dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek_sko

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeśli ktoś uważa, że tlenkiem ceru (CEROXem) zniszczy sobie szkło, to pewnie nie miał z tym środkiem do czynienia. Pracuję w branży szklarskiej od ponad 10lat. Owszem, można zrobić soczewkę, ale trzeba się naprawdę przy tym postarać (polerować baaaaaardzo długo w jednym miejscu). Szkło jest na tyle twarde, że tak łatwo się nie poddaje . Tlenek ceru nie powoduje matowienia szkła !!! Cały proces można rozkładać dowolnie w czasie. Tlenek ceru nie nadaje się do plastików - zmatowi plastik. Do plastików polecam środek o nazwie POLIMAX. Jeszcze jedna uwaga - rys wyczuwalnych pod paznokciem tlenek ceru nie usunie (może je zminimalizować). Jeżeli ktoś ma inne pytania odnośnie polerowania szkła proszę pisać na PW.
    Jeszcze jedna kwestia. Zazwyczaj polerujemy filcem. Należy uważać, aby na filc nie dostały się jakieś drobne kamyki lub inne twarde zanieczyszczenia. Miałem delikwenta, który polerował wklejone w płytki lustro. W czasie polerowania zamiast znikać, pojawiały się nowe rysy. Okazało się, że polerując lustro "zbierał" z płytek drobiny fugi, która dostała się na filc i spokojnie sobie rysowała szkło - efekt : LUSTRO DO WYMIANY

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    pozwolę sobie dodać swoje 3 grosze do wypowiedzi sławek_sko - środkiem zawierającym tlenek ceru (nazwy marketingowe są różne aczkolwiek znany jest pod ogólna nazwą "pasta polerska szklarska" ) możemy swobodnie wyprowadzić tzw. zarysowania włosowate. Włosowate od włosa a konkretne chodzi o jego średnicę.
    Jak ona jest to zostawię Państwa sam na sam z pomiarami
    Ruchami kolistymi ( w kierunku ruchu wskazówek zegara ) zataczamy koła stopniowo zwiększając siłę. Co mniej więcej 20 kółko sprawdzamy efekty swojej pracy. Walczymy aż do zwysięstwa.

    Najszybciej zakup przeprowadzimy pewnie na allegro ale czy najtaniej ?

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Kolega Sławek_sko zwrócił uwagę na ważny szczegół.
    Zachowanie higieny technicznej jest konieczne, np. szmatka wycięta z czystej ale używanej koszuli
    flanelowej nie nadaje się.... bo może zawierać w splocie twarde (i większe) drobiny poremontowe.
    Tlenkiem ceru poleruje się najwyższej klasy szkła optyczne (te największe dla NASA również).
    Nie może więc być mowy o żadnym rysowaniu powierzchni - to jest już ostateczna obróbka.
    beton wiąże ludzi...

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kivan83

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    heh z tlenkiem ceru nie poradzilem sobie zabardzo, zarysowalem sciane szklana od prysznica a chcialem usunąc widoczną ryse. Mialem byc w plecu 4000pln jednak znalazlem firme motiveglass chlopaki pomogli mi w usunieciu rysy nie bylo to az tak tanie jak zakup tlenku jednak skuteczne i o wiele bardziej oplacalne niz wymiana.

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mlyniuuu

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, temat trochę stary, ale nie chciałem zakładać nowego.

    Mam telewizor starego typu, kineskopowy. Podczas przeprowadzki na ekranie utworzyły się małe ryski od piasku. Te rysy kumulują się w jednym miejscu przez co i obraz i sam wygląd telewizora nie wygląda najlepiej. Wiem że taki telewizor kosztuje 200 zł (allegro) jednak zależy mi na usunięciu tych rys. Czy tym ceroxem mogę to zrobić?

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dariusz98

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    kamieniec wrocławski
    Kod pocztowy
    55-002
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam

    Czy dostałeś od kogoś informację gdzie ten proszek dostać lub gdzie w Polsce można usługę polerowania szyb samochodowych zlecić?
    będę wdzięczny za odpowiedź

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dariusz98

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    kamieniec wrocławski
    Kod pocztowy
    55-002
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam

    mam kilka rys na szybie samochodowej proszę o info gdzie mogę cerox kupić lub komu
    zlecić polerowanie szyb samochodowych nawet w Polsce
    będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcena12

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-577
    Posty
    5

    Domyślnie

    pomocy , czy mogę usunąć rysy z szyby ciennkie długie tzw włoskoate , zrobione prawdopodobnie po przetarciu suchą scierką okno nie jest plastikowe . bardzo prosze o rade Z góry dziękuję

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcena12

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-577
    Posty
    5

    Domyślnie Rysy na szybie okiennej

    Czy zna ktoś sposoby w warunkach domowych jak usunąć rysy z szyby okiennej (okno nie jest plastikowe).
    Rysy nie są głębokie ciennkie tzw włoskowate. Proszę o rady .
    Z góry dziękuje

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zanim założysz temat, sprawdź czy odpowiedzi już nie udzielono

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaroslawpietrzak50

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja próbowałem usuwać rysy według instrukcji opisanych w forum, ale powiem szczerze że zbytniego efektu nie widać... No ale mam dość głębokie rysy których nie zauważyłem gdy odbierałem okna przy montażu... teraz nie wiem nawet czy szyby były już od razu porysowane czy przy ocieplaniu ktoś to zrobił... No ale mądry polak po szkodzie... Przy następnym domu sprawdzę dokładnie żebym mógł szukać winnego

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaroslawpietrzak50 Zobacz post
    Ja próbowałem usuwać rysy według instrukcji opisanych w forum, ale powiem szczerze że zbytniego efektu nie widać... No ale mam dość głębokie rysy których nie zauważyłem gdy odbierałem okna przy montażu... teraz nie wiem nawet czy szyby były już od razu porysowane czy przy ocieplaniu ktoś to zrobił... No ale mądry polak po szkodzie... Przy następnym domu sprawdzę dokładnie żebym mógł szukać winnego
    Przy głębokich rysach to wymienia się szyby na nowe.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony