dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Klej do styro i do zatapiania siatki

    macie jakies doswiadczenie ktorego z producetnów wybrać i dlaczego?
    weber, baumit, bolix, cersit, atlas?
    pozdr
    Piotr

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bazhyl
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Ja używałem tańszej odmiany Ceresitu ZS i ZU jak dobrze pamiętam. Odpowiednio 16 i 21 złotych za worek. Mam wrażenie, że tańsze markowe produkty nie są gorsze, końcówkę kleiłem na IG i Kreisel i nie widziałem różnicy, poza tej w cenie.

  3. #3

    Domyślnie

    Siatkę do styropianu kleiłem klejem STYROLUX z włóknami, płaciłem 18 zł za worek z dostawą na budowę. Styropian kleiłem SERPO 403, 15,3 zł za worek.
    Ekipa nie narzekała.
    Andromeda I z drobnymi zmianami
    http://picasaweb.google.pl/Budowa.Andromedy

    Sprzedam: 2x kołnierz FAKRO EHN 13 (78x160)
    2x kołnierz FAKRO EHN 07 (78x140)

  4. #4

    Domyślnie

    witam tak przy okazji mam pytanie???
    jutro zatapiam siatkę parę metrów tego mam tylko i nie opłaca mi sie kupować wiadra gruntu pod tynk specjalnego a chce to na zimę zabezpieczyć mysłame nad taką mieszanką
    farba fasadowa + grunt greinplasta uniwersalny + no i woda da rade to kiedyś przytrzeć tynkiem

    i drugie pytanie jak obsadzać narożniki aluminiowe z siatką, siatkę dawać pod narożnik czy na niego???


    propo głównego tematu płyty klejone na ATLASA były a siatke bede zacierał jakim ANSEREM po 18,50 worek

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bazhyl
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Mam podobną sytuację, chcę na wiosnę lub jesień przyszłego roku położyć tynk Ceresita, infolinia tej firmy twierdzi, że grunt kładzie się tylko bezpośrednio przed położeniem tynku, co do drugiego pytania - moim zdaniem kątownik pod siatkę i tak robiłem.

  6. #6

    Domyślnie

    poniewaz robi sie coraz chlodniej to chyba naleazaloby znalesc klej ktory 'pracuje' w niskich temperaturach; znalazlem dwa: bolix ubz i ceresit ct85zima, który z nich jest lepszy (i dlaczego) ? są jeszcze jakieś o parametrach 'zimowych'?
    pozdr
    Piotr

  7. #7

    Domyślnie

    Polecam kleje firmy BASF są to kleje zbrojone włóknami, klej do siatki jest klejem białym, mają małą gęstość nasypową i jest mniejsze zużycie. Opinia że ekipa nie nażekała jest bez sensu bo oni skończą i sobie idą a budynek zostaje inwestorowi, problem z jakością produktu lub błędem wykonawczym są widoczne po upływie czasu, jak również opinia nie spadło lub nie pęka nie oznacza że coś jest dobrze zrobione lub towar jest dobry. Jeżeli chodzi o gruntowanie na zimę to ludzie żadne kleje do dociepleń nie są hydrofobowe i jeżekli nie zostaną zabespieczone to będą wchłaniały wodę która je degraduje, wszyscy producenci podają termin kiedy klej musi być zakryty tynkiem i u żadnego producenta nei jast to termin więkrzy niż 3 miesiące. Jeżli jest potrzeba zostawić klej na zimę to trzeba go zagruntować to tego celu używa się gruntu takiego który jest zalecany do danego tynku, wiosą się taka elewację zmywa wodą i gruntuje ponownie przed położeniem tynku, jak człowiek na infolini producenta gada kłupoty że kleju się nie gruntuje to producent ma kiepskich pracowników. Z doświadczenia jako wykonawca jak również z budowy własnego domu polecam produkty BASF ich doradcy techniczni to naprawdę wachowcy i są wstanie pomóc w każdym temacie. kontakt znajdziecie na www.basf-cc.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony