dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 112
  1. #1

    Domyślnie atrakcje weselne

    Potrzebne mi są baaaaardzo pomysły na uatrakcyjnienie wesela.
    Wiem,że w różnych częściach Polski różnie to wygląda, więc bardzo proszę o odzew. Ma być dowcipnie ,zabawnie.

  2. #2

    Domyślnie

    zamiast wódki - wodę

    oczywiście żart

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Moja siostrzenica wychodzi niedługo za mąż. Uatrakcyjnieniem wesela zajmuje się zwykle orkiestra. Oni naogół coś proponują. Poza tym, jak Ola wybierała orkiestrę, przegladała kasety z wesel i też wyłapywała różne "zabawy". Problem w tym, że to nie praca dla młodych - oni nie mają głowy się tym zajmować na weselu...
    A opisywać za trudno...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Zgadzam się! Mój mąż grywa na weselach i to on zawsze zajmuje się "zabawianiem" gości. Organizuje zabawy , prowokkuje do wspólnych tańców itp. POwinnaś więc porozmawiac z orkiestrą.
    A jesli nie - napisz co konkretnie was intersuje, postaram sie pomóc. Nie sposób wymienić wszystkiego.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie będzie orkiestry,tylko DJ i chciałabym cos mu podpowiedziec.
    Zachęcanie do tańca w dowcipny sposób, prowadzenie, może w stylu wodzireja? jakieś konkursy?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    No to widzę problem. Jeżeli DJ to zanczy, że przewidujesz raczej ludzi młodych? To oni się będą bawić sami, chociaż wyjdzie z tego raczej dyskoteka. Jakoś mi nie pasują tradycyjne weselne zabawy i DJ. To ma inny charakter....
    Myślę, co by ci podpowiedzieć i wychodzi mi jedno: jak DJ jest dobry, to da sobie radę sam. Jak ogranicza się do puszczania muzyki, to i tak niczego go nie nauczysz, bo ni będzie się czuł pewnie w zabawach wymyślonych przez kogoś. To on musi coś wynależć, nie ty...

  7. #7

    Domyślnie

    towarzystwo wiekowo wymieszane, choć przewaga młodzieży,nie mam zamiaru nic DJ- owi narzucać, chodzi mi raczej o delikatna sugestię
    no dobra,niedługo sie z nim spotkam,to sie wyjaśni.
    Dzieki za odzew.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    Jest taka zabawa woźnica, była u mojego brata na weselu i najprawdopodobniej u mnie.....zabawa polega na tym, że DJ bądź oriekstra czyta tekst w którym uczestniczą określone postacie (wybrane spośród gości weselnych) Podczas czytania opowaidania w chwili usłuszenia swojej postaci, trzeba zrobić obiec dokoła skupionych gości (uczestnicków zabawy), kto spali musi wypić kielicha [/url]
    REKLAMA

  9. #9

    Domyślnie Re: atrakcje weselne

    podobal mi sie jeden konkurs na ktorym wsie sie zwijali ze smiechu
    kilka krzeselek, kilka panow i tylez samo pań
    pamowie siadaja na krzeselku, na kolana klada nadmuchany balon , pani siada na balonie i skacze tak dlugo az balonik peknie tych balonikow kazda para ma kilka - wygrywa para , ktorej baloniki najszybciej pekna


    albo koleczko z pań i panow - jedna pani staje w srodeczku, pomiedzy kolana bierze walek do ciasta... i zabawa sie zaczyna ...
    prowadzacy orkiestre czy tez DJ - spiewa - " mam waleczek mam, komu ja go dam .... temu ktory najfajniejszy temu ja go dam" - hehehe
    i pani podchodzi z waleczkiem do jakiegos pana i przekazuje go panu ale pomiedzy pana kolana - bez uzycia rak zabawa przednia - oczywiscie pozniej pan przekazuje pani i tak dalej i tak dalej ....... [/u]

  10. #10

    Domyślnie Re: atrakcje weselne

    Cytat Napisał Małgonia
    Potrzebne mi są baaaaardzo pomysły na uatrakcyjnienie wesela.
    Podrzucam pomysł. Byłem na weselu w Krakowie i tam para młoda wynajęła oprócz zespołu muzycznego trio taneczne ( facet i dwie panny). Byli atrakcją wieczoru bo dali pokaz kilku tańców ( z 7- a oprócz tego było kilka lekcji tańca dla wszystkich na parkiecie - bardzo nakręcali "koniunkturę taneczną" wciagając uczestników do zabawy. Były momenty kiedy przy stołach nie było nikogo gdyż wszyscy bawili sie na parkiecie. W zasadzie nie było "naszpadlowanych" gości oprócz 2 panienek które "straszyły muszlę" ale to raczej taki typ towarzystwa chociaz z drugiej strony jak sie sporo tańczy to i alkohol z łbów paruje.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja dla "urozmaicenia" zrobiłem własne naklejki na alkohol. Od tradycyjnych różniły sie tym, ze było na nich zdjęcie moje i zony. Niby nic, a wszyscy o tym mówili. Pomysł moj autorski ale myślę że pewnie ktoś gdzieś też tak robił.

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki za pomysły!
    Zostana wykorzystane. W sobote mamy spotkanie z DJ, a wesele coraz blizej...

  13. #13

    Domyślnie

    A ja myślełem ostatnio o czymś takim, ażeby na weselu wespół z orkiestrą za pomocą projektora urządzić zbiorowe kareoke. Co prawda jestem 10 lat po ślubie , ale może byłoby to ciekawy pomysł. Polskiego kareoke w necie jest pełno.
    ________________________________________
    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło !!!
    GG 92925

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małgonia
    Dzięki za pomysły!
    Zostana wykorzystane. W sobote mamy spotkanie z DJ, a wesele coraz blizej...
    Ja też mam wesele coraz bliżej, tyle do przygotowania, że hoho
    Dobrze, że kiecka już zamówiona bo bałam, się ze z tym będzie najdłużej
    REKLAMA

  15. #15

    Domyślnie

    A my na weselu wrecz prosilismy prowadzacych,zeby nam za duzo zabaw nie aplikowali. Wesele bylo male i wiekszosc zaproszonych ludzi to znajomi ze studiow (21-23 lata). Chyba byly ze 2 takie zabawy - tzw "macanie kolenaka", ktore chyba najbardziej spodobalo sie grupie "ciotek i wujkow" . Aha, no i oczepiny, ale te sie wszyskim spodobaly, zwlaszcza tym, ktorym udalo sie "cos" zlapac

    A najwieksza atrakcja bylo chyba bieganie po noca po zamku i wyszukiwanie lokalnych duchow

    Ze swojego wesela zrobilismy raczej dobra impreze studencka, ale chyba to byl dobry pomysl, bo do tej pory wszyscy wspominaja moje wesele, imo ze minelo juz prawie 6 lat .
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  16. #16

    Domyślnie

    My też zdecydowanie byliśmy przeciwni jakimkolwiek atrakcjom weselnym. Proponuję to samo bo jak sobie obejrzysz później kasetę z wesela gdzie towarzystwo totalnie zalane uczestniczy w tych zabawach to już to wesele nie będzie się wam tak podobało.

    U nas jedyne co było to rzut welonem i krawatem. No i oczywiście walc na początku - specjalnie chodziliśmy na kurs tańca coby się nie zbłaźnić.

    Co do muzyki to my też mieliśmy DJa, z którym mniej więcej ustaliliśmy co ma być grane a właściwie to powiedzieliśmy czego zdecydowanie ma nie być (żadnych Białych Misi ani temu podobnych) i co ma być kilka razy (np. Somebody to love). Ryzyko z zespołem jest takie, że bardzo niewiele zespołów ma pojęcie o muzyce. Mój przyjaciel grywa min. na weselach (on akurat ukończył akademię muzyczną) i z tego co mówi to większość ich konkurencji nie ma pojęcia o muzyce tylko bawi się w muzykę komputerową. Do tego zezpoły często robią przerwy (co jest naturalne bo muszą odpocząć) a bardzo często też pod koniec są tak zalani, że trudno zrozumieć co śpiewają.
    Pozdrawiam,
    Robert

    Zdjęcia mojej chatki: http://tinyurl.com/owx8f

  17. #17

    Domyślnie

    Popieram Robertusa i Wojty.
    A konkursy w stylu przelozenie jajka przez nogawki pana mlodego to juz numer nie z tej ziemi.
    Zeby mnie jeszcze na wlasnym weselu swiadek po klejnotach gmeral ku uciesze starych ciotek...


    Q.

  18. #18

    Domyślnie

    My przygotowaliśmy śpiewniki dla gości. Mimo 7 lat po naszy ślubie są w użyciu przez gości na imprezach na które oni chodzą.

    Galerię ze zdjęciami dziadków, rodziców i nas jako bobasów i komunistów
    .
    Plus śmieszne rysunki pokazujące pary ślubne, które zakrywały tablice ewakuacyjne.

    Dodatkowo zorganizowaliśmy kwiaty na stoły, które pożniej daliśmy niektórym z gości.
    Pozdrawiam


    Iza

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    wydaję w sierpniu córcię i jesteśmy po rozmowach z DJ prowadzącym. Zaproponował parę fajnych wg mnie rzeczy. I tak:
    -po pierwszym posiłku i toastach do wyboru: albo Panna Młoda chodzi od gościa do gościa ze swojej strony i go przedstawia albo mikrofon jest podawany wzdłuż stołu i każdy siebie przedstawia. To samo robi Pan Młody ze swoimi gośćmi.Można się do tego przygotować i np o cioci X powiedzieć że to ciocia X , która robi najlepsze serniki w rodzinie a babcia Y która najpiękniesze kołysanki śpiewała.
    -w czasie oczepin taniec z panną młodą lub panem młodym za kaske to normalne ale w zamian goście dostają w prezencie np muszelkę zebraną własnoręcznie przez młodych. Dla gości nie z nad morza to atrakcja ale też i rywalizacja dla wszystkich kto najwięcej muszelek zbierze
    Miał jeszcze parę innych pomysłow nad którymi się zastanawiamy ale te dwa najbardziej nam się spodobały

  20. #20

    Domyślnie

    Ewusia,
    to Ty bierzesz udział w takich ustaleniach???

    My swoich rodziców trzymaliśmy z daleka

    Qdlaty

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony