dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 229
  1. #1

    Domyślnie Odkurzacz kominkowy, do popiołu, separator popiołu - warto?

    witam,

    Czy ktoś z was uzywa specjalnego odkurzacza do czyszczenia kominka?
    Jak on sie sprawuje w praktyce?
    Czy używacie go np. także do czyszczenia pieca CO (np. na ekogroszek)
    pozdrawiam
    Radek

  2. #2

    Domyślnie

    Pewnie masz na myśli separator. Mam i powiem tak: średnio to wygodne. Taszczysz odkurzacz i 20 litrowe wiadro. Słabo ciągnie, bo nie ma tam szczelności. Używam raz na jakiś czas, tylko kiedy chcę do czysta wyciągnąć popiół. Generalnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest szufelka odkurzacza centralnego przy kominku. Łatwo można podmieść i wciągnąć wszystko co się usypie z drewna lub z kominka.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Przypadek z życia wzięty:
    Odkurzanie kominka (pozostałości popiołu - dosyć grubej warstwy) po ok. 5 (od niedzieli do piątku) dniach niepalenia, zwykłym odkurzaczem. Normalna sprawa wydawać by się mogło. Po ok. 15-20 minutach od wstawienia odkurzacza do garderoby domowników zaniepokoił dymek i smród wydobywający się zza drzwi garderoby. Okazało się że zapalił się worek ze śmieciami w odkurzaczu od jakiejś rozdmuchanej iskierki, która była jeszcze w całkiem wydawać by się mogło zimnym popiele.
    Tak było u jednego z moich klientów. Jego żona opowiadała później (już ze śmiechem) że po raz pierwszy mąż leciał tak szybko ze śmieciami "na dwór".
    Także raczej nie polecam odkurzania popiołu odkurzaczem centralnym , bo może się to skończyć małym pożarem.
    Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie Re: Odkurzacz do kominka

    Cytat Napisał kagan_sk
    witam,

    Czy ktoś z was uzywa specjalnego odkurzacza do czyszczenia kominka?
    Jak on sie sprawuje w praktyce?
    Czy używacie go np. także do czyszczenia pieca CO (np. na ekogroszek)
    pozdrawiam
    Radek
    Ja chciałem kupić ale po namysle odpuściłem. Popiół wybieram mniej więcej raz na tydzień a w kominku pali się ciągle. Popiół wybieram po prostu małą wąską szufelką i to w dodatku celowo nie wybieram wszystkiego bo zauwazyłem, że jak zostawię trochę to się lepiej rozpala, więc do takiego wybierania odkurzacz/separator mi nie potrzebny.

  5. #5

    Domyślnie

    Badziewie i szkoda kasy.

    Pojemnik i wąż były metalowe, to reszty za dokładnie nie sprawdziłem. A po rozpakowaniu okazało się, że wszystko wewnątrz zbiornika jest plastikowe i w instrukcji dużymi literami napisano, że gorącego popiołu wciągać nie wolno. Wirowa-cyklonowa separacja miała powodować, że ze zbiornika popiół nie "wylata", ale po jednym razie musiałem czyścić odkurzacz (jednostkę ssącą) w środku.

    Teraz używam tylko zbiornika do wynoszenia popiołu wygarniętego zwykłą łopatką, bo duży i lekki.
    Pozdrowionka
    Metal

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    Także raczej nie polecam odkurzania popiołu odkurzaczem centralnym , bo może się to skończyć małym pożarem.
    Pozdrawiam.
    Nie pisałam o odkurzaniu popiołu odkurzaczem centralnym, tylko o podmiataniu do szufelki odkurzacza centralego kominkoiwych śmieci. Kto ma kominek ten wie - z drewna sypią się różne paprochy: wióry po cięciu drewna, resztki kory, mchy i porosty. Z samego kominka też czasem coś wypadnie, jakiś popiół który na podłodze nie ma szans być już ciepły. Po kilku godzinach palenia chciałoby się to sprzątnąć a nie chce się wyciągać odkurzacza.

  7. #7

    Domyślnie Odkurzacz kominkowy (separator popiołu) warto?

    Witam,
    Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów użytkuje urządzenie wskazane w tytule posta? Interesują mnie Wasze opinie w tym temacie.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Podciągam.

    Czy używa ktoś takie urządzenie, którym można by łatwo i czysto z pieca miałowego wyciągać popiół i opał nie spalony do końca? I które nie kosztuje fortuny?

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam. Kilka tygodni współpracował z normalnym odkurzaczem, a wczoraj po raz pierwszy z CO. Super sprawa.
    Już w domku!!!

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    76 zł (chyba) Castorama. Niezłe urządzonko, ale należy pamiętać, że cięższych kawałków nie wyciągnie, a i pył do odkurzacza przyłączonego wrzuci.
    Ale plusem jest to ,że nie trzeba z "wanienką wyczystną" latać do śmietnika. Zwłaszcza jak wieje.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam. Od kilku tygodni wsp,olpracował ze zwykłym odkurzaczem, wczoraj po raz pierwszy z CO. Super sprawa.
    Dostałam gratis do CO.
    Już w domku!!!

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Ale plusem jest to ,że nie trzeba z "wanienką wyczystną" latać do śmietnika. Zwłaszcza jak wieje.
    A po co biegać z tym. Wkładasz spokojnie do worka plastykowego i przewracasz.. Wyciągasz pustą.

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za Wasze wypowiedzi. Teraz już nie mam wątpliwości co do sensu zakupu tego urządzenia.

  14. #14

    Domyślnie

    kupuj kupuj ....
    ja rowniez mam w planach separator - i choc kominek jest rekreacyjny, to sprzatanie go zamierzam usprawnic tak ja tylko sie da ....

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Używam od 1,5 roku w naszym sklepie zwykły separator podłaczony do odkurzacza..do domu zamierzam kupic z silnikiem żeby niebiegac z dwoma urządzeniami tym bardziej ze w naszym kominku mamy tzn.spalanie na płycie czyli bez popielnika..więc częściej bedzie trzeba wyczyścic ..ja zdecydowanie polecam !

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Odkurzacz kominkowy?

    czy macie jakieś doświadczenia? warto czy nie warto oto jest pytanie?

  17. #17

    Domyślnie

    Mamy takowy i uwazam ze warto bylo wydac te kilkadziesiat zlociszy na jego zakup.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Jeżeli masz odkurzacz centralny to kup sobie separator - są w różnej wielkości i cenie: www.beam.pl

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Posiadam taki ze zintegrowanym silnikiem ( nie separator do zwykłego dkurzacza) i bardzo sobie chwalę
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  20. #20

    Domyślnie Re: Odkurzacz kominkowy?

    Cytat Napisał Wito2008
    czy macie jakieś doświadczenia? warto czy nie warto oto jest pytanie?
    Warto!

    Ja mam osobne odkurzacze do:
    - kominka;
    - piwnicy;
    - klatki schodowej;
    - psiej sierści;
    - salonu;
    - pokoi dziecięcych;
    - sypialni rodzicieli;
    - pakamer i innych kątów.

    I sobie chwalę te wszystkie urządzenia.

    Ostatnio moja żona była na prezentacji takiego samojezdnego ustrojstwa do sprzątania podłóg. Cena nie wygórowana (5.500,00 zł). Namawia mnie na kupno tego czegoś.
    Chyba sobie toto kupimy...

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony