dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 229
  1. #201

    Domyślnie

    co zyskasz na takim wariancie?

  2. #202

    Domyślnie

    zwykły rachunek ekonomiczny - odkurzacz jest droższy od separatora

  3. #203

    Domyślnie

    90-100zł kosztuje odkurzacz do kominka wiec zabawa z separatorami i narażanie domowego odkurzacza nie ma sensu

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    90-100zł kosztuje odkurzacz do kominka wiec zabawa z separatorami i narażanie domowego odkurzacza nie ma sensu
    Są traz w casto odkurzacze do popiołu za 99 zyla. Kupiłem, chinszczyzna co prawda ale do takich celów wystarczy. Jak na chinską produkcję to nawet solidny, silnik 600w a w droższej wersji 1200.

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Poprzednicy pisali o zapychaniu się tych odkurzaczy. Od kiedy uzywaz?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  6. #206

    Domyślnie

    te odkurzacze są bardzo dobre... Każdy się zapycha od popiołu a ten stosunkowo długo ciągnie gdyż ma dużą powierzchnię filtra (kapelusz)

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Poprzednicy pisali o zapychaniu się tych odkurzaczy. Od kiedy uzywaz?
    Dopiero kupilem, ale ma taki sam filtr jak karcher wd3, czyli harmonijka. Nie zapycha się szybko, a jak już to tylko filtr w łapę , wyjść na zewnątrz i wytrzepać o coś.

  8. #208

    Domyślnie

    Prośba o poradę jaki wybrać odkurzacz do zastosowań domowych do odkurzania piwnicy, nowoczesnej kotłowni na ekorgoszek (sadza przy czyszczeniu pieca raz na miesiąc), garażu i auta. Resztki gipsu też trzeba będzie czasem poodkurzać. Celuję coś typu Kaercher WD3 i do tego filtr Kaercher 2.863-161.0 (chodzi o poodkurzanie sadzy po czyszczeniu pieca). Ale nie musi to być akurat ta firma, choć podobno worki mają najtrwalsze. Prośba o poradę użytkowników.

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Kupiłem lavor Freddy 4w1. Odkurzacz mega glosny, ale mocny. 199zl.
    Kominek odkurzaczem dopiero raz bo niechce mi się palić. Ma dobry filtr, nawet pyłek z niego nie wyleciał. Po razie widzę że filtr już trochę zapchany i zapewne starczy na max 3 "kominki".
    Ma opcję odkurzacza wodnego... Może to będzie lepsza opcja do kominka?

    Wykorzystuje go do odkurzania samochodu. Ssanie ma na prawdę dobre.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał fandango Zobacz post
    Prośba o poradę jaki wybrać odkurzacz do zastosowań domowych do odkurzania piwnicy, nowoczesnej kotłowni na ekorgoszek .
    To zależy ile chcesz wydać.
    jeśli 100zł - to odkurzacz do popiołu z castoramy/juli - te są dobre, mają podwójne filtry (kapelusz+harmonijka) - są rzędy wielkości lepsze od tych marketowych "odkurzaczy warsztatowych" po 150zł - bo te się nie nadają do niczego zupełnie.
    jeśli 250-300 to taki karcher pokazany przez kolegę jest spoko
    Jeśli większa kasa to chwalony jest Odkurzacz Starmix ARD-1425. Mam taki odkurzacz jest w porządku bo ma bardzo długi wąż, przyłącze elektryczne do elektronarzędzi (z autostartem). Wadą jest jego waga przez co nie chce się go nosić i czasami wygodniej jest podejść tym z Juli kominkowym który jest leciutki. Do garażu sprawdza mi się idealnie bo stoi tam i bez noszenia cały garażmogę odkurzyc

  11. #211

    Domyślnie

    500 - 600 zł i ma służyć dłuższy czas. Nie chcę kupić czegoś za 300 zł i za rok szukać nowego. Nie wiem czy warto też rozglądać się za markami marketowymi Metabo, Pansam, Graphite itp. Rzecz w tym, że raz na miesiąc muszę poodkurzać resztki sadzy wokół pieca po czyszczeniu. To co w piecu, to sam wyciągam łopatką i odkurzacz z pieca nic nie będzie wyciągał. Więc chodzi o to, żeby te resztki czarnej brudzącej sadzy nie zasyfiły całego odkurzacza, dlatego ten dodatkowy filtr z Kaerchera (Kaercher 2.863-161.0) zwrócił moją uwagę. Poza tym odkurzacz będzie odkurzał garaż, piwnicę (drobinki popiołu) i może jak coś pogipsuję.

  12. #212

    Domyślnie

    Metabo to jest chyba dobra marka.
    Pansam to najtańsza chińszczyzna - ten odkurzacz co wyskakuje w google to raczej strata pieniędzy.
    Kup tego Karchera za 300 i bedzie OK.
    Za 600 nie dostaniesz nic wiecej niż ten Karcher daje. Musiałbys kupić Stadmixa albo Bosch gas aby dostać przewagę w jakości sprzętu a to juz 1200-1500.
    Graphite to lepszej jakości marka narzędzi marketowych - jakies wkrętarki młotki etc są dobre ale nie wiem nic o odkurzaczach.
    W odkurzaczach to trzeba kupić albo kominkowy ten o którym pisałem albo Karchera. W wynalazki nie ma sie co bawić. Na widok stalowego błyszczącego wiadra z marketu "odkurzacz warsztatowy" robi mi się niedobrze. Mam taki jeden i to pieniądze wyrzucone w błoto. NIe nadaje się zupełnie do niczego - odkurzysz 500g piasku z podłogi i musisz iść trzepać bo nic nie ciągnie. Nawet dna nie zakryje w tym wynalazku - i koniec odkurzania

  13. #213

    Domyślnie

    Kupiłem odkurzacz kominkowy z casto i niech go szlag trafi, większego badziewia nie widziałem. Popiół (jeśli już, bo przeważnie wyciągam szufelką) odkurzam karcherem, kupilem worki papierowe i jest super. Te wszystkie odkurzacze typowo kominkowe przy karcherze nawet nie leżały.

  14. #214

    Domyślnie

    taki za 80zł z Jula jest OK. Wiadomo ze zabija sie od popiołu, ale stosunkowo sporo można nim wciagnac. Zaplacilem 80zł
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4981.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	380791  

  15. #215
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koko78

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    22

    Domyślnie

    Ja kupiłem Bass-a rodzimej produkcji (1200 Watt i dość spory pojemnik bo ma 26l). Sprawdza się przy kominku doskonale. Może szału nie ma ale za 115 zł cóż można chcieć więcej. Używałem go również jako przemysłowy do odkurzania posadzek itp. (trzeba aby zamontować szerszą końcówkę od odkurzacza bo długo by zeszło aby metry nim oblecieć). Co zauważyłem jak się filtr zapcha solidnie wzrost obrotów silnika mnie o tym informuje. Wtedy trzepanko filtra i śmiga znów.

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    taki za 80zł z Jula jest OK. Wiadomo ze zabija sie od popiołu, ale stosunkowo sporo można nim wciagnac. Zaplacilem 80zł
    Bardzo dobry wybór,, przed paroma laty(3) kupiłem w LeroyMerlin podobny za 79,90 jest i działa do dzisiaj pracuje jak suszarka do włosów ale co ma zrobić to robi. Raz nawet wciągnął węgielek z żarem i przeżył chociaż filtr nie, ale była akcja
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #217

    Domyślnie

    zaletą tego z Juli jest to że ma podwójny filtr - kapelusz a potem harmonijke. Powierzchnia filtra wstępnego decyduje o tym ile syfu wciągnie bez otrzepywania. Moim zdaniem taki z jula jest OK. Wada - krótki wąż. Ale wciagam nim syfy z kominka i go nie żałuje a ten działa. Wiadomo - trzeba otrzepywać. Bez wybierania szufelką to jak zaciagne popiół to starczy na jedno wybranie albo i nie. Ogólnie jest to bestialksie dla każdego odkuracza

    Z kolei starmix za 1600zł- do tego mam szacunek bo jednak sporo kosztował i nie chciałbym go zniszczyć. Komplet filtrów plisowanych - około 400zł. Więc tym odkurzam tylko garaż samochody, domm, kostke przed domem.. Ale bez popiołów, gipsów

  18. #218

    Domyślnie

    Karcher WD 4 (worek fizelinowy) poradzi sobie z resztkami gipsu ze ścian?
    Ostatnio edytowane przez fandango ; 19-02-2017 o 17:36

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja kupiłem z marketu taki do popiołu - przynajmniej był tak opisany.
    Z ciekawości chciałem zobaczyć jak sobie radzi z sadzą. Przeżył 1 dzień.
    Kosztował ok 100zł.
    Droga impreza.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał fandango Zobacz post
    Karcher WD 4 (worek fizelinowy) poradzi sobie z resztkami gipsu ze ścian?
    Szkoda, załóż papierowy i gdy się napełni usuniesz go razem z zanieczyszczeniami. Papierowy zresztą jest gęściejszy i uchroni silnik przed pyłem.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony