sobie z tym mrozem poradzil kociol - duzo wzroslo spalanie?
    pozdrawiam

  6. #66

    Domyślnie

    Z mrozami nie ma problemów, ja do tego przywykłem i nawet jest dość dziwnie przyjemnie. Natomiast kociołek spisuje sie bez problemów, mam nastawione 62 st. ma kotle, w domu 23-24 stopnie.

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jackami

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    a jak wzroslo zuzycie w tym okresie?
    dla mnie 23-24 to za goraca. u mnie bedzie temp max 20-22
    pozdrawiam

  8. #68
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olafi

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał jackami
    jeszcze mysle o instalacji regulatora pokojowego. z racji usytuawania pomieszczen chce kupic regulator bezprzewodowy. czy moze ma ktos jakies propozycje i rady w tym wzgledzie?
    Witam.
    Początkiem zeszłego roku kupiłem kocioł 22kw ze sterownikiem ST-37 i też myślałem nad kupnem regulatora pokojowego,ale w moim przypadku nie zdał by egzaminu,ponieważ mieszkam w dwurodzinnym piętrowym domu, ogrzewanym wspólnym kotłem.Chociaż zamontowałbym dwa regulatory,jeden na piętrze u brata a drugi na parterze u mnie,to i tak mogłaby być taka sytuacja,że u mnie byłoby zimno a na piętrze za gorąco,lub na odwrót,ponieważ mamy jeden wspólny obieg grzewczy.
    W związku z tym że został zamontowany przy kotle zawór czterodrogowy(zalecenie producenta kotła) to dokupiłem dwa miesiące temu siłownik do tego zaworu i pogodowy sterownik UMS-4PS za rozsądną cenę.
    Sterownik ten ma bardzo wiele możliwości ustawienia charakterystyki krzywej grzania w zależności od temperatury na zewnątrz.Po dopasowaniu charakterystyki,na parterze jak i na piętrze mamy teraz komfortową stałą temperaturę w pomieszczeniach bez względu jaka panuje na zewnątrz (-24st tydzień temu a dziś +5st.)
    I co mi się w tym najbardziej podoba to,to że nie trzeba już często biegać do kotłowni podkręcać lub ujmować temperaturę jaka wychodzi na grzejniki,bo w pokojach było za zimno albo za gorąco,pomimo to że mamy wszędzie zamontowane termostaty na kaloryferach(stare grzejniki-fafiry,dużo w nich wody i co za tym idzie duża bezwładność cieplna.Jak się załączyło grzanie ciepłej wody w bojlerze to temp. na kotle spadła i były duże wachania temp. jaka była podawana na kaloryfery)Po zamontowaniu sterownika wszystkie te niedogodności znikły.Dodam jeszcze że w tym sterowniku jest możliwość(po podłączeniu do niego zewnętrznego programowalnego zegara) ustawienia sobie obniżenia temperatury np.na noc.
    Myślę że alternatywą regulatora pokojowego może być sterownik pogodowy.
    Oszczędności w spalaniu węgla jakie na razie zauważyłem to ok15-20%.
    Wiosną mam nadzieję że oszczędności jeszcze wzrosną, jak będą duże skoki temperatury na zewnątrz.(Dzień-noc)
    Kocioł choć ma 22kw mocy to dawał sobie radę w ogrzewaniu 220m2 budynku częściowo ocieplonym(na razie tylko jedna ściana)+ bojler 300l na 7 osób.Dobre jest to,że gdyby chwilowo zaczeło mu brakować mocy przez wyjątkowo siarczyste mrozy,albo przez bardzo duży pobór ciepłej wody,to można go wspomóc wrzucając dodatkowo parę kawałków suchego drewna na ruszt.To diametralnie podnosi moc znamionową.Sam to przetestowałem na suchym świerku w razie gdyby taki czarny scenariusz miał nadejść.Mokrego drewna nie polecam ponieważ na ściankach kotła zaczeła osadzać się smoła.Tymbardziej nie polecam "wspomagania" węglem
    ponieważ jest za mało tlenu na spalanie(retort zużywa prawie cały tlen) i zamiast się spalać to się kisi,tylko dymu i sadzy multum a pożytku zero.Natomiast uchylając lekko dolną furtkę spalanie zaraz poprawiało się lecz trzebabyło mocno uważać ponieważ w ciągu paru minut można zagotować wodę,czego na szczęście nie doświadczyłem i nie życzę nikomu.
    Spalanie bez "wspomagania" to ok. 30-35kg ekogroszku z chwałowic przy tych silnych mrozach.
    Latem ogrzewanie ciepłej wody ok.100kg na 2tyg.

    Ale się rozpisałem.Myślę że parę opisanych przeze mnie spostrzeżen przyda się komuś.
    Mam nadzieję że moderator nie da mi "bana" za nadmierne rozpisywanie się.
    Pozdrawiam.

  9. #69

    Domyślnie

    Gdzie i za ile kupiłeś UMS-4PS
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olafi

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek6
    Gdzie i za ile kupiłeś UMS-4PS
    Kupiłem go tutaj:
    http://sanitsystem.pl/sklep/product_...roducts_id=259

    a siłownik na allegro.

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pasieka40

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, z zainteresowaniem przeczytałem opis pracy Pana pieca. Mam również kocioł Termo-Tech ale 18kw, dom ocieplony 120m2. Moje ustawienia to: 14 podawanie, 46 przerwa, nadmuch 3, przerwa podczymanie 15. mam również sterownik pokojowy. Mam duże spalanie przy tem.5-8st plus około 20 kg na dobę.Jak czytałem inne rady to koniecznie musi być kopczyk którego mi trudno ustawić. Czy mógłbym skorzystać z Pana wiedzy i dorady. Serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    jeśli mogę to sugeruję regulację przerwy podawania, zmniejsz ją o 1-2 sekundy to spowoduje podanie częstsze paliwa tej samej ilści i w efekcie wzrost kopca, jeśli nie dostatecznie to mniejsz pnownie ale pamiętaj- każda zmiana to potem chwila dla pieca aby popracował z nowymi ustawieniami, przynajmniej pół godziny a przy obecnych temperaturach i odbiorze ciepła nawet półtorej, potem lekko uchylasz drzwiczki i sprawdzasz czy kopczyk się 1-podnosi, czy może 2-jest taki sam lub 3-nadal za nisko. jeśli 1 to poczekaj aż osiągnie wysokość około 3 cm ponad retortę i wydłuż o 1 sekundę przerwe podawania aż do momentu kiedy się ustabilizuje, jeśli 2 znacza że jest właściwa przerwa(oczywiście jeśli wcześniej osiągnąłeś zamierzoną jego wysokość) a jesli 3 to znaczy że znów należy skrócić czas pomiędzy podaniem kolejnych dawek eko. ważne jest również powietrze które podajesz do spalenia tej mieszanki. piszesz że dmuchawa na 3 - pytanie jeszcze o przysłonę na niej(jeśli jest) na ile jest otwarta- może mimo niskiego biegu nadal dostawać za dużo powietrza więc trzeba spróbować jego ilosć ograniczyć, spróbuj ją przymknąć. tylko pamiętaj - jeśli zajmiesz się dmuchawą to nie ruszaj nastawów podawania i przerwy a jeśli przerwą podawania to nie ruszaj dmuchawy. ZAWSZE jeden parametr naraz i potem kontrola efektów. no i pytanie jeszcze o rodzaj sterownika, w niektórych można ustawiać mnóstwo parametrów również ilość podawanego opału w okresie podtrzymania- również może nas to uchronić przed zapadaniem się kopca w dół retorty ale wszystko po kolei. zacznij od przerwy lub ilości powietrza potem idź dalej jeśli efekty będą niezadowalające. pisz pytaj, mnóstwo użytkowników ma podobne dylematy i zawsze znajdzie się jakaś pomocna dłoń
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pasieka40

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, serdecznie dziękuję za bardzo ciekawe informacje, przez parę dni popróbuję o efektach poinformuję. Mam sterownik ST40, oraz regulator pokolowy Auraton 2005. Pozdrawiam.

  14. #74

    Domyślnie

    Witam
    Odkopuję temat bo mam klika pytań
    Mam dokładnie taki model pieca
    http://www.kotlyco.pl/termo-eco,,TER...12c4d19e7.html
    Jaki deflektor spalin dokupić do tego modelu i jak go zamontować?
    Czy macie jakiś patent na spadający popiół? (jakiś pojemnik czy kuwetka poproszę o fotki) czy poprostu wymiatacie to co bezpośrednio leży po otwarciu drzwiczek..
    Nie mogę też sobie poradzić z tym aby groszek spalał się na całej powierzchni prostokątnego palnika.
    tzn
    od strony podajnika i na środku jest super, najgorsze spalanie jest w części najbardziej oddalonej moze jakaś korekta wystarczy w ustawieniach
    Moje ustawienia to
    Temp zadana 52 stopnie
    czas podawania 9s
    przerwa podawania 58s
    histereza 2 stopnie
    Wentylator na 3 stopniu na 10 możliwych
    załączenie pompy CO 51 stopni
    przerwa w podtrzymaniu 20 min
    sterownik st37c
    Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suchopar Zobacz post
    Witam
    Odkopuję temat bo mam klika pytań
    Mam dokładnie taki model pieca
    http://www.kotlyco.pl/termo-eco,,TER...12c4d19e7.html
    Jaki deflektor spalin dokupić do tego modelu i jak go zamontować?
    Czy macie jakiś patent na spadający popiół? (jakiś pojemnik czy kuwetka poproszę o fotki) czy poprostu wymiatacie to co bezpośrednio leży po otwarciu drzwiczek..
    Nie mogę też sobie poradzić z tym aby groszek spalał się na całej powierzchni prostokątnego palnika.
    tzn
    od strony podajnika i na środku jest super, najgorsze spalanie jest w części najbardziej oddalonej moze jakaś korekta wystarczy w ustawieniach
    Moje ustawienia to
    Temp zadana 52 stopnie
    czas podawania 9s
    przerwa podawania 58s
    histereza 2 stopnie
    Wentylator na 3 stopniu na 10 możliwych
    załączenie pompy CO 51 stopni
    przerwa w podtrzymaniu 20 min
    sterownik st37c
    Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi
    posiadam taki sam piec o mocy 19KW w moim egzemplarzu nie było deflektora a pani z firmy z którą rozmawiałem powiedziała mi że nie jest dla tego modelu przewidziany. nie było również w zestawie rusztu awaryjnego- zakup w hipermarkecie i może dlatego okrojona wersja????
    po krótkiej rozmowie Pani jednak ruszt wysłała za normalne pieniązki- żeliwny sztabkowy.
    i na 2 sztabkach tegoż rusztu powiesiłem sobie deflektor do kotłów o mocy 25KW z mocowaniem "T" -a nie na łańcuchu. zresztą mam położony prawie cały ruszt poza 1 sztabką tylko są one odrobinę rozsunięte.
    więc problem deflektora już wiesz jak rozwiązać
    teraz ustawienia:
    generalnie ja bazuję na tabeli którą ściągnąłem sobie z instrukcji kotłów DEFRO - jeśli chcesz to wyślę Ci lub załączę. nadmuch mam podobny w okolicy 3 biegu ale to było jeszcze na starym sterowniku ST80 obecny ST37 umarł i czekam na drugi egzemplarz, więc nie wiem czy ten sam bieg odpowiada tym samym obrotom dmuchawy.
    uważam że masz zbyt wysoko ustawioną temperaturę załączenia pompy CO
    wyłącza się ona jeszcze w trybie podtrzymania i gdy Twój kociołek startuje to najpierw grzeje tylko wodę w sobie a gdy temperatura "ruszy" pompę to wtłacza ona dużo chłodniejszą wodę do niego co wydłuża (moim zdaniem) czas pracy kotła. nie wiem co oznacza dla Ciebie super a co jest najgorsze jeśli o spalanie chodzi???
    sprawdź czy w dobrą stronę masz zainstalowany kołnież retorty- jest na nim strzałka i powinna znajdować się po przeciwnej stronie niż podajnik i ślimak. Również uszczelnienie jej jest ważne gdyż inaczej sporo powietrza ucieknie przez rant kołnieża na boki retorty wychładzając ją i zaburzając spalanie.
    Sprawdzaj i pisz coś stwierdził.
    same nastawy czasu podawania proponuję 5 sekund podawanie i przerwa pomiędzy 30-40sekund to będzie na oko jakieś 50% mocy kotła co obecnie spokojnie wystarczy. czekam na odzew
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  16. #76

    Domyślnie

    Serdecznie witam
    Dziękuje za tak szybką odpowiedź.
    Więc jeśłi chodzi o deflrktor rozumiem że to o ten chodzi http://www.termoeko.com/Deflektor_do...226_kW-85.html
    Tak jak napisałeś wyciągam jedną sztavke i montuje deflektor.
    Ja ruszt miałem w komplecie.
    Strzałkę na kołnierzu sprawdzę jutro bo to remontowany dom i jestem w innym miejscu.
    Ciekawi mnie co napisałeś na temat uszczelnienia.
    Powiem tak kocioł zainstalowany taki jak przyjechał od producenta.
    Czy miałem dodatkowo uszczelniać retorte?
    Jeśli tak to w jaki sposób?
    Nastawy poproszę na maila jeśli można
    [email protected]
    A zdjęcie słabego spalania ze strony przeciwnej niż podajnik zamieszczę jutro.
    Cieszę się że ktoś ma taki kocioł bo od dwóch dni siedzę w piwnicy i zmagam się z Termo Eco
    Co do okrojonych wersji to nie wiem jakie masz menu ST37 (co dziwne mam niby model c) ale u mnie brakuje kilku rzeczy które są opisane w instrukcji.
    Myślałem o podłączeniu Auraton 2005 wersja bezprzewodowa, uważasz to za dobry pomysł?
    Co z tem zadaną te 52 stopnie wystarczą czy to za mało?
    mam zamontowany zawór 4d i to nim staram się regulować grzejniki bo są starego typu i w żadnym nie ma termostatu.(tzn tak jest na piętrze)
    na dole póki co nie ma grzejników ale na przyszły sezon będą i na pewno będą miały termostaty.
    Dziękuje za odpowiedź i liczę ze będę mógł skorzystać z Twojego doświadczenia.
    Pozdrawiam gorąco.
    p.s. napisałeś ze na razie spokojnie ustawienia takie wystarczą, czy przy np -10 muszę korygować program?? może masz jakieś gotowych kilka opcji na dany czas
    p.p.s teraz sobie poczytałem bo mnie Twój podpis zainteresował że Brucer to typ palnika, ja myślałem że kupuję prostokątny i tyle, kolega mi polecił a tu czytam ze to jakaś druga generacja jest szkoda ze nic w instrukcji kotła nie pisze na temat poprawnego ustawienia kołnierza
    Ostatnio edytowane przez Suchopar ; 14-10-2011 o 21:43 Powód: coś sobie przypomniałem co chcę dopisać

  17. #77
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    dokładnie taki deflektor ale możesz go kupić w pierwszym z brzegu sklepie z kotłami u siebie lub w pobliżu a za zakup w sklepie producenta musisz jeszcze poprawkę na koszty przesyłki wziąć a cholerstwo ciężkie i przesyłka droga a tak jakieś 30zł zaoszczędzisz a nie ma znaczenia od kogo kupisz kawałek żeliwa na haku. u mnie po włączeniu sterownika wyświetla się "tech " oraz 16:53 nie wiem czy to wersja sterownika ale teraz mnie to mało interesuje gdyż padł. dostanę drugi to zasięgnę języka u producenta.
    co do uszczelnienia retorty to jak odwrócisz kołnierz do góry nogami to jest pod nim rowek- ładujesz tam silikon czarny do 1200stC sporo i potem kładziesz na retortę( poruszaj kilka razy żeby się dobrze ułożył) i po sprawie i pamiętaj strzałką po przeciwnej stronie niż podajnik.
    skoro masz zawór 4Di chcesz podłączyć pokojówkę jeszcze to możesz nieć na piecu i 60st a ustawić zaworem temperaturę wody wychodzącej na grzejniki. generalnie wszyscy mądrzy mówią że temperatura minimalna nie powinna być niższa niż 55st( chodzi o punkt rosy ale o tym nie będę pisał) i to masz też w swojej instrukcji podane, ja mam obecnie 56 i nie mam zaworów ani pokojówki ,tylko termostaty na kaloryferach. bardziej chodziło mi o to że masz za wysoko ustawioną temperaturę startu pompy CO. ustaw ją tak jak fabrycznie czyli 35st będzie dobze zaufaj mi.
    moja "pomarańczowa bestia" dała się okiełznać więc i Ty sobie poradzisz
    i jeszcze jedno - nie ma sprawdzonych nastawów- nie wiem w jakich warunkach pracuje Twój kocioł- spróbuj na poczatek na podstawie tego co Ci wysłałem a potem zobaczymy
    do dzieła
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  18. #78

    Domyślnie

    Dzisiaj rano przyszedłem do piecyka i tak wygląda palnik po nocy.
    http://imageshack.us/photo/my-images/847/imag0060c.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images...mag0066wl.jpg/
    Wystarczająco czy coś wymaga zmiany?? Jeśli tak to co zmienić?
    Do tego zastanawia mnie czarna (sadza??) przy górnych drzwiczkach.
    http://imageshack.us/photo/my-images/692/imag0063q.jpg/
    Jest w normie czy za dużo tego?
    Mam też kilka pytań jeśli chodzi o czyszczenie pieca.
    Jak często i w jaki sposób?
    Ponawiam tez pytanie o popiół czy stosujesz jakiś pojemnik??
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Suchopar ; 15-10-2011 o 10:22

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Suchopar
    poziom paliwa na retorcie wydaje mi się wystarczający, kanały powietrzne są przykryte e nie musisz budować drugiego everestu na nim przecież. palnik ma spore rzmiary i trzeba by sporo opału żeby duży kopiec na nim zbudować. co do zanieczyszczeń na ścianach to u mnie też występują zwłaszcza gdy kocioł na małych mocach pracuje ub za mało wiatru dostaje, wystarczy jednak że podniosę obroty i całość się wypala - powiedzmy w 90%
    swój kociołek czyszcżę w następujący sposób:
    po każdym załadunku opału otwieram najpierw górne drzwiczki i usuwam osad z półki oraz ścianek i potem coraz niżej schodzę aż do dużych drzwi na dole. nie mam popielnika - próbowałem kiedyś wsadzając tam starą brytwankę do ciast ale drzwiczki są węższe niż komora spalania i i tak musiałem to co po bokach spadało usuwać w inny sposób więc sobie darowałem. podstawiam węglarkę i wygarniam wszystko na nią. podchodzi elegancko pod rant więc nic się nie wysypuje.
    kanały pionowe czyszczę raz na 2-3 miesiące chyba że wcześniej paliłem długo z mniejszą mocą więc wtedy raz w miesiącu.
    generalnie czyszczenie pieca zajmuje mi około 20 minut a w zestawie z kanałami pionowymi gdzie muszę odkręcić boczną i górną to jakieś 30 minut
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  20. #80

    Domyślnie

    Witam!
    Czy mogę się przyłączyć do ostatniej dyskusji bo mam problem z moim piecem.
    Mam piec TERMO-ECO 25kW zielony kolor,podajnik z prawej strony.
    Palę nim już drugi sezon.W pierwszym sezonie spaliłam 9 ton ekogroszku,dom nieocieplony ok.200mkw.Nie umiem go nastawić.Wczoraj włączył się alarm 2 razy bo niechciał osiągnąć temp.mam nastawioną na 50 st.W nocy zwiększyłam mu dmuchawę na 2(6 dostępnych) i jakoś chodzi ale dziś koło 14.30 wybrałam 3 blachy(takie prostokątne do pieczenia ciast)popiołu,po przebraniu mam 1 wiadro 10litrowe popiołu i 1 wiadro nieprzepalonego groszku,nie zdąży się dopalić i spada z retorty.Chwilę tam spędziłam i jak dobił do temp 50st to wytrzymał 4 minuty-czy to nie za krótko a około pół godz dobija do 50 st.W sumie ten piec pracuje 24 godz.
    Ustawienia podawanie 5s,przerwa 55 dmuchawa na 2,przesłona przysłonięta na 80%.Przerwa w podtrzymaniu 10min.
    Wcześniaj miałam ustawienia pos 5s i przerwa 1,20 dmuchawa na 1.Jak cykl zamyka się w minucie to na retorcie mam bardzo dużo tego węgla i dlatego zwiększaliśmy przerwe podawania.Jak zrobię zdjęcia to pokaże.
    Proszę o jakieś rady i pomoc,mąż to już jest załamany pracą tego pieca bo znajomi zapewniali jaki to super piec,jak narazie to nie jesteśmyzabardzo zadowoleni z pracy.Poprostu nie umiemy sobie poradzić z ustawieniami.
    Defkektor też musieliśmy sobie dokupić bo nibyło w wyposażeniu a sterownik mamy st-37.

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony