dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie kredyt-akt notarialny nabycia przez poprzedniego właściciela

    kupujący działkę za kredyt musi w banku celem uzyskania kredytu przedstawić poza wypisami z mpzp, rej. gruntów, KW dowód nabycia działki przez sprzedającego - i chcą akt notarialny (sporządzony przy zakupie przez aktualnego sprzedającego).

    czy to jest konieczne i nie ma innej możliwości? trzeba ujawniać wszystkie szczegóły swojej transakcji sprzed lat nowemu kupującemu?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    niestety. Podobniej jest w przypadku darowizny.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie

    niektóre banki tego wymagają, ale nie wszystkie. W mbanku tłumaczyli mi, że mogą być jakieś obciążenia gruntu, które są w akcie, a nie ma w księdze wieczystej - nie wiem czy to prawda.
    nie wiem, czy to się uda.

  4. #4

    Domyślnie Re: kredyt-akt notarialny nabycia przez poprzedniego właścic

    Cytat Napisał civic9
    czy to jest konieczne i nie ma innej możliwości? trzeba ujawniać wszystkie szczegóły swojej transakcji sprzed lat nowemu kupującemu?
    Co bank to obyczaj. Ale przecież zawsze możesz Ty ten akt bezpośrednio do banku dostarczyć. U mnie akt był kupującemu potrzebny do notariusza więc go przyniosłem na podpisywanie umowy bezpośrednio notariuszowi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony