dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41

    Domyślnie

    Bestisz kupiłeś ten wynalazek od nuair może ? jak on się sprawdza ?

  2. #42

    Domyślnie

    przyłączam siędo pytania

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Apacz73

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Też chodzę po marketach budowlanych i stronach internetowych... nikt jeszcze ze znajomych nie malował pistoletem elektrycznym ścian farbą emulsyjną. Myślę o pistolecie który kompresor ma oddzielnie od pistoletu - ma ktoś może jakieś doświadczenie z farbami emulsyjnymi, im więcej szukam tym bardziej mam wrażenie, że sprawa rozbija się o gęstość - "elektryki" sobie z tym nie radzą...?!?

  4. #44

    Domyślnie pistolety odradzam

    witam u mnie "fachowcy" malowali pistoletem, sufity i jeden pokój wyszedł ok. reszta słabo albo bardzo słabo a to dlatego, że farba była za gęsta na pistolet a oni rozcieńczyli ją wodą ( a nie powinni) mam teraz pasy, mazgaje i różne odcienie, że nie wspomnę o listwach aluminiowych w narożnikach. bede musiał kupić jeszcze raz farbę i zamówić malarza "starej daty" z wałkiem, bo "młodzi fachamny" się nie spisali. być może to nie wina pistoletu tylko braku umięjętności

  5. #45

    Domyślnie

    Witam,
    przymierzam się do malowania całego mieszkania na biało które jest w nowo wybudowanym bloku. Ponieważ dobre recenzje ma kilka farb trudno mi sie zdecydować. Może ktoś pomoże...
    Rozważam kilka opcji:
    1. Alpina mattlatex,
    2. Alpina Premium latex 3 lub 7
    3. Beckers Designer 3 lub 7
    4. Tikkurila Pure White lub Super White
    5. Flügger Flutex 5 matowa (na ściany) lub Flutex 7s (satyna) oraz Flutex 2s (na sufit)
    6. Benjamin Moore

    Byłam zdecydowana na Flüggera ale jak zobaczyłam cenę (wyszło mi ok 800 zł) zastanawiam się czy warto tyle wydać. A może lepiej kupić np. Beckersa albo Tikkurilę która również ma dobre recenzję a jest o wiele tańsza. Poza tym zastanawia mnie fakt iż Flugger ma kilka rodzajów farb a Pani w sklepie polecała mi Flutex 5 do wszystkiego (pokoje, łazienka, kuchnia). Po co w takim razie inne rodzaje skoro ta jedna farba da radę wszędzie??

    A może ktoś ma jeszcze inne propozycje? Śniieżka, Dulux, Dekoral i inne tego typu odpadają.
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar traktor
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam, mam pytanie dotyczące artystycznego malowania ścian. Chodzi o to, że mam ścianę pomalowaną już na dość mocny kolor i zastanawiam się teraz czy do malowania na niej potrzebuję zrobić jakiś podkład, grunt? czy nie ma sensu? bo to że ona jest w kolorze nie przeszkadza mi jakoś strasznie, ponieważ kompozycja będzie właśnie w takich odcieniach głównie jak kolor ściany, pytanie tylko czy mogę malować od razu na tej ścianie, czy muszę ją jakoś przygotować żeby mi to potem wszystko nie poodłaziło.
    byłabym też bardzo wdzięczna gdyby ktoś mi poradził jakimi farbami mogłabym to zrobić.
    gdyby też ktoś wiedział ile mniej więcej litrów farby potrzeba na tą ścianę- ona ma wymiary ok. 7x3 metry

    z góry serdecznie dziękuję

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sybi

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jak wcześniejsze warstwy są malowane na zagruntowanych powierzchniach to nie musisz już gruntować. Wyjątek może stanowić dość zakurzona powierzchnia - wtedy grunt nie zaszkodzi.
    Jeśli chodzi o ilość farby to ja przeliczam ok. 1 l na 7 m2 (dwukrotne przemalowanie)

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Penak
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Biała Podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam pytanie. Czy ktoś mógłby mi tak w najprostszy sposób powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy farbą sylikonową a sylikatową oraz lateksową ? która z nich jest najlepsza na zewnątrz sylikonowa czy sylikatowa ? A może mieszanka tych dwóch bo takie też widziałem. Z góry dzięki za odpowiedź.

  9. #49

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie.Czy pomalowanie sciany po raz 3 zmienia odcien koloru na ciemniejszy.Mam zielony jasny kolor i sciana po malowaniu okazala sie nie rowna .Zle wyrownalem gladzia i widac teraz na niej placki co psuje mocno efekt.Chciałbym ja wyrownać i pomalowac po raz 3 .Jak to jest z tym kolorem .Nie mam doswiadczenia z malowaniem.

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malarzpoznan

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-621
    Posty
    1

    Domyślnie

    Szlifowanie --> gruntowanie ---> białkowanie---> i dwukrotne malowanie

    cena od szpachlowania do malowania na gotowo to ok 18 zł/m2


    http://malujemy-poznan.pl/

  11. #51

    Domyślnie

    Jak wyżej wybierasz farbę i grunt potem malujesz. Nie ma wielkiej filozofii chociaż*zauważyłem że dla tych co w ogóle tematu nie ogarniają powstają*poradniki krok po kroku http://budisol.waw.pl/artykuly/krok-...ieszkanie.html

  12. #52

    Domyślnie

    ja miałam taki problem jak malowałam sypialnię, że ściany "wchłaniały" wodę, ale jak się okazało to była kwestia farby - do niedoskonałych ścian, nawet po gruntowaniu i tak najlepsza jest farba lateksowa.

  13. #53

    Domyślnie plamy i smugi

    Cytat Napisał mariofiszer Zobacz post
    Jak wyżej wybierasz farbę i grunt potem malujesz. Nie ma wielkiej filozofii chociaż*zauważyłem że dla tych co w ogóle tematu nie ogarniają powstają*poradniki krok po kroku http://budisol.waw.pl/artykuly/krok-...ieszkanie.html
    to chyba dla mnie, w malarza mi się zachciało bawić.. doradźcie coś pls ściany pomalowane gruntem śnieżką i dwa razy dekoralem, teraz zostały przetarte papierem ściernym, myślę, żeby jeszcze raz pomalować farbą rozcieńczoną z wodą w większej proporcji niż zaleca się na opakowaniu, ale czy to coś pomoże??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160824_162942_HDR.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	365459   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160824_162953_HDR.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	365460   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160824_163017_HDR.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	365461  

  14. #54
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michł Wojciechowski

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Sopot
    Kod pocztowy
    81-750
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja malowałem sam farbami z norewgii, mają sklep w gdańsku na kartuskiej, wypożyczyłem wzornik NCS wybrałem kolory a sprzedawca doradził mi co do rodzaju farby do salonu, kuchni i łazienki. Jestem zadowolony z jakości farby. Myślałem że malowanie będzie trudne, a okazało się dość łątwym tematem.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 19-02-2023 o 07:10

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał melissaa Zobacz post
    to chyba dla mnie, w malarza mi się zachciało bawić.. doradźcie coś pls ściany pomalowane gruntem śnieżką i dwa razy dekoralem, teraz zostały przetarte papierem ściernym, myślę, żeby jeszcze raz pomalować farbą rozcieńczoną z wodą w większej proporcji niż zaleca się na opakowaniu, ale czy to coś pomoże??
    Ja od początku maluje dom farba Kabe Aquatex. Nie trzeba gruntu, gruntujesz farba wymieszana z woda 1:1. Do samej farby tez zaleca się dodać ciut wody bo jest gęsta. Ostatnio kupiłem Śnieżkę mam pigment a Kabe mi się skończyła i chciałem jedna ścianę pomalować na szaro. Malowałem 3 razy i mam wrażenie ze będę musiał jeszcze raz. Kabe najlepiej szukać w składach. Marketu nie handlują Kabe. Cena białej Ok 200 zł/10L

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony