dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fisza

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    3

    Domyślnie Jakie dodatki, co dalej? Brak pomysłów i prośba o pomoc

    Witam.
    Mam problem przy urządzeniu pokoju dla 17letniej dziewczyny.
    Pomysł był taki żeby był on trochę elegancki ale nie mamy pojęcia jakie dodatki zakupić a może i nawet co gdzie postawić.
    W wersji obecnej wydaje się on być dość surowy i chcielibyśmy go jednak bardziej "rozluźnić, unowocześnić".
    Wszelkie pomysły mile widziane
    Wklejam zdjęcia oraz plan pokoju z wymiarami - stan teraźniejszy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22396_1_20130730_164935.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	25,1 KB
ID:	203795

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22396_2_20130730_164935.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	203796

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22396_3_20130730_164935.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	203797

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22396_4_20130730_164935.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	203798

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22396_20130730_164935.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	26,7 KB
ID:	203799


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zastanawia mnie po co ludzie kupują witryny, jak nie mają co tam potem umieszczać?

    Czy nastolatce nie brakuje lustra?
    jaki kolor mają ściany? Rózowy?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-07-2013 o 22:08

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może zrobić pokój na lekko indyjską modłę?

    Ściany był jednak proponowała zrobić w neutralnym kolorze (ciepłe, śmietankowe, ecru, bardzo jasny, zółtawy beż).
    Podzieliłabym pokoj na dwie częsci - sypialnianą z szafą i dzienną, do której dolożyłabym fotel (może być wiklinowy).




    Nad łóżkiem najlepiej zrobić wyższy zagłówek z dużych poduch wieszanych na ozdobnym karniszu:



    Narzuta na łóżku do ziemi. Na szafce nocnej duża, ozdobna lampa:


    Nad zagłowkiem dekoracja - najtańsza będzie z jakiegoś dużego indyjskiego, wzorzystego szala powieszonego na ścianie, malunku na materiale,
    Można też zrobić pseudobaldachim z jakiegoś lekkiego materiału:

    Mozna powiesić obraz.
    Droższe rozwiązania to lustro z okiennicami lub powieszony na ścianie indyjski parawan:



    Naprzeciw łózka, nad telewizorem, stojące na półce dwa duże obrazy lub zdjęcia o tematyce indyjskiej.

    Na fotelu narzuta z szala i ozdobna poducha.

    W oknach lekkie zasłony pod kolor narzuty, ale w różnych odcieniach(powiesić od razu kilka).
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-07-2013 o 22:56

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zamiast fotela mogą być pufy.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fisza

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zastanawia mnie po co ludzie kupują witryny, jak nie mają co tam potem umieszczać?

    Czy nastolatce nie brakuje lustra?
    jaki kolor mają ściany? Rózowy?
    Lustra są w szafie (zawiasy rozchylają się na 180stopni więc swoją funkcje spełniają bardzo dobrze).
    Kolor ścian to "Arizona" - nie jest to stricte różowy oraz "Atacama" z Bondex Superlatex. (obecna ściana z szafą i ta okienna to atacama, dwie pozostałe to arizona). Zdjęcie trochę zmieniło prawdziwe kolory.
    Miałam przez chwilę pomysł żeby na tej ścianie gdzie będzie stało łóżko zrobić tapetę (jakąś biało-czarną) ale teraz nie wiem czy nie lepiej postawić na prostotę i po prostu powiesić obraz.

    Podoba mi się to ustawienie mebli, które pokazałaś, chyba z niego skorzystam.
    Puf nie chcemy raczej ale o fotelu także myślałam oraz o małym biureczku/stoliczku koło niego - tak żeby można było położyć laptopa czy coś. Może koło nich postawić lampę stojącą?

    Ten zagłówek bardzo fajnie wygląda ale czy jest praktyczny w codziennym życiu?
    A gdyby tak szafkę TV postawić pomiędzy witryną i regałem?
    Ostatnio edytowane przez fisza ; 01-08-2013 o 16:32

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    teraz masz komodę między witryną i regałem.
    Zmieniłam, bo mnie to ustawienie nie pasuje. Jak tobie pasuje, to zrob po swojemu, w końcu to twoj pokój.

  7. #7

    Domyślnie

    A gdzie jest biurko i półki na książki szkolne? Nie widzę miejsca do nauki, a 17 latka to przede wszystkim chodzi do szkoły. a ten pokój wygląda jakby był urządzony dla pary emerytów.
    Nie wiem, czy autorką postu jest sama 17 latka, czy jej mama i z postu nie wynika wprost, że meble mają być do wymiany, ale naprawdę.....
    http://www.luxlux.pl/artykul/pokoj-dla-nastolatka-100-inspiracji-22625/galeria_5#artGallery

    http://www.meble.vox.pl/meble-do#pokoju-mlodziezowego

    http://deccoria.pl/galerie,tag,pok%C3%B3j%20nastolatka,2436.html

    http://www.brw.com.pl/inspiracje/?gr=16


    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 01-08-2013 o 22:14

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To już kolejny nastolatek z cięzkimi meblami w okleinie wenge, które bardziej pasują w kancelarii prawniczej czy w zakładzie pogrzebowym niż u nastolatka.

    Do tego komplet - czyli pokój wygląda jak wystawa w sklepie meblowym.

  9. #9

    Domyślnie

    Przeraziłam się.. Bardzo przepraszam, bo nie chciałabym nikogo urazić i córcię masz na pewno porządną, ale pierwsze, co widzę na tych zdjęciach to ogromne łóżko! Jak na pokój 17-latki to chyba przesada. Jeżeli już nie zaprasza (to zaraz zacznie, bo to taki wiek) kolegów do pokoju i zaczną się zamykać (bo w tym wieku to normalne, że jest bunt i się odcina od rodziców i chce się prywatności... sami tak robiliśmy) a tu tylko łóżko.... Pokój wygląda jak sypialnia, ja osobiście nie miałabym, co w nim robić...
    Ja bym proponowała zdecydowanie mniejsze łóżko, najlepiej kanapę rozkładaną, mały stolik (na kawę albo pizzę) i dwa krzesełka dla siebie i koleżanki lub kolegi, biurko lub jakiś sekretarzyk, półkę na podręczniki i drugą na książki do poduszki... w stylu jakim córka lubi...
    Jeżeli już muszą zostać te meble to może łóżko z szafeczką do kąta po lewej górnej stronie Twojego planu i oddzielić je parawanem jakimś.. szafka rtv do drugiego kąta na górze pod szafę, regały i reszta na ścianę z drzwiami, a na podłodze między parawanem, szafą zostaje nam miejsce, gdzie można dać bardzo niską ławę i poduszki do siedzenia dla młodzieży...
    chociaż upieram się nad jakimś biurkiem, czy kątem do odrabiania lekcji...
    (założyłam, że szafa jest nie do ruszenia, a może można ją przestawić?)
    Ostatnio edytowane przez tosia125 ; 02-08-2013 o 06:57
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tosia - proponuję od razu kanapę o szerokości 60 cm i z siennikiem wypchanym grochowinami, żeby córce broń boże nie było wygodnie.
    Bo co to będzie jak prawie dorosłe dziecko zechce się poprzytulać z chłopakiem na łóżku. Sodoma i gomora, na pewno od razu wszeteczeństwa bedą uprawiać.

    Nie przyszło ci do głowy, że jak para będzie się chciała gzić, to zrobi to na dywanie, w samochodzie czy na łące? Wielkość łóżka nie ma tu nic do rzeczy.

  11. #11

    Domyślnie

    Może i racja, ja jednak patrzę na to z innego punktu widzenia i takie jest moje zdanie... obserwuję np. na obozach... dzieciaki teraz to najlepiej, jakby miały jedno duże łóżko, wszystkie w nim leżały (chłopaki i dziewczyny), oglądały tv i porozumiewały się za pomocą sms-ów i fb na komórce... nie potrafią rozmawiać ze sobą, grać w gry (ani planszowe, karciane, imprezowe, ani w zwykłą piłkę) grać, jak grać nie potrafią ani przeczytać instrukcji ze zrozumieniem, ani nawet zrozumieć zasad, jak się tłumaczy, a kto to kształtuje rodzice takie są moje obserwacje i jak widzę taki pokój to akurat to mi przychodzi na myśl, nie ma w nim książek za dużo, gier, miejsca do lekcji... ale zbaczam z wątku, uważam, że pokój trzeba przerobić na młodzieżowy, a nie sypialniany...
    Ostatnio edytowane przez tosia125 ; 02-08-2013 o 12:25
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fisza

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Aleksandryta - Książki są schowane w komodzie, biurka miało nie być w ogóle ale teraz myślimy o małym stoliczku i fotelu żeby usiąść wygodnie z laptopem czy zeszytem. Córka uczy się siedząc na łóżku, nawet w poprzednim pokoju kiedy miała biurko w pokoju nigdy z niego nie korzystała i nie chciała go teraz.

    Tosia - Taki był jej pomysł, że ma to być bardziej sypialnia niż pokój dzienny. A że pomieszczenie jest duże to stwierdziliśmy, że duże łóżko to po prostu większa wygoda, więc nic nie stoi na przeszkodzie zrobienia pokoju który posłuży jej dobrych kilka lat. Książki w pokoju są ale pochowane. Z gier w tym wieku już się raczej rezygnuje więc nie ma sensu nimi "zagracać" pokoju. A jeśli chodzi o dzisiejszą młodzież którą opisujesz to akurat trzeba pamiętać, że każdy jest inny i nie ma sensu o tym się rozpisywać, ale akurat z zachowania mojej córki - która dobrze się uczy, ma fajne zainteresowania i jest neutralna jeśli chodzi o facebooki i inne takie - jestem dumna. Możecie teraz sądzić że to przesadzone no bo przecież każda matka będzie uważała że jej dziecko jest mądre i porządne, ale cóż - bywa.

    Jeśli chodzi o pokój to szafa jest do ruszenia. (jest ona zbudowana z trzech oddzielnych "szaf" specjalnie aby można było ją przestawiać - na planie zaznaczyłam to przerywaną linią)
    Ostatnio edytowane przez fisza ; 02-08-2013 o 16:56

  13. #13

    Domyślnie

    fisza, a Twoja córka ma jakies pomysły na ten pokój? Jakieś ulubione kolory, styl które preferuje? Moze lubi zdjecia lub obrazy?
    Wiesz, ja w wieku 11 lat, jak zmienialiśmy mieszkanie, w dużym stopniu decydowałam o wyglądzie mojego pokoju, nie przyszłoby mi do głowy, ze ma urządzać go mama. Gdy miałam lat 15 z pomocą kuzynki zrobiłyśmy w moim pokoju remont - położyłyśmy ciemną tapetę, poprzestawiałam meble, zmieniłam dodatki.
    No kurczę, nie chce mi się wierzyć, ze 17-latka nie ma pomysłu na swój pokój. Przecież to już dorosła dziewczyna...
    Tylko tu i teraz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony