dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Koszt biegłego geodety z sadu

    Mam takie pytanie ile moze mnie kosztowac geodeta sadowy przy sprawie o zniesiemie współwłasności

  2. #2

    Domyślnie Re: Koszt biegłego geodety z sadu

    Cytat Napisał gkobe
    Mam takie pytanie ile moze mnie kosztowac geodeta sadowy przy sprawie o zniesiemie współwłasności
    Google Twoim przyjacielem ale mam dobry dzień: Dz.U. Nr 46 z dnia 31 grudnia 1975 r. poz. 254
    Pozdrawiam - Piotr

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki

    Bardziej mnie interesuje ile to bedzie naprawde kosztowac
    - czy opłata bedzie sie róznic od tego gdybym wynaja geodete prywatnie czy moze z urzedu bedzie taniej

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gkobe
    Bardziej mnie interesuje ile to bedzie naprawde kosztowac
    - czy opłata bedzie sie róznic od tego gdybym wynaja geodete prywatnie czy moze z urzedu bedzie taniej
    W sprawach sądowych biegły sądowy może wydawać opinie i sygnować je pieczątką biegłego tylko jeśli jest powołany przez organa wymiaru sprawiedliwości (vide Ustawa o biegłych). Jeśli zrobi to prywatnie to nie jako biegły tylko jako Xiński, nie może użyć pieczątki biegłego i Sąd takiej opinii wcale nie musi uwzględniać. Poza tym na czym ma się wtedy oprzeć wykonując opinię skoro nie dostanie akt sprawy? Szkoda kasy
    Zresztą zobacz sprawę Ziobry, gdyby nie była to sprawa ze świata polityki to te prywatne opinie lądowałyby w koszu z uwagi na opieranie się szczątkowym materiale dowodowym i relacjach tylko jednej ze stron.
    Pozdrawiam - Piotr

  5. #5

    Domyślnie

    A to sie troszke mylisz, bo sąd sam dał mi do wyboru prywatnie czy z urzedu
    Wracajac do głównego tematu interesuje mnie ile bedzie mnie kosztowac wydzielenie 5 dzialek po 2000mkw przez biegłego

  6. #6

    Domyślnie

    Moze dlatego tzn na 100% sąd dał mi do wybory gdyz jest to zgodny podział bez awantury miedzy stronami

  7. #7

    Domyślnie

    W każdym sądzie okręgowym jest prowadzona lista biegłych sądowych, która jest jawna. albo poszukaj w googlach jakiegoś biegłego sądowego w twojej okolicy. Potem zadzwoń do niego, inaczej nie dowiesz się, a i od niego dowiesz się tylko w przybliżeniu, bo przecież działka działce nie równa, a i za dojazd geodeta sobie policzy. Oczywiście ten, którego znajdziesz niekoniecznie będzie tym co to będzie potem robił, ale rozeznanie jakieś będzie.
    nie wiem, czy to się uda.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony