dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Stary słup energetyczny - wymiana

    Wystąpiłem do koncernu ENERGA o zabranie z mojej działki starego wyeksploatowanego słupa n-n , który grozi zawaleniem . Odrywają się od niego duże kawały betonu grożąc poszkodowaniem dla osób i pojazdów przemieszczających się w jego pobliżu . Zaproponowałem ponowną lokalizację na zewnątrz mojej działki tuż za płotem . Słup miałby stać w chodniku w taki sposób aby nie przeszkadzać dla przechodniów . Otrzymałem odpowiedź jak poniżej


    Czy może ktoś mi powiedzieć jakim prawem koncern ENERGA chce mi ponownie wpakować na działkę nowy słup , którego nie chcę ? Obecny słup jest w stanie agonalnym . Więc konieczna jest wymiana na nowy . Powiedzcie co zrobić aby nie wpakowali mi na działkę nowego słupa w to samo miejsce .
    Jestem skłonny pozwolić ENERGI postawić nowy słup przesunięty o 2 metry w stosunku do obecnej lokalizacji , ale nie na mój koszt . To jakaś paranoja . Napiszcie proszę co o tym myślicie . Może ktoś borykał się z takim problemem .

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Zastanawia mnie w jedno - życzą sobie na piśmie zgody na wejście.
    Czyli przyznają jakby, że ten słup to prawem kaduka tam stoi?
    A jakby się obalił, a Ty byś nie wpuścił. Co wtedy? Wot, zagwozdka.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    my mamy trochę inny przypadek..na granicy z sąsiadem( biegnie pod linią wys.nap) jest jeden stary , drewniany słup chyba jeszcze z czasów zaraz po wojnie..gdy zakładali nam tymczasowe przyłącze, zapowiedzieli, że, gdy już będziemy robić na stałe to koniecznie będziemy musieli pokryć koszt wymiany tego słupa na nowy..
    muszę się dowiedzieć w rejonie dlaczego nie można renowacji odcinka jeśli już za nasze ..robić pod ziemią..zwłaszcza, qurka w lesie

  4. #4

    Domyślnie Re: Stary słup energetyczny - wymiana

    Cytat Napisał Kuna
    Czy może ktoś mi powiedzieć jakim prawem koncern ENERGA chce mi ponownie wpakować na działkę nowy słup , którego nie chcę ? Obecny słup jest w stanie agonalnym . Więc konieczna jest wymiana na nowy . Powiedzcie co zrobić aby nie wpakowali mi na działkę nowego słupa w to samo miejsce .
    Ponieważ to oni musieliby załatwiać wszystkie kwity. Ale możesz chyba napisać:
    "Uprzejmie informuję iż wyrażam zgodę na wejście na moją posesję (adres, działka nr) celem usunięcia słupa NN, którego stan jak Państwu wiadomo zagraża życiu, zdrowiu i mieniu osób trzecich". Ping-pong.
    Ja się tak już trzeci rok bujam ze słupem TPSA, straszyli mnie prawem telekomunikacyjnym, proponowali zniżkę za przyłaczenie neostrady Zaproponowałem bezpłatną zgodę na przeciągnięcie kabla w ziemi przez moją działkę - nie. Oczywiście słup postawiony bez PnB.
    Pozdrawiam - Piotr

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Odpisz tak, jak radzi Panda. I czekaj na następne pismo.
    P.S. Korespondencja z zakładami energetycznymi, niezależnie od tego jak się nazywają (ZEWT, Enion, Energa itp.) jest zawsze taka sama. ZE mają już wypracowane procedury korespondowania z klientami. Doskonalą je na wielu naradach i szkoleniach. Przez chwile miałem w ręku materiały na jedno z nich - nie dziwię się po ich pobieżnej lekturze, że tak mało poszkodowanych przez zakłady wygrywa w sądach! Bo trzeba być specjalistą nie tylko od spraw merytorycznych (co, gdzie, kiedy i za czyja zgodą zbudowano), ale i proceduralnych (a starcie sądowego prawiczka ze słupem na działce z dobrze opłaconym wyjadaczem z ZE dla tego pierwszego bywa bolesne).
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  6. #6

    Domyślnie Re: Stary słup energetyczny - wymiana

    Cytat Napisał panda
    Cytat Napisał Kuna
    Czy może ktoś mi powiedzieć jakim prawem koncern ENERGA chce mi ponownie wpakować na działkę nowy słup , którego nie chcę ? Obecny słup jest w stanie agonalnym . Więc konieczna jest wymiana na nowy . Powiedzcie co zrobić aby nie wpakowali mi na działkę nowego słupa w to samo miejsce .
    Ponieważ to oni musieliby załatwiać wszystkie kwity. Ale możesz chyba napisać:
    "Uprzejmie informuję iż wyrażam zgodę na wejście na moją posesję (adres, działka nr) celem usunięcia słupa NN, którego stan jak Państwu wiadomo zagraża życiu, zdrowiu i mieniu osób trzecich". Ping-pong.
    Ja się tak już trzeci rok bujam ze słupem TPSA, straszyli mnie prawem telekomunikacyjnym, proponowali zniżkę za przyłaczenie neostrady Zaproponowałem bezpłatną zgodę na przeciągnięcie kabla w ziemi przez moją działkę - nie. Oczywiście słup postawiony bez PnB.
    Boję się wyrazić taką zgodę bo po usunięciu słupa Energa może napuscić na mnie czterech sąsiadów , ktorzy są podłączeni do tego słupa a ci mnie w tej sytuacji zaszczują .

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Wybacz, ale nie przyjmuję takich argumentów.
    Albo chcesz obecny stan zmienić (i wtedy ryzyko, że nie wszystko pójdzie tak jak chcesz jest na pewno), albo nie rób nic.
    Jak słup zacznie się przewracać, to ZE usunie w trybie nadzwyczajnym awarię (czytaj wymieni słup - bez Twojej wiedzy i zgody).
    Same plusy z tej ostatniej sytuacji: sąsiedzi będą zadowoleni (nawet być może poklepią Cię po ramieniu), Energa wyśle jakieś uprzejmie pismo, a Ty, przechodząc obok słupa (już nowego) nie będziesz musiał chronić się przed odłamkami betonu...
    Podejmując jakieś działanie trzeba dokonać bilansu strat i zysków. I określić jaki jest cel...
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  8. #8

    Domyślnie Re: Stary słup energetyczny - wymiana

    Cytat Napisał Kuna
    Boję się wyrazić taką zgodę bo po usunięciu słupa Energa może napuscić na mnie czterech sąsiadów , ktorzy są podłączeni do tego słupa a ci mnie w tej sytuacji zaszczują .
    Nie bój nic, sąsiadów nie odetną przecież oni z tej zgody nie skorzystają tylko dostaniesz kolejne pismo żebyś się zgodził na wymianę. Ping-pong.
    A Ty masz dupochron - poinformowałeś że się wali, oni potwierdzili że się wali. Ty jako obywatel o dobrym serduszku nie patrząc na bezcenne kwiatki rosnące obok słupa zgodziłeś się bezpłatnie na dostęp do niego żeby go usunąć. Jeżeli coś komuś się stanie to Ty jesteś kryty, ewentualne roszczenie o odszkodowanie będzie przeciwko nim.
    Będziecie się tą korespondencją tak długo wymieniać aż słup się zawali lub odłamki coś uszkodzą. Inna wersja (jak robi moja TPSA) to nie będą odpisywać. Tylko że ja kontrolnie co 3-4 miesiące pismo troskliwe a kopię z potwierdzeniami do teczki.
    P.S. Listy wiadomo - polecony ze zwrotką
    Pozdrawiam - Piotr

  9. #9

    Domyślnie

    Ad : Oskar0259
    Spodziewałem się takiej reakcji . Jestem zdecydowany usunąć tą zawalidrogę . Rozważam tylko wszystkie za i przeciw .
    Ad : panda
    Już zacząłem ten ping - pong i zbieram pisma z potwierdzeniem złożenia na dziennik . Chyba skorzystam z Twojej rady .

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    No to powodzenia...
    I jakby coś, to pisz (może coś uda się poradzić).
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuna
    Ad : panda
    Już zaczołem ten ping - pong i zbieram pisma z potwierdzeniem złożenia na dziennik . Chyba skożystam z Twojej rady .
    Jak zacząłeś to korzystaj
    Skoro chodzisz osobiście i składasz pisma na dziennik to możesz zrobić rzecz jeszcze jedną - wkurzającą
    W piśmie piszesz że "w dniu .... oderwały się kolejne kawałki słupa, które składam w załączeniu". No i dalej:
    "Załączniki: fragment słupa betonowego o wymiarach ... i wadze ..."
    Problem w tym że oni tego nie bedą mogli wyrzucić bo stanowi to załącznik do pisma i jest dowodem rzeczowym w sprawie a "cholera wie do czego ten ...... będzie chciał to wykorzystać".
    W ten sposób awansujesz - dostaniesz własny segregator a może nawet skrzyneczkę
    Pozdrawiam - Piotr

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Bardzo dobry pomysł z tymi załącznikami
    Gorzej, jeśli Enion zainspiruje PINB do wydania decyzji np. o konieczności natychmiastowej wymiany z powodu zagrożenia życia i zdrowia. Pod ta przykrywką mogą "wetknąć" nowy słup bez długotrwałej procedury, np. ustanawiania służebności, zezwolenia na wejście na teren nieruchomości itp.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał oskar0259
    Gorzej, jeśli Enion zainspiruje PINB do wydania decyzji np. o konieczności natychmiastowej wymiany z powodu zagrożenia życia i zdrowia. Pod ta przykrywką mogą "wetknąć" nowy słup bez długotrwałej procedury, np. ustanawiania służebności, zezwolenia na wejście na teren nieruchomości itp.
    Można się odwoływać ale można też grzecznie....
    Na moim (tepsianym) słupie zamontowałem halogen i kamerę. Ponieważ była taka koncepcja że wymienią mi go przez płot (raptem 3 metry) to wokół słupa położona jest jedna z pętli pompy ciepła. I grzecznie interlokutora poinformowałem czym i jakimi kosztami grozi siłowe wyciągnięcie słupa z ziemi.
    I nastała cisza....
    Pozdrawiam - Piotr

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    OK
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał panda
    Można się odwoływać ale można też grzecznie....
    Na moim (tepsianym) słupie zamontowałem halogen i kamerę. Ponieważ była taka koncepcja że wymienią mi go przez płot (raptem 3 metry) to wokół słupa położona jest jedna z pętli pompy ciepła. I grzecznie interlokutora poinformowałem czym i jakimi kosztami grozi siłowe wyciągnięcie słupa z ziemi.
    I nastała cisza....
    Kupuje ten pomysł . U mnie jest podobnie słup stoi przy samym płocie . A w ziemi 1/2 m od niego jest przyłącze gazowe

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuna
    .........słup stoi przy samym płocie . A w ziemi 1/2 m od niego jest przyłącze gazowe
    No to zobacz http://www.abc.com.pl/serwis/mp/1997/0567.htm, szczególnie tabelka na samym końcu
    Pozdrawiam - Piotr

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Waldek78
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    210

    Domyślnie

    ja zgłosiłem słup do wymiany, że jest pęknięty
    energetyka przyjechała wymienić słup, wykopali stary i oznajmiłem im że nowego w mojej działce nie mają mi wkopywać, no i panowie energetycy by nie robić jakieś afery (bo w końcu cała ulica odcięta od prądu) przesunęła słup poza granice działki tzn o 60cm i luz

    ale proponuję by napisać pismo o usunięcie uszkodzonego słupa z działki ponieważ zagraża życiu i bezpieczeństwu...bla bla bla... wraz ze zgoda na wejście na teren prywatny na ten cel. nie pisać nic o wymianie. w chwili kiedy będą chcieli wkopywać nowy słup, spytać o zgodę na wejście na teren w celu wkopania nowego słupa ....., nie wiem ile to da ale jak cała ulica zacznie skrzeczeć że prądu niema to szybko załatwią sprawę wkopania słupa poza działką

  18. #18

    Domyślnie

    Poza działkę to znaczy gdzie ? - w kosmos?
    Czy poza działkę to znaczy na inną działkę?
    Co powiesz na taki przypadek- sąsiad ma słupa na swojej działce, załatwił sobie jego wymianę bo stary sąłby jest. Przy próbie wstawienia nowego wskazuje i wymusza jego nową lokalizację poza swoją działką czyli u ciebie. Rozumiem ,że przyjąłbyśtaki prezent.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin714
    Poza działkę to znaczy gdzie ? - w kosmos?
    Czy poza działkę to znaczy na inną działkę?
    Co powiesz na taki przypadek- sąsiad ma słupa na swojej działce, załatwił sobie jego wymianę bo stary sąłby jest. Przy próbie wstawienia nowego wskazuje i wymusza jego nową lokalizację poza swoją działką czyli u ciebie. Rozumiem ,że przyjąłbyśtaki prezent.
    Wydaje mi się, że wielu "posiadaczy" słupów przystało by na umieszczenie kabli energetycznych pod ziemią, nawet na wlasnym terenie. Niestety linie napowietrze nie są estetyczne, a i bardzo narażone na uszkodzenia. No i są takie kraje (np. Czechy) gdzie praktycznie nie ma lini napowietrznych. Może by tak u nas?
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Waldek78
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin714
    Poza działkę to znaczy gdzie ? - w kosmos?
    Czy poza działkę to znaczy na inną działkę?
    Co powiesz na taki przypadek- sąsiad ma słupa na swojej działce, załatwił sobie jego wymianę bo stary sąłby jest. Przy próbie wstawienia nowego wskazuje i wymusza jego nową lokalizację poza swoją działką czyli u ciebie. Rozumiem ,że przyjąłbyśtaki prezent.
    poza działke tzn na teren gminny np. pas zieleni przy chodniku

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony