dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał wukazetka Zobacz post
    To chyba dobrze?
    Nie używasz szybszych biegów?
    Do czego służą te szybsze biegi?
    Wyższe biegi zapewniają szybszą wymianę powietrza. Zimą generalnie wentylacje mam ustawioną na pierwszym biegu, tylko w wyjątkowych sytuacjach takich jak święta , czy imprezy, korzystam z najwyższego. Im więcej w budynku przebywa osób tym sprawność wentylacji powinna być utrzymana na wyższym poziomie. Oczywiście zużycie prądu uzależnione jest od prędkości pracy wentylatorów.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał wukazetka Zobacz post
    Aha.
    To się "troszkę" różnimy w pojmowaniu tego świata. Ja nie pisałam o niedołężności, tylko o warunkach finansowych, ale widzę, że tobie to wszystko wisi...
    Piszesz nie na temat, a do tego wydaje ci się, że zawsze będziesz piękny i młody. Chyba nie mamy o czym dalej gadać.
    Pozdrawiam, Agata.
    Jeśli warunki finansowe tak drastycznie spadną to trzeba zmienić dom na mniejszy lub mieszkanie.Bo nieogrzewanie części budynku też narobi szkód.

    Wybór WG to automatycznie okna z nawiewnikami itp.

    Rekuperatory z czasem potanieją.

    Dom łatwiej sprzedać...

    Jak sąsiedzi palą węglem to jest wręcz obowiązkowa zdrowia nie wycenimy...

    I to stwierdzam na podstawie własnych doświadczeń bo sama nie chciałam reku a teraz cieszę się że mąż mnie przekonał mieszkamy od czerwca i już wiem że warto.

    To trochę tak jak z klimatyzacją w samochodzie 20 lat temu też podchodzono do tematu jak do jeża teraz podstawa.

    Komórki pierwsze też cenne były a masówka powoduje spadek cen tym bardziej że WM do nowych budynków będzie obowiązkowa...

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wukazetka Zobacz post
    Ja nie pisałam o niedołężności, tylko o warunkach finansowych, ale widzę, że tobie to wszystko wisi...
    Piszesz nie na temat, a do tego wydaje ci się, że zawsze będziesz piękny i młody. Chyba nie mamy o czym dalej gadać.
    Jak nie będę niedołężny, to zarobię, albo sam naprawię. Zresztą, rekuperacja to żaden koszt, o czym właśnie pisałem - zrobiona z głową to same oszczędności i korzyści.

    Piękny nigdy nie byłem, młody od dawna nie jestem.

    A co do tematu, to Twoja powyższa wypowiedź na jaki jest temat?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-03-2017 o 19:53

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Skąd ta agresja bez powodu?
    Z powodu. Wiele kobiet wyprowadza z równowagi pomysł, że mężczyzna może mieć młodą żonę (przynajmniej, gdy już sama siebie nie kwalifikuje do kategorii młodych).

  5. #45

    Domyślnie

    Piszesz a priori czy a posteriori ?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co do tematu, to Twoja powyższa wypowiedź na jaki jest temat?
    Na temat twojego frywolnego podejścia do spraw, o których wspomniałam w pierwszym poście. Odpowiedzi typu:
    - Albo pójdę do domu starców, albo do bloku, bo na dzieci nie liczę, albo znajdę se młodą żonę, która będzie koło mnie latała - świadczą o twojej niedojrzałości i płytkim postrzeganiu świata. Ty na wszystko masz odpowiedź! Twoja pewność siebie oraz buta jest porażająca!

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Z powodu. Wiele kobiet wyprowadza z równowagi pomysł, że mężczyzna może mieć młodą żonę (przynajmniej, gdy już sama siebie nie kwalifikuje do kategorii młodych).
    Rozumiem, że do mnie ta aluzja?
    Fatalny jesteś, naprawdę...

  7. #47

    Domyślnie

    Nie no bez przesady z tymi rachunkami, owszem wentylatory zużywają prąd ale jak wcześniej podano miesięcznie jest to 17 kWh czyli 17 x 40 gr czyli miesiecznie to ok 7 zł. Przy innej taryfie będzie to koszt ok 10 zł miesięcznie. Czyli rocznie 120 zł. Ale to co wydasz na prąd zaoszczędzisz na ogrzewaniu. Myślę że spokojnie taka wartość w cieple się zwróci w ciągu sezonu. Gorzej wygląda serwisowanie rekuperacji, filtry, naprawy. Kanałom nic się w sumie nie powinno stać, centrala jest elementem potencjalnych kosztów. Gdyby zaszła potrzeba stałego wyłączenia centrali to można coś pomyśleć teraz żeby później się nie męczyć. Jeśli ma się jeden komin np w kotłowni, to można podpiąć kanał wyrzutni w czopuch i być może ciąg będzie na tyle duży że powstanie naturalny ruch powietrza, w końcu układ jest podobny jak w WG. Oczywiście pominąć trzeba będzie centralę, filtry, wymiennik itd. A jak nie ma ani jednego komina ... trzeba pomyśleć ;/
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  8. #48

    Domyślnie

    Tak, w instalacjach o małym przepływie koszty pracy wentylatorów nie są kluczowe. Przy większych i wentylatorach po kilkaset W warto poszukać sposobów na zmniejszenie oporów - sam wymiennik może mieć ok 200Pa oporu powietrza (reszta instalacji to ok 100). Zatem wystarczy zwykły bypass (na obu kierunkach), by trzykrotnie zmniejszyć koszty prądu (a przy okazji dać wymiennikowi odpocząć). Oczywiście nie po to instalujemy rekuperator, by go nie używać, ale przez większą część roku nie jest on konieczny - stąd warto użyć bypassu nie tylko dla komfortu letniego.

    Podobnie z innymi elementami stawiającymi opór. Nagrzewnica wodna może stawiać opór 150Pa... Projektując sobie układ rur można pokombinować jak i ją ominąć. Mało kto zwraca uwagę na opór filtrów, a te mogą mieć 30-100Pa - warto kupić taki, który ma go mały, nie zależy to od ceny, a typu/budowy. Tak samo z czerpniami i anemostatami - tu możliwe zyski są już niewielkie 10-20Pa, ale przy zakupie nie zaszkodzi na ten parametr spojrzeć.

    Oczywiście bez wariactwa - przy małych instalacjach szkoda czasu

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony