dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 12
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 229
  1. #81

    Domyślnie

    popiół jest lekki więc do jego odkurzania nie musisz mieś mocnego odkurzacza

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pstrokaty
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-700
    Posty
    11

    Domyślnie

    Odradzam kupna separatorów w sklepach typu castorama itd. Większość z nich nie jest przystosowana do odkurzaczy centralnych (zły filtr, który wciąż przepuszcza sadzę). Polecam separatory na stronach producentów odkurzaczy centralnych.

  3. #83

    Domyślnie

    To w końcu jak się sprawdza C O z separatorem popiołu?
    Czy faktycznie po chwili odkurzania mamy zapchane filtry?

    Jakie macie doświadczenia. Jeśli możecie to podajcie modele jednostek i opinie.

  4. #84
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amsterdam

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    opolszczyzna
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ludzie !!!!!
    Ma ktoś doświadczenie z tym odkurzaczem : " Odkurzacz do popiołu - kominka X-ASH TQD"
    Jest na Allegro tutaj : http://allegro.pl/odkurzacz-do-popio...761340666.html
    Proszę o podpowiedź - dobry, warto ?

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Myślę, że za tę cenę warto (spróbować). Musisz się jednak liczyć z tym, że trochę to jednak będzie kurzyć. Popioły zawierają mikropyły, które są w stanie przeleźć przez każdy filtr, a jeżeli wyobrazimy sobie taki, przez który nie przejdą, to znów natychmiast go zatkają. Dlatego producenci odkurzaczy zawsze grożą zanikiem gwarancji w przypadku wciągania popiołu (i pyłów ze szlifowania). Separatory są w pełni funkcjonalne przy odkurzaczach centralnych, które mają wydech na podwórko.
    Tu można by pomyśleć o jakiejś dodatkowej rurze, której drugi koniec przy czyszczeniu kominka dałby się wyrzucić za okno na przykład. Pierwszy koniec oczywiście do wyrzutni odkurzacza (separatora), jeżeli chodzi o ścisłość
    Ogólnie jednak: warto coś takiego w domu mieć, nie tylko w kontekście posiadania kominka.

    Pozdrawiam

  6. #86

    Domyślnie

    Do czyszczenia kominka bardzo dobrze spradza się odkurzacz przemysłowy, wystarczy taki tańszy - marketowy.

  7. #87

    Domyślnie

    Witam,
    chciałem odświeżyć temat, minęło sporo czasu od ostatniego postu w tym temacie, pewnie doświadczenie użytkowników znacznie wrosło.
    Chciałbym kupić odkurzacz do czyszczenia kominka i pieca(ekogroszek), oczywiście zamierzam tym odkurzaczem wysysać pozostałość po wybraniu popiołu szufelką, czyli tą najdrobniejszą frakcję, która to najlepiej zatyka filtr. zastanawiam się czy nie lepsze do tego były by odkurzacze przemysłowe(z wibracjami niby oczyszczającymi filtr), na oczywiście w przystępnej cenie, myślę że max 350zł(w tej cenie jest STANLEY STN20VS-szkoda że nia ma dodatkowego gniazda do podczepienia innych urządzeń-szlifierka czy wyrzynarka, przydał by się w warsztacie). Interesuje mnie opinia o odkurzaczu X-ASH, ma ktoś z Państwa taki, poproszę o opinie(ma podwójny filtr, więc może nie będzie się tak szybko zatykał). A może ktoś poleci jakiś inny, który się sprawdza. Będę bardzo wdzięczny za opinie.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez goku22 ; 28-10-2013 o 10:38

  8. #88

    Domyślnie

    Ja kupiłem odkurzacz do popiołu z Lidla. Mam separator pod odkurzacz i dziękuję, nie używam. Szczerze mówiąc nto używam głównie do Kozy. Kominek czyszczę raz w tygodniu. W niedzielę wstaję rano i zaczynam od kominka - taki rytuał.Wyjęcie drzwiczek, czyszczenie szyby, wyjęcie kubełka z popiołem. Odkurzaczem zbieram z drzwiczek, ramy drzwiczek i szamotu - czarną sadzę i resztki popiołu z kominka. Większość robię szufelką z krótkim trzonkiem. Trzeba pamiętać że taki odkurzczacz różni się od domowego, nie wystarczy wyjąć worka i po sprawie. Trzeba popiół gdzieś wysypać, oczyścić filtr - kurzy się przy tym zdrowo, ja to robię kompresorem.

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał goku22 Zobacz post
    Chciałbym kupić odkurzacz do czyszczenia kominka i pieca(ekogroszek), oczywiście zamierzam tym odkurzaczem wysysać pozostałość po wybraniu popiołu szufelką, czyli tą najdrobniejszą frakcję, która to najlepiej zatyka filtr.
    A po co chcesz to tak dokładnie czyścić? Przecież przy pierwszym odpaleniu po czyszczeniu wszystko wróci do punktu wyjścia?
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  10. #90

    Domyślnie

    Słuchaj, a po co piszesz posta, który kompletnie nic nie wnosi. Prosiłem o opinie posiadaczy takich odkurzaczy, a otrzymuje odpowiedz typu po co sprzątać jak i tak się zabrudzi. Rozumiem iż w domu też nie sprzątasz, przecież i tak z czasem będzie brudno.

  11. #91

    Domyślnie

    Kolega raczej udzielił Ci odpowiedzi ukazującej sens takiego sprzątania. Podeszwy w butach też co tydzień os spodu czyścisz szczoteczką na glanz? Czy tylko z zewnątrz? Podobnie z oponami w aucie? Myjesz auto a bieżnika nie?

  12. #92

    Domyślnie

    Ma ktoś ten odkurzacz za 99zł co jest teraz w castoramie w gazetce?

  13. #93

    Domyślnie

    Przy okazji szukania papierowych worków do separatora, przeczytałem pobieżnie niniejszą dyskusję i parę cudów zauważyłem.
    Po pierwsze separator własnie po to został skonstruowany, żeby nie zapychać filtra w odkurzaczu i samej jednostki centralnej jeśli już jakiś super mikropył przejdzie przez filtry (u mnie worek papierowy, potem filtr z gąbki lub jest opcja ze szmatą z ciężarkiem zamiast worka - niestety taka szmata jest potem do czyszczenia i samo opróżnienie separatora jest problematyczne).

    Po drugie mam filtr hepa i wylot w garażu - nie zauważyłem żadnych problemów po czyszczeniu kominka, czyli wszystko zostaje w separatorze i tak powinno być. Czy mikropopiół jest bardziej groźny dla jednostki centralnej niż mikropył z dywanu/panela? Myślę, że nie
    Nie ma co gdybać w sytuacji gdy producent zdecydował się na dany filtr i daje kilka lat gwarancji. Na pewno ma większą wiedzę i doświadczenie niż klient, który używa odkurzacza i coś mu się wydaje.

    Po trzecie z tego co wyczytałem w instrukcji kominka, popiół pozostawiony w kominku, może powodować korozję elementów i dlatego powinno się go usuwać. Każą czyścic cały kominek w środku oraz szybę. Po cholerę nie wiem, ale jedynie szyba kojarzy mi się ze względami estetycznymi. Przy szybie są też uszczelki, więc warto je utrzymywać w czystości, żeby spełniały swoją rolę.

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Paleniska ceramiczne nie rdzewieją... Lepiej się w nich pali...Popiołu na lekarstwo..

  15. #95

    Domyślnie

    Popiół popiołem a co z sadzą? Kominek w środku jest brudny na dwa sposoby. Na "podłodze" leży popiół na reszcie sadza.

  16. #96
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotSylwester Zobacz post
    Popiół popiołem a co z sadzą? Kominek w środku jest brudny na dwa sposoby. Na "podłodze" leży popiół na reszcie sadza.
    T/z gdzie znaczy tej reszcie???. Piszesz ,że w środku to domniemam ,że podłogą zwiesz ruszt,a ruszt zwiesz podłogą

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotSylwester Zobacz post
    Popiół popiołem a co z sadzą? Kominek w środku jest brudny na dwa sposoby. Na "podłodze" leży popiół na reszcie sadza.
    Sadza to problem kiepskiego spalania, czyli większości kiepskich (niekoniecznie tanich) urządzeń...

  18. #98

    Domyślnie

    Raczej drewna i niefachowej obslugi. Rozumiem ze w sparthermie mozna po miesiącu palenia wlozyc palec do kominka i po pojechaniu po wnetrzu nie bedzie czarny? Tylko szary od popiolu? No wlasnie. A jak sie odkurza kominek np. Po sezonie to sie go czysci od gory do dolu i po bokach. Slyszalem kiedys ze sadza jest morderstwem dla odkurzacza.

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    A kto powiedział, ze Spartherm robi dobre paleniska?! Wkłady ma ładne i niezłe, ale do palenia o jakim mówiłem ledwie kilka modeli...

    Między "wkładem" a "paleniskiem", może być przepaść.

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Praktycznie w każdym dobrym palenisku kominkowym z wyłożeniem ceramicznym bez problemu można palić w ten sposób, że to wyłożenie będzie w 90-95 % czyste. Nie szare, nie czarne, tylko praktycznie takie jak jego pierwotna barwa.
    Każde suche drewno można w takim palenisku spalić w sposób czysty i niemal zupełny. Bez względu na to czy jest iglaste, czy liściaste.
    Separatory, przystawki i odkurzacze kominkowe są po to żeby sobie do zwykłego plastykowego odkurzacza z workiem papierowym lub szmacianym nie zaciągnąć i nie rozdmuchać żaru, który może wydawać się że jest już całkowicie wygaszony.
    Już niejednemu użytkownikowi kominka zjarał się w ten sposób odkurzacz ...
    Z autopsji (na szczęście winę mogę zrzucić na żonę ) mogę powiedzieć że udało mi się taki pożar odkurzacza wywołać po posprzątaniu kominka w którym nie palono już równiutki tydzień ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

Strona 5 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony