dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 229
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał racer
    Cytat Napisał franzkru
    Ja kupiłem odkurzacz "przemysłowy" firmy Matrix. I uzywałem go juz kilka razy do odkurzania popiołu w kominku (wciagał tez większe kawałki tj 1-2cm). Nic się nie wydostawało z worka.
    Odkurzałem nim też wszelkiego typu pyły na budowie (np po szlifowaniu gipsu) i filtr sie dosyć czybko brudził. Przy czym nigdy mi sie nie zatkał tak zeby nie było ciągu. Więc chyba separator sobie odpuszcze.
    I to jest twój błąd, bo nie ma odkurzacza którym można sprzątać pyły budowlane. Frakcje są tak drobne, że zawsze jakaś część dostanie się do silnika. Co innego jeśli nie zależy Ci na gwarancji, wtedy hulaj dusza... A'propo worka, żar w popiele może utrzymywać się nawet i ze dwa dni, nie zawsze widac gołym okiem.
    Ten odkurzacz kupiłem własnie po to żeby odkurzać nim pył na budowie. I jak narazie nic sie z nim nie dzieje. Cena nie byla powalajaca bo bodajże <200zł. Worek wytrzymał jeszcze bez wymiany (wytrzepuje pył przez otwór wlotowy).
    Oczywiście co jakiś czas czyszczenie filtra i komory silnika (2-3min pracy).

    W kominku odkurzam po wybraniu "grubych" frakcji więc nie ma szans żeby został tam jakiś żar.

    Dodatkowo ma możliwośc wpięcia urządzenia zewnetrznego więc podczas szlifowania/cięcia wpinam do niego urządzenie, podpinam rurę do wyrzynarki i sam się załacza więc jak dla mnie bomba

  2. #42

    Domyślnie

    Są odkurzacze kominkowe z funkcja wibracji filtra. Te się nie zapychają.
    Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili...

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał skorpio
    Są odkurzacze kominkowe z funkcja wibracji filtra. Te się nie zapychają.
    nie wiem czy kominkowe ale profesjonalne budowlane mają automatycznie strzepywanie filtra,te nadają się do pyłów budowlanych, jeżeli tego nie ma mozna jak kolega powyzej napisał próbować sobie radzić ręcznie, ręcznie co 2-3 min, samemu strzepać pył z filtrów i worka

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał skorpio
    Są odkurzacze kominkowe z funkcja wibracji filtra. Te się nie zapychają.
    nie wiem czy kominkowe ale profesjonalne budowlane mają automatycznie strzepywanie filtra,te nadają się do pyłów budowlanych, jeżeli tego nie ma mozna jak kolega powyzej napisał próbować sobie radzić ręcznie, ręcznie co 2-3 min, samemu strzepać pył z filtrów i worka
    Robie tak że najpierw zamiatam miotła warsztatową (szeroka, dosyć grube włosie) a póxniej odkurzam więc strzepuje filtr w momencie gdy czuje że odkurzacz przestaje ciągnąc = tak co 10-15min.
    Oczywiście sam odkurzacz nie jest jakiś bardzo mocny (1400W), porównując z philipsem który mam (500W siła ciągu/2200W moc silnika).

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał franzkru
    ....
    Robie tak że najpierw zamiatam miotła warsztatową (szeroka, dosyć grube włosie) a póxniej odkurzam więc strzepuje filtr w momencie gdy czuje że odkurzacz przestaje ciągnąc = tak co 10-15min.
    Oczywiście sam odkurzacz nie jest jakiś bardzo mocny (1400W), porównując z philipsem który mam (500W siła ciągu/2200W moc silnika).
    wcześniej wspomniałeś coś o 2-3 min., te bardziej bym przy zwykłym odkurzaczu i pyle obstawiał niż powyższe 15min, moze być tak, ze po 15min. już nie będzie czego czyścić
    Cytat Napisał franzkru

    Ten odkurzacz kupiłem własnie po to żeby odkurzać nim pył na budowie. I jak narazie nic sie z nim nie dzieje. Cena nie byla powalajaca bo bodajże <200zł. Worek wytrzymał jeszcze bez wymiany (wytrzepuje pył przez otwór wlotowy).
    Oczywiście co jakiś czas czyszczenie filtra i komory silnika (2-3min pracy).

    W kominku odkurzam po wybraniu "grubych" frakcji więc nie ma szans żeby został tam jakiś żar.

    Dodatkowo ma możliwośc wpięcia urządzenia zewnetrznego więc podczas szlifowania/cięcia wpinam do niego urządzenie, podpinam rurę do wyrzynarki i sam się załacza więc jak dla mnie bomba

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał franzkru
    ....
    Robie tak że najpierw zamiatam miotła warsztatową (szeroka, dosyć grube włosie) a póxniej odkurzam więc strzepuje filtr w momencie gdy czuje że odkurzacz przestaje ciągnąc = tak co 10-15min.
    Oczywiście sam odkurzacz nie jest jakiś bardzo mocny (1400W), porównując z philipsem który mam (500W siła ciągu/2200W moc silnika).
    wcześniej wspomniałeś coś o 2-3 min., te bardziej bym przy zwykłym odkurzaczu i pyle obstawiał niż powyższe 15min, moze być tak, ze po 15min. już nie będzie czego czyścić
    Cytat Napisał franzkru

    Ten odkurzacz kupiłem własnie po to żeby odkurzać nim pył na budowie. I jak narazie nic sie z nim nie dzieje. Cena nie byla powalajaca bo bodajże <200zł. Worek wytrzymał jeszcze bez wymiany (wytrzepuje pył przez otwór wlotowy).
    Oczywiście co jakiś czas czyszczenie filtra i komory silnika (2-3min pracy).

    W kominku odkurzam po wybraniu "grubych" frakcji więc nie ma szans żeby został tam jakiś żar.

    Dodatkowo ma możliwośc wpięcia urządzenia zewnetrznego więc podczas szlifowania/cięcia wpinam do niego urządzenie, podpinam rurę do wyrzynarki i sam się załacza więc jak dla mnie bomba
    Czytaj uważnie. Napisałem że 2-3min pracy zajmuje wyczyszczenie filtra i silnika a nie że czyszcze co 2-3min.

  7. #47

    Domyślnie ODkurzacz z lidla lub inny do popiołu i nie tylklo

    Potzrebuje niedrogiego odkurzacza do wybierania popiolu z pieca - głownie na drewno oraz do odkurzenia samochodu, garazu , posprzatania na budowie itp..
    Znalazlem ze jest w Lidflu odkurzacz PARKSIDA za 199zl
    Czy ktos moze ocenic coto za sprzet - czy bedzie sie do tego nadawal.. Wiem ze nie jest to jakis sprzet z gornerj polki, ale nie chce inwestowac duzo w ten sprzet.
    http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl...ndex_13679.htm
    Czy ten z Lidla to bedzie dobry wybór, a moze cos innego w podobnej cenie mozecie polecic??

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Do wybierania popiołu z pieca to lepiej separator

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Mam taki lidlowy odkurzacz z poprzedniej edycji (minimalnie różni się wyglądem).

    Generalnie sprzedawane przez Lidla narzędzia Parkside bardzo pozytywnie zaskakują swoim stosunkiem jakości do ceny i kupując ten odkurzacz też na to liczyłem. Używałem go do sprzątania stanu surowego przed izolacjami i wylewkami, więc było to zadanie dość hardcorowe i nie jestem pewien, czy jakikolwiek odkurzacz poza markami profesjonalnymi by coś takiego zniósł bez szkody, ale moje spostrzeżenia są następujące:

    - głośny. Bardzo.
    - niedopracowane (albo uszkodzone w moim egzemplarzu) mocowanie filtra do pracy bezworkowej. Filtr po prostu spadał, musiałem go dodatkowo mocować za pomocą kawałka druta.
    - worek (papierowy) podarł mi się błyskawicznie, ale to raczej wina nie worka, a użycia - po prostu ostre kawałki gruzu go cięły.

    Generalnie poza jedną poważną uwagą n/t tego filtra jestem z niego zadowolony i nie przypuszczam, żebyś w tym zakresie cenowym (albo nawet niewiele droższym) kupiła coś lepszego. Za podobne pieniądze można co prawda kupić małego Karchera, ale jest o wiele mniejszy, słabszy i gorzej wyposażony.
    A do tego lidlowego lidl sprzedaje od czasu do czasu pasujący doń separator popiołu.


    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pietrekzbronami
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Podhale
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Czy używa ktoś separatora do zbierania sadzy z wyczystki po czyszczeniu komina? Mam wyczystkę od kominka w kuchni i trochę przeraża mnie wybieranie sadzy.
    Gdy się nie ma co się lubi- to się lubi co się ma!

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Ja tak robię, chociaż polecać raczej nikomu nie byłbym skłonny - nie jest to zbyt bezpieczne.
    Tak zawiesina suchej sadzy w powietrzu potrafi wybuchnąć (pierwszy silnik Diesla był tak zasilany).
    Trzeba mieć pewność, że w sadzy nie ma żarzących się cząstek - tak niestety bywa. Dobrze też przy tym się "uziemić". Ja jedną łapką trzymam aluminiową końcówkę ssącą, drugą łapię się za miedzianą rurkę od CO.
    Powtarzam - nie jest to bezpieczne. Takie "bum" zaliczyłem, wprawdzie w innym domu i przy czyszczeniu pieca kaflowego, ale zawsze.
    W moim kominie jest to bardziej pył wymieszany z drobnymi cząstkami skoksowanej smoły.
    Jak ktoś oglądał taki pokaz wybuchu pyłu węglowego pokazywany w telewizji przy okazji katastrofy w kopalni, to mniej więcej ma pogląd jak to może wyglądać - w mikroskali oczywiście. Dachu oczywiście nie zerwie, ale chata do sprzątania.
    Tak samo niebezpieczne są wszelkie pyły organiczne - mąka na przykład.

    Pozdrawiam

  12. #52

    Unhappy

    Dziekuje za info - niestety wszystkie znikly z lidla bardzo szybko....
    Nic bede polowal nastepnym razem moze cos jeszzce bedzie

  13. #53

    Domyślnie Odkurzacz do kominka

    Mam do Was takie pytanie: używacie odkurzaczy do kominków/popiołu? Jak tak to jakich? Jeżeli mogę wiedzieć to ile kosztowały? Jesteście z nich zadowoleni, czy obecnie żałujecie wydanej kwoty?

    Proszę o opinie.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez michal_poznan ; 26-10-2010 o 20:24
    michal_poznan

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A paliłeś już w tym kominku że wiesz że taki potrzebujesz?

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A paliłeś już w tym kominku że wiesz że taki potrzebujesz?
    Palę już drugi sezon i irytuje mnie zbieranie popiołu z ziemi - nie zawsze wszystko z popielnika wpadnie bezpośrednio do worka - szczególnie po całodniowym paleniu, gdy tego popiołu się nazbiera
    michal_poznan

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Witam tak sie składa ze uzywam i separatora jak i odkurzacza z silnikiem do kominka.Z obu wersji jestem zadowolona w domu uzywam wersji z silnikiem zeby nielatac z dwoma urzadzeniami do kominka,w sklepie uzywam separatora poniewaz mam miejsce kolo kominka i jest na stałe podłaczony z odkurzaczem.Jeden i drugi spełnia swoje zadanie.Wygodniejsza wersją jest z silnikiem,uzywajac separatora drobny pył mimo filtrow przedostaje się do worka odkurzacza i troche zapycha go wiec co jakis czas trzeba wytrzepac.Niezałuje wydanych pieniedzy i niewyobrażam juz sobie wymiatac szczotka i szufelką.....Pozrawiam Ilona

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Witam. Mam odkurzacz centralny z separatorem i odkurzacz budowlany z workami papierowymi wewnątrz. Jak kiedyś używałem odkurzacza budowlanego bez worka (tylko z filtrem) to filtr ulegał dość szybkiemu zapchaniu i trzeba było go wytrzepywać. Taki sam filtr jest w separatorze do odkurzacza centralnego, więc jego też pewnie trzeba by było często trzepać.. Teraz do kominka używam odkurzacza budowlanego z workiem papierowym. Filtr się nie zapycha, worek z popiołem łatwo wyrzucić, odkurzacz dobrze ciągnie. Jest OK. Jeden worek w odkurzaczu starcza na kilka czyszczeń kominka lub kotła na pellety. Kominek mam z płaszczem wodnym i dużym popielnikiem, więc popiołu zbiera się sporo.
    Odkurzacz McAllister z "Ciastoramy".
    Pozdrawiam.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał escape Zobacz post
    Witam tak sie składa ze uzywam i separatora jak i odkurzacza z silnikiem do kominka.Z obu wersji jestem zadowolona w domu uzywam wersji z silnikiem zeby nielatac z dwoma urzadzeniami do kominka,w sklepie uzywam separatora poniewaz mam miejsce kolo kominka i jest na stałe podłaczony z odkurzaczem.Jeden i drugi spełnia swoje zadanie.Wygodniejsza wersją jest z silnikiem,uzywajac separatora drobny pył mimo filtrow przedostaje się do worka odkurzacza i troche zapycha go wiec co jakis czas trzeba wytrzepac.Niezałuje wydanych pieniedzy i niewyobrażam juz sobie wymiatac szczotka i szufelką.....Pozrawiam Ilona
    Witaj
    A możesz podać informację jaki to model ? Jakiej firmy, ile kosztował?

    Pozdrawiam
    michal_poznan

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Witam ponizej masz linki z opisem z naszego sklepu ,wiadomo ze do konkurencji niebede odsyłac
    na separator i odkurzacz kominkowy....Pozdrawiam Ilona
    http://kominki.sklep2.pl/odkurzacz-kominkowy-p-255.html
    http://kominki.sklep2.pl/odkurzacz-k...iem-p-254.html

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Ja używam separatora popiołu do kominka,rewelacyjna sprawa .Nic się nie wysypuje,rozsypuje wkoło kominka .Kupowałam na allegro za 218zł.

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony