dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 229
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: Odkurzacz kominkowy?

    Cytat Napisał zk140t
    Ostatnio moja żona była na prezentacji takiego samojezdnego ustrojstwa do sprzątania podłóg. Cena nie wygórowana (5.500,00 zł). Namawia mnie na kupno tego czegoś.
    Chyba sobie toto kupimy...
    A czy to jeździ też po schodach? Bo jak nie, to trzeba będzie mieć dwa, aby i poddasze obsługiwało.
    A czy radzi sobie z otwieraniem drzwi do zamkniętych pomieszczeń?

  2. #22

    Domyślnie Re: Odkurzacz kominkowy?

    Cytat Napisał Trociu
    A czy to jeździ też po schodach? Bo jak nie, to trzeba będzie mieć dwa, aby i poddasze obsługiwało.
    A czy radzi sobie z otwieraniem drzwi do zamkniętych pomieszczeń?
    Podobno to ustrojstwo jeździ po schodach, otwiera sobie drzwi, tańczy, śpiewa, na gitarze gra, koszyki wyplata, garnki lepi.

    Myślę, że każdy powinien to mieć.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: Odkurzacz kominkowy?

    Cytat Napisał zk140t
    Cytat Napisał Trociu
    A czy to jeździ też po schodach? Bo jak nie, to trzeba będzie mieć dwa, aby i poddasze obsługiwało.
    A czy radzi sobie z otwieraniem drzwi do zamkniętych pomieszczeń?
    Podobno to ustrojstwo jeździ po schodach, otwiera sobie drzwi, tańczy, śpiewa, na gitarze gra, koszyki wyplata, garnki lepi.

    Myślę, że każdy powinien to mieć.
    A co z kawą? Robi i podaje??

  4. #24

    Domyślnie Re: Odkurzacz kominkowy?

    Cytat Napisał Trociu
    A co z kawą? Robi i podaje??
    Oczywiście, że robi i podaje kawę.
    A jakże! Coby ludzie powiedzieli, gdyby tego nie robił?

    Poza tym ma kilka dodatkowych funkcji.
    Psy wyprowadza na spacer, załatwia sprawy rodzinne w urzędach, trzepie dywany, maluje ściany itd.
    Kosztuje bagatela 5.500 PLN.

    Ale jest wart swojej ceny (tak przynajmniej twierdził domokrążca wciskający ten przedmiot).

  5. #25

    Domyślnie

    10 lat temu tez próbowałem ludziom wciskać odkurzacze najpierw Rainbow później Hyla. Najlepsi sprzedawcy potrafili praktycznie każdemu pocisnąć taki sprzęt. Ja już od dawna w tym nie siedzę, ale dużo znajomych którzy prezentowali tamte urządzenia teraz właśnie robią prezentacje tego nowego cuda co samo jeździ i sprząta. Jest to na pewno fajne tylko niestety nie posprząta to dokładnie przy ścianach i raz na jakiś czas trzeba niestety użyć zwykłego zakrzacza(odkurzacza).
    A wracając do tematu to na co trzeba zwrócić uwagę kupując taka przystawkę do oczyszczania kominka?

  6. #26

    Domyślnie

    jeżeli pójdzie za mnie do pracy to te 5500 to faktycznie niedużo

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz1
    jeżeli pójdzie za mnie do pracy to te 5500 to faktycznie niedużo
    Wersja odkurzacza z opcją chodzenia do pracy za jego właściciela kosztuje podobno 9.000 PLN.

  8. #28

    Domyślnie

    Aaa...

    I jeszcze jedno.

    Ów odkurzacz potrafi również odśnieżać.
    Ta funkcja jest w cenie podstawowej. Żadna opcja.

  9. #29

    Domyślnie

    podciągam temat bo kupiłem właśnie taki odkurzacz z silnikiem i po pierwszym odkurzaniu jestem zawiedziony.

    Wciąga nieźle bo 1200W ale co z tego jak po chwili się filtr zapchał drobnym pyłem, bo taki też w kominku się pojawia i natychamiast słabszy ciąg itd.
    Jednym słowem zapchał się.

    Moim zdaniem porażka - myślałem że będzie elegancko i bez pyłu ale tak to się nie da używać.

    Co radzicie, u was tez tak jest ?

    A może ja nie umiem odkurzać ?


    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Witam
    Mam taki separator w komplecie z odkurzaczem centralnym. Jak na razie z niego nie korzystałem. Korzystam za to z odkurzacza budowlanego McAlister kupiony Castoramie. Ma analogiczny filtr co przystawka do popiołu (podobno jak filtr powietrza w STARZE ) Filtr faktycznie zapycha się drobnym popiołem i trzeba go trzepać zdala od budynku. Musze pochwalić natomiast worki papierowe do tego odkurzacza. Nie zapychają się tak szybko, wywala się w całości z zawartością
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalsiak
    podciągam temat bo kupiłem właśnie taki odkurzacz z silnikiem i po pierwszym odkurzaniu jestem zawiedziony.

    Wciąga nieźle bo 1200W ale co z tego jak po chwili się filtr zapchał drobnym pyłem, bo taki też w kominku się pojawia i natychamiast słabszy ciąg itd.
    Jednym słowem zapchał się.

    Moim zdaniem porażka - myślałem że będzie elegancko i bez pyłu ale tak to się nie da używać.

    Co radzicie, u was tez tak jest ?

    A może ja nie umiem odkurzać ?


    michalsiak
    Może filtr nie tu gdzie trzeba ? Używam od roku i hula. Taki z silnikiem.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalsiak
    Wciąga nieźle bo 1200W ale co z tego jak po chwili się filtr zapchał drobnym pyłem, bo taki też w kominku się pojawia i natychamiast słabszy ciąg itd.
    Jednym słowem zapchał się.

    Moim zdaniem porażka - myślałem że będzie elegancko i bez pyłu ale tak to się nie da używać.
    Czy komuś jeszcze tak się zapycha? Bo jak tak ma to działać, to sens zakupu jest pod znakiem zapytania.

    tomekM
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomyem
    Cytat Napisał michalsiak
    Wciąga nieźle bo 1200W ale co z tego jak po chwili się filtr zapchał drobnym pyłem, bo taki też w kominku się pojawia i natychamiast słabszy ciąg itd.
    Jednym słowem zapchał się.

    Moim zdaniem porażka - myślałem że będzie elegancko i bez pyłu ale tak to się nie da używać.
    Czy komuś jeszcze tak się zapycha? Bo jak tak ma to działać, to sens zakupu jest pod znakiem zapytania.

    tomekM
    Zapycha zapycha.. sam mam od zeszłego roku.
    1 min odkurzania... i zapchane - moc zasysania spada i ... koniec zabawy.
    Pomaga "wytrząśnięcie" lub uderzenie ręką kilka razy w górną pokrywę- przez co pył opada i znów można coś odkurzać- ale tym razem 10-15 sek

    Jest w tym jeden szkopuł- sprzedawane są dwa rodzaje separatorów z silnikiem. Jeden z tych rodzajów jest reklamowany w ten sposób, że silnik drga podczas odkurzania co powoduje samooczyszczanie się/"samootrzepywanie się" pierwszego filtra z pytłu.
    Ja mam zwykły- dopiero później doczytałem o tej funkcji.
    Nie wiem jednak jak sprawuje się ona w praktyce.
    Ktoś wie ? Jestem zdecydowany dokupić nawet drugi separator z silnikiem jeżeli działa


    PiVi

  14. #34

    Domyślnie

    Witam
    A ja mam problem kupiłam odkurzacz kominkowy elektryczny firmy Kratki moc 1200 WAT więc najmocniejszy jaki znalazłam i moc moim zdaniem taka sobie, tzn większych kawałków nie zasysa, ale pracuje ogólnie OK, nie brudzę się to fakt.
    Koszmarnie natomiast jest głośny, dzieci uciekają mi z salonu, i dla mnie jest bardzo nieprzyjemny ten warkot nad uchem bo wąż jest bardzo krótki.
    Czy ja mam wadliwy odkurzacz czy wszystkie tak pracują?
    Dajcie znać.
    Wysłałąm zapytanie do sprzedawcy i dopisał mi iz odkurzacz nie ma normy w db i ich zdaniem taki hałas jest do zniesienia.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Dzieci może warto oswoić, nie znam się. Ale nie odkurza się aż tak często, żeby zaraz stanowiło to problem. Odkurzacz jest zdaje się do popiołu, nie do "kawałków" drewna czy czegokolwiek większego. A swoją drogą każda firma stara się oddalić reklamacje jak to tylko możliwe, więc...
    Nie bij, wytłumacz!

  16. #36

    Domyślnie

    a czy ja pisałam o kawałkach drewna, o popiele pisałam , ja używam kominka cały dzień i noc więc wyjmuję popiół co dwa dni, taka moja wola.

  17. #37

    Domyślnie

    U mnie po każdym odkurzaniu trzeba wytrzepać filtr i wysypac zawartość - ale na całe odkurzanie spokojnie starcza. Zwykły separator do odkurzacza centralnego - bez niego trudno mi wyobrazić sobie "bezinwazyjne" wybranie popiołu z kominka.
    Pozdr
    M

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał ares100
    a czy ja pisałam o kawałkach drewna, o popiele pisałam , ja używam kominka cały dzień i noc więc wyjmuję popiół co dwa dni, taka moja wola.
    Wybacz, nie sprecyzowałaś o jakie kawałki chodzi, nie wiem jaką jednostką mierzy się popiół w twojej nomenklaturze. Ogólnie 1200W to dużo, powinien ssać jak jasny gwint. Czemu nie ssie, na odległość nie powiem.
    Nie bij, wytłumacz!

  19. #39

    Domyślnie

    Ja kupiłem odkurzacz "przemysłowy" firmy Matrix. I uzywałem go juz kilka razy do odkurzania popiołu w kominku (wciagał tez większe kawałki tj 1-2cm). Nic się nie wydostawało z worka.
    Odkurzałem nim też wszelkiego typu pyły na budowie (np po szlifowaniu gipsu) i filtr sie dosyć czybko brudził. Przy czym nigdy mi sie nie zatkał tak zeby nie było ciągu. Więc chyba separator sobie odpuszcze.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał franzkru
    Ja kupiłem odkurzacz "przemysłowy" firmy Matrix. I uzywałem go juz kilka razy do odkurzania popiołu w kominku (wciagał tez większe kawałki tj 1-2cm). Nic się nie wydostawało z worka.
    Odkurzałem nim też wszelkiego typu pyły na budowie (np po szlifowaniu gipsu) i filtr sie dosyć czybko brudził. Przy czym nigdy mi sie nie zatkał tak zeby nie było ciągu. Więc chyba separator sobie odpuszcze.
    I to jest twój błąd, bo nie ma odkurzacza którym można sprzątać pyły budowlane. Frakcje są tak drobne, że zawsze jakaś część dostanie się do silnika. Co innego jeśli nie zależy Ci na gwarancji, wtedy hulaj dusza... A'propo worka, żar w popiele może utrzymywać się nawet i ze dwa dni, nie zawsze widac gołym okiem.
    Nie bij, wytłumacz!

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony