dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie rysy na szybie - jak usunąć?

    Pytanie jak w temacie, i czy wogóle się da to zrobić.
    Przez własną głupotę porysowałem ostrym narzędziem szybę nowego okna.
    Jak na złość ten feler rzuca się w oczy, zwłaszcza, że nie mam (bo nie cierpię) firan.
    Wymiana szyby zespolonej nie wchodzi w grę (koszty). Można to jakoś "wypolerować"?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Można. Biały, super drobny proszek (ziarno 0,3 um), to tlenek ceru nazwa handlowa Cerox.
    beton wiąże ludzi...

  3. #3

    Domyślnie

    Mam dokładnie ten sam problem. Tu moje pytanie - czy zastosowanie tego specyfiku oprócz usunięcia pierwotnej rysy nie spowoduje powstania całej masy nowych, tyle że drobniutkich rys?
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Nigdy nie polecam czegoś - czego wcześniej sam nie wypróbuję.
    Cerox jest używany do polerowania szkieł optycznych, luster profesjonalnych teleskopów itd.
    dlatego nie może zostawiać najmniejszych rys, to wykluczone. Odrobina wody i jedziemy.
    beton wiąże ludzi...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico
    Odrobina wody i jedziemy.
    Zamiast wody, lub jako "ostatni poler" - terpentyna.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Terpentyna jest dobra do obróbki szkła, ale bardzo ją czuć , automaty pracują na zawiesinie
    tlenku ceru w wodzie - z tym że wody ma być bardzo mało. Konsystencja śmietany.
    beton wiąże ludzi...

  7. #7

    Domyślnie

    powiedzcie dokładniej jak postępować z tym proszkiem i czy można go znależć w jakimś markecie budowlanym??

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Jak postępować z proszkiem ? To zależy co chcesz zrobić, niewielkie zarysowania możesz usunąć
    ręcznie. Dobrze wilgotna szmatka, proszku sypiesz punktowo tyle co dwa łebki od zapałek.
    Cerox jest bardzo wydajny, przy głębszych zarysowaniach trzeba użyć wiertarki
    i jakiegoś szmacianego lub filcowego krążka, to wszystko. Piszę wiertarki, bo nie może to być
    jakaś super wysokoobrotowa maszyna gdyż momentalnie odwiruje zawiesinę i po pracy....
    W marketach budowlanych ceroxu nigdy nie widziałem, ale w sieci można kupić już sprzedają.
    (kiedyś to było prawie nie do dostania).
    beton wiąże ludzi...

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anowi0010

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Błagam !!!!!! Proszę o informację gdzie kupić ten proszek w jakich sklepach pytać o ten preparat

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Niestety jeśli to zarysowanie jest wyraźnie wyczuwalne to nie wróżę sukcesów.

  11. #11

    Domyślnie

    Jakis czas temu kolega z pracy probowal usunac rysy z przedniej szyby samochodowej.Znalazl nawet jakis preparat z przeznaczeniem wlasnie do tego na Allegro.
    Po paru godzinach(z przerwami oczywiscie) polerowania efektow specjalnie nie bylo widac i dal sobie spokoj.
    Obawiam sie ze zbigmor ma poniekad racje.

  12. #12

    Domyślnie rysy

    Współczuję ! Mam ten sam problem. U mnie rysy są widoczne tylko jak przez okno potrzę na słońce. W pochmurne dni tego feleru nie widać.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    A może pojechać tam gdzie naprawiają szyby samochodowe z takich rys i dokładnie od nich się dowiedzieć i kupić od nich to coś ...

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek_sko

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, post jest raczej stary, ale zainteresowanych CEROXem proszę o kontakt mailowy. Powiem gdzie kupić i jak stosować aby był efekt - sprawdzone .

  15. #15

    Domyślnie

    Są profesjonalne firmy zajmujące się usuwaniem rys z szyb.

    Są nawet takie, które nie wykorzystują materiałów ściernych i "wypełniają rysę".

    Tlenek ceru to złoooo Bezpowrotnie uszkadza szkło ścierając jego część, niedoświadczony użytkownik zrobi soczewę, nie mam mowy o jego prawidłowym działaniu na szybie czołowej samochodu - soczewa murowana.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramze
    Tlenek ceru to złoooo Bezpowrotnie uszkadza szkło ścierając jego część, niedoświadczony użytkownik zrobi
    soczewę, nie mam mowy o jego prawidłowym działaniu na szybie czołowej samochodu - soczewa murowana.
    Tlenek ceru jest takim samym złem jak wiertarka, cement czy młotek... w rękach szaleńca.
    Wracając do szkła, wszystkie środki polerskie zbierają uszkodzoną warstwę materiału, no na tym
    to przecież polega. Już bardzo widoczne rysy są stosunkowo płytkie (0,005 do 0,040 mm)
    więc trzeba się dobrze zaprzeć (trzeć wyłącznie po rysie... a wokół wcale) żeby soczewkę zrobić.
    Zwróć też uwagę na to, że autor pyta: "jak usunąć" a nie "gdzie usunąć" (firma usługowa).
    Zakładam więc że człowiek który zwraca się z takim pytaniem jest przytomny.
    beton wiąże ludzi...

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    a może spacjaliści pomogą.. znazłam w sąsiendim dziale


    http://forum.muratordom.pl/rysy-na-s...am,t176006.htm
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agnostyk91

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    szklo przemyslowe?
    cos ci sie pomylilo chyba

    ja np szukam czegos do pozbycia sie malutkich rysek na 18 karatowej obudowie mojego telefonu, wiec musi to byc delikatne, a ty wyskakujesz ze szklem przemyslowym, ktore ma byc wypolerowane na tyle, by bylo cos przez nie widac.
    użytkownik nie dodał podpisu

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    jesli piszesz to do mnie- bo pod moim textem.. a nie cytujesz niczyjej odpowiedzi.. to nie wiem do czego nawiązujesz swoim 1 postem na forum- bo np zakładający ten temat pytał o szybe okienną, a firma świadczy takie usługi. (może nie zdecyduje się robić włąsnoręcznie)

    a skoro stac cię na telefony w karatowych obudowach, to stać cie też powinno na personal concierge- zwróć się tam- może doradzą lepiej niż FM..

    dużo radości i mniej złosliwości w nowym roku
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnostyk91
    ja np szukam czegos do pozbycia sie malutkich rysek na 18 karatowej obudowie mojego telefonu, wiec musi to byc delikatne, a ty wyskakujesz ze szklem przemyslowym, ktore ma byc wypolerowane na tyle, by bylo cos przez nie widac.
    Przy 18-karatowej obudowie to niezłym dopełnieniem byłoby, abyś się nauczyła pisać po polsku, ćwoku.
    z kąd inon
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony