dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 136 z 136
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstawik Zobacz post
    jajmar, Ty masz u siebie okna? Siłka, widzę bez okien
    Mam dwa okna w tym jedno w siłowni, fotka robiona stojąc pod oknem. Okna pod sufitem 60x90- coś takiego z tego co pamiętam. Oprócz okien mam dwie zetki wpuszczające powietrze.

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    jajmar i potrzebne te okna? Moja piwnica będzie prawie cała w ziemi, więc musiałbym stosować świetliki, albo robić studzienki. Światła z tych okien wg mnie będzie mało... Piwnicę wentylujesz grawitacyjnie (masz dwie zetki)? Jak ją ogrzewasz?

    surgi22, ja planuję w piwnicy went. grawitacyjną. Reszta domu będzie miała mechaniczną. Piwnicę chcę odciąć od domu cieplnie i powietrznie, ale nie wiem czy to się jakoś sensownie zrealizować. Nie chcę ogrzewać piwnicy za pomocą centralnego. W razie potrzeby będę sobie dogrzewał, albo klimą kanałową, albo czymś innym; nie zmierzam tam siedzieć non-stop.

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstawik Zobacz post
    jajmar i potrzebne te okna? Moja piwnica będzie prawie cała w ziemi, więc musiałbym stosować świetliki, albo robić studzienki. Światła z tych okien wg mnie będzie mało... Piwnicę wentylujesz grawitacyjnie (masz dwie zetki)? Jak ją ogrzewasz?
    Okna sa w całości pod poziomem terenu, w zabudowanych szachtach przykryte kratami pomostowymi, światła trochę pada ale nie za wiele to fakt. Czy potrzebne myślę ze tak, często są uchylone, w zasadzie od wiosny do jesieni jedno jest ciągle uchylone, same nawiewy nie wietrzą tak piwnicy. Grzanie mam tam podłogówkę. W pralni mam dodatkowy grzejnik. Cały dom wentyluje grawitacyjnie piwnice również.

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    * dodatkowe roboty ziemne z wywozem urobku - 10000 zł
    Nie wiem skąd takie wyliczenia, możliwe że w dużych miastach są inne ceny. Dziś pytałem się u lokalnych firm od robót ziemnych i powiedzieli mi że godz kopania to 90zł, piwnicę w mojej miejscowości 100m2 na 3m głębokości są w stanie wykopać w jeden bądź nawet pół dnia i orientacyjny koszt to 1000 zł za całą piwnicę, na dodatek wezmą też urobek bo potrzebują gdzieś wyrównać teren i doliczą tylko czas od dłuższego kopania wynikającego z wywożenia ziemi na swój teren. Podali nawet warunki na mojej działce - piaszczyste, głębiej glina, ale koparka ich sobie z tym poradzi i że robili już w tych okolicach, tereny suche. Więc odpadają nawet badania techniczne, także wg waszych wyliczeń jestem jakieś 8-9 tyś do przodu.

  5. #125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Dedert tylko zostaw trochę gruntu na obsypanie fundamentów żebyś nie kupował

  6. #126

    Domyślnie

    Oczywiście że biorę to pod uwagę. Zastanawiam się teraz czy jest sens stosować technologie białe wanny w przypadku gdy mam takie suche piaszczyste tereny. Aha i zapomniałem, jak wspomniałem wcześniej ponoć głębiej jest glina, czy ma to jakiś wpływ na budowe piwnicy?
    Na pewno skupie się na dobrej izolacji przeciwwilgociowej i ociepleniu. Nie chcę też podnosic piwnicy by zamontować okna tylko zastosuje albo świetliki rurowe albo okna studzienkowe z odwodnieniem.

  7. #127
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    domekmaliny

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-800
    Posty
    3

    Domyślnie

    a jak sprawdzić czy na danej działce można postawic piwnice???
    we właściwej gminie??
    geodezji???
    bo chyba nie u sąsiada?

  8. #128

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za porady Na pewno się przydadzą
    Kiedy budzisz się rano, po prostu wyciągasz nogi, stawiasz stopy na podłodze i wstajesz. Nie zerkasz za krawędź łóżka, by się upewnić, czy podłoga jest na swoim miejscu. Aż pewnego razu jej nie ma.

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał domekmaliny Zobacz post
    a jak sprawdzić czy na danej działce można postawic piwnice???
    we właściwej gminie??
    geodezji???
    bo chyba nie u sąsiada?
    Nie słyszałem żeby gdzieś istniał zakaz budowy piwnic. Badania gruntu pokażą czy jest woda i gdzie a to da wskazówkę dla projektntów budynku jak roziązać temat piwnic.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Napisał domekmaliny Zobacz post
    a jak sprawdzić czy na danej działce można postawic piwnice???
    we właściwej gminie??
    geodezji???
    bo chyba nie u sąsiada?
    Ewentualny zakaz może być w MPZP lub warunkach zabudowy (jeśli nie ma MPZP), ale taki zakaz to raczej bezsens.

  11. #131
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Ewentualny zakaz może być w MPZP lub warunkach zabudowy (jeśli nie ma MPZP), ale taki zakaz to raczej bezsens.
    Oczywiście,że byłby to bezsens tak samo jak w sąsiedniej gminie w MPZP jest wymóg "czerwonej dachówki"...
    Czarna dachówka wiazalaby się z samowola budowlana i rozbiórka.

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Oczywiście,że byłby to bezsens tak samo jak w sąsiedniej gminie w MPZP jest wymóg "czerwonej dachówki"...
    Czarna dachówka wiazalaby się z samowola budowlana i rozbiórka.
    Dach, dachówka jest widoczna z daleka i "ład architektoniczny" zmiana koloru - zaburza, a piwnica taka czy inna jest niewidoczna-anonimowa .

  13. #133
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Dach, dachówka jest widoczna z daleka i "ład architektoniczny" zmiana koloru - zaburza, a piwnica taka czy inna jest niewidoczna-anonimowa .
    Masz rację ale dzięki tak bzdurnemu MZPM zrezygnowałem z kupna działki w tamtej gminie.

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Masz rację ale dzięki tak bzdurnemu MZPM zrezygnowałem z kupna działki w tamtej gminie.
    A tak przy okazji wymógł był "czerwonej dachówki" czy czerwone pokrycie?

  15. #135
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    A tak przy okazji wymógł był "czerwonej dachówki" czy czerwone pokrycie?
    Rzuciłem zapytanie do gminy co to znaczy to mi odpowiedzieli,że "czerwonopodobna" musi być ale brązowa dachowka też ujdzie
    Nie chciałem być na granicy A więc mam czarną w sąsiedniej gminie

  16. #136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Kolor to jedno a materiał? Dachówka to ceraimka lub cement a co blachodachówką? Inaczej określili tylko kolor czy materiał również?

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony