dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie ile kosztuje wybudowanie DOMU Z BALI?

    Podzielcie sie prosze swoim doswiadczeniem..ile metrow, cena za stan surowy zamkniety, otwarty itp.
    planujemy budowe domu z bali 16 badz 20 130m2, okna, schody. natomiast podlogi, sciany gipsowe, instalacje bedziemy robili sami. dom z poddaszem uzytkowym, bez pwinicy i garazu. mamy nadzieje ze zmiescimy sie w 160-180 tys...jutro spotkanie z firma Misoni a dziennik zalozymy -jak dobrze wszystko pojdzie-juz w styczniu

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Ile to zależy jakiego wykonawcę znajdziesz.
    Firmy policzą na pewno min 2000 za m2
    Znajdziesz i takie, które zawołają mniej. Prywatni cieśle różnie liczą.

    Te 160 - 180 tysi to razem z fundamentem czy bez liczysz ?

  3. #3

    Domyślnie

    nie, no raczej bez fundamentow... fundamenty sa w naszym zakresie. tak drogo?? nawet kiedy ocieplamy sami, podlogi robimy sami, instalacje tez.. znajomy buduje dom z Misoni 150m2 za 160tys zl w jozefowie. wprawdzie podpisal umowe w 2007 r. ale czy ceny skoczyly az tak drastycznie? pododbno DAMIR jest tanszy od Misoni (?)

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał thnd
    nie, no raczej bez fundamentow... fundamenty sa w naszym zakresie. tak drogo?? nawet kiedy ocieplamy sami, podlogi robimy sami, instalacje tez.. znajomy buduje dom z Misoni 150m2 za 160tys zl w jozefowie. wprawdzie podpisal umowe w 2007 r. ale czy ceny skoczyly az tak drastycznie? pododbno DAMIR jest tanszy od Misoni (?)
    Zapytam inaczej. Co chcesz zrobić za te 160-180 tysi ?
    Co to znaczy stan surowy zamknięty dla Ciebie ?

    Jeśli liczysz tą kwotę na tylko postawienie domu przez firmę, to masz szanse się wyrobić
    Jeśli natomiast masz marzenia zmieścić się w tej kwocie z fundamentem, konstrukcją domu, dachem, oknami itd. (pewne uproszczenie oczywiście), to moim zdaniem nie ma szans....
    Wiem po sobie, jakie miałem wyliczenia przed budową i jak bezlitośnie zweryfikowała to rzeczywistość...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stanek6666

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Miałem podpisać umowę w październiku zeszłego roku, ale zeszło się aż do stycznia 2008 - w tym czasie drzewo poszło w górę o 25%! Myślę, że w tej chwili na taki dom jaki chcesz postawić trzeba wydać ok 200 tys. (w Misoni).
    Daj znać ile ci policzyli

  6. #6

    Domyślnie

    mamy juz oferte Misoni - 185tys brutto za stan surowy zamkniety, dom zmodyfikowany wedlug naszych potrzeb czyli 130m2 uzytkowych. w cenie sa okna, drzwi itp. za trzy tygodnie stawiamy fundament za jakies 25tys. problem sprawie jedynie bank, ktory mimo zdolnosci kredytowej wyplaci pieniadze dopiero w momencie kiedy fundament bedzie juz wybudowany z naszych pieniedzy (tzn wklad wlasny...)

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał thnd
    mamy juz oferte Misoni - 185tys brutto za stan surowy zamkniety, dom zmodyfikowany wedlug naszych potrzeb czyli 130m2 uzytkowych. w cenie sa okna, drzwi itp. za trzy tygodnie stawiamy fundament za jakies 25tys. problem sprawie jedynie bank, ktory mimo zdolnosci kredytowej wyplaci pieniadze dopiero w momencie kiedy fundament bedzie juz wybudowany z naszych pieniedzy (tzn wklad wlasny...)
    wysłałem Ci coś na PW

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar źrebak
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    99
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał thnd
    mamy juz oferte Misoni - 185tys brutto za stan surowy zamkniety, dom zmodyfikowany wedlug naszych potrzeb czyli 130m2 uzytkowych. w cenie sa okna, drzwi itp. za trzy tygodnie stawiamy fundament za jakies 25tys. problem sprawie jedynie bank, ktory mimo zdolnosci kredytowej wyplaci pieniadze dopiero w momencie kiedy fundament bedzie juz wybudowany z naszych pieniedzy (tzn wklad wlasny...)
    jaka grubosc bala?

  9. #9

    Domyślnie

    W skład ceny wchodzi: projekt architektoniczny, ściany zewnętrzne wykonane z bala gr. 16 cm, strop drewniany, belki stropowe na poddaszu o gr. 2,5 cm (sufit parteru), więźba dachowa, deski pokrycia dachu wraz z jedną warstwą papy wierzchniego krycia
    Koszt montażu obejmuje wykonanie następujących prac:
    a) montaż elementów ściennych (podwalina, ściany z bala)
    b) montaż wiaty samochodowej, tarasu ogrodowego, balkonu na piętrze, ganku wejściowego na parterze
    c) montaż więźby dachowej (belki stropowe, jętki, krokwie)
    d) deskowanie połaci dachu
    e) pokrycie dachu papą (jednokrotne)
    f) montaż desek podłogowych drugiego stropu
    g) szalowanie szczytów oraz wykonanie podbitki pod belki stropowe poza ścianami zewnętrznymi
    h) montaż stolarki okiennej i drzwi wejściowych
    i) listwowanie ram otworów okiennych i drzwiowych
    j) wykonanie impregnacji

    drzwi wejsciowe, taras, legary, wiata....

  10. #10

    Domyślnie dom z bala

    Witam wszystkich jestem tu nowy.
    Mam pytanie czy już jesteście po budowie domu? Jaki był ostateczny koszt takiego domku do zamieszkania?Jeśli mogę prosić o maila to bardzo proszę o wskazówki na temat takiej budowy. Dodam że jestem w trakcie wyboru projektu. Też będę budował dom z bala i nie wiem czy w 300tys zł się wyrobię. mam już działkę proszę o maila [email protected]

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Jaki projekt bierzesz pod uwagę ? Mam na myśli jak duży dom planujesz wybudować ? Od tego wiele zależy.
    Poza tym zapraszam do wątku balowego

  12. #12

    Domyślnie

    zamierzam wybudować dom do 120m2mmam nadzięję że w 300tys się zmieszczę.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Możesz się wyrobić. Zależy to jednak od kilku czynników.
    Jak z mediami ? W działce, czy trzeba doprowadzać z mniejszej/większej odległości ?
    Jaką metodą chciałbyś budować ? Jak wykończyć ?
    itd itd itd

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    ja sie nie zmieściłam...., a zostało jeszcze do wykończenia poddasze: tzn. zakup wełny na ocieplenie podłogi miedzy legarami, zakup podłogi-tzn. dechy chyba modrzew, i wełna do 3ścianek działowych na poddaszu, - poddasze głównie ocieplanie i płyty GK robimy sami...
    mam ponad 120m, bal ponad 30cm,
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  15. #15

    Domyślnie

    Domek już stoi, daliśmy jakieś 25tys za fundament i 167tys za dom z oknami i drzwiami. znależlismy juz firme ktor za 23tys polozy nam gont bitumiczny
    za miesiac malujemy, impregnujemy i konczymy ogrodzenie
    wzielismy tez 150tys kredytu na wykonczenie, a na ile starczy to sie dopiero okaze...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d2.jpg
Wyświetleń:	6008
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	1916  

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar tipi
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał thnd Zobacz post
    Domek już stoi, daliśmy jakieś 25tys za fundament i 167tys za dom z oknami i drzwiami. znależlismy juz firme ktor za 23tys polozy nam gont bitumiczny
    za miesiac malujemy, impregnujemy i konczymy ogrodzenie
    wzielismy tez 150tys kredytu na wykonczenie, a na ile starczy to sie dopiero okaze...

    thnd

    Mam zamiar korzystać z oferty firmy MISONI , czy wg CIEBIE jest firmą rzetelną , godną polecenia ? Będę wdzięczna za odpowiedź

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ekokoneserzirbe

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-201
    Posty
    5

    Domyślnie Pewnie i solidnie

    Cytat Napisał tipi Zobacz post
    thnd

    Mam zamiar korzystać z oferty firmy MISONI , czy wg CIEBIE jest firmą rzetelną , godną polecenia ? Będę wdzięczna za odpowiedź

    www.megaszlif.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony