dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    proximate

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał duchu17 Zobacz post
    Jestem również zainteresowany zdjęciami projektu Bursztyn z pracowni MG. CIekawe czy jest możliwość zastosowania na ściany Ytong'a lub innego gazobetonu. Jeżeli ktoś mieszka juz w Bursztynku proszę o opinie co można jeszcze zmienić "by żyło się lepiej" - z góry dziękuję. Może gdzieś w Kujawsko-Pomorskim ktoś realizuje ten projekt.

    Pozdrawiam serdecznie

    Duchu17
    Nasz Bursztyn jest w trakcie budowy w Wodzisławiu śląskim , zmiany jakie wprowadziliśmy to dodatkowe okno na ścianie frontowej od garażu 1800x600 na wysokości takiej jak okienka w kotłowni - chyba 1,5m , okno na taras zostało poszerzone do 3,5m wchodzą cztery panele drzwiowe , nie mam sąsiadów na stronę tarasu więc dlatego takie duże okno , pod tarasem będzie piwniczka ziemna wym ok 5mx3m na różne przetwory itp. - nie mam piwnic . Fundament razem z płytą kosztował ok 29 tyś , mogło być mniej ale teren mam pochyły i ława wyszła spora . Wiązar mam zamiar aby był tak zrobiony by środkowy trójkąt wyszedł podstawą na dolnej części wiązara - będzie całkiem spory strych . Ocieplenie ścian w planach to 15cm styropianu , sufit 25-30 cm wełny . Projekt jest bardzo wdzięczny w budowie i bardzo dużo można zrobić samodzielnie

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar duchu17
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź/podpowiedź. Na chwile obecną dopiero jestem na etapie przyłączy na działce więc budowa jeszcze przede mną. Jeżeli możesz umieścić jakieś fotki na forum lub podesłać na priva ([email protected] ) będe bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam serdecznie

    Duchu17
    Bursztyn

  3. #23

    Domyślnie

    Witam

    Jestem nowym forumowiczem.
    Też buduję Bursztyna w Pomorskim

    Później wstawię parę fotek.

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar duchu17
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Na jakim etapie jesteś kristoferr z budową. Ja jestem dopiero na etapie uzgodnień mam małe problemy z mediami.
    Można się z tobą skontaktować na priva ?
    kontakt [email protected]

    Pozdrawiam serdecznie

    Duchu17
    Bursztyn

  5. #25

    Domyślnie

    Jestem na etapie wznoszenia ścian zewnętrznych.
    [email protected]

    Ostatnio edytowane przez kristoferr ; 25-06-2010 o 13:46
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    MgProjekt - Bursztyn

  6. #26

    Domyślnie

    Witam

    Może ktoś powstawia fotki już zrealizowanego projektu. Czy dach w kolorze czerwonym pasowałby do bursztyna ?
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    MgProjekt - Bursztyn

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kristoferr Zobacz post
    Witam

    Może ktoś powstawia fotki już zrealizowanego projektu. Czy dach w kolorze czerwonym pasowałby do bursztyna ?
    Wszyscy czekają na jakieś foty

    Ja myślę, że Bursztyn z racji swej prostoty jest bardzo uniwersalny w projektowaniu jego elewacji. W każdym "stroju" będzie dobrze wyglądał.
    Można go zrobić a'la dom: wiejski, elegancki, powszechny i nowoczesny - najważniejsze, żeby była spójność w koncepcji. Ja np. chcę, żeby wygląd Bursztyna był nowoczesny: czarny dach, grafitowe okna i parapety, grafitowe drzwi, białe lub jasnoszare ściany.
    Pozdrawiam

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar duchu17
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czy ktoś z budujących Bursztynka "doprjektował" piwnicę np pod garażem ? ja widziałem osobiście taką piwnicę dla projektu Promyk z tej samej pracowni MG w/g mojej oceny podniosło to jeszcze bardziej funkcjonalność tego projektu.

    Pozdrawiam

    Duchu
    Ostatnio edytowane przez duchu17 ; 01-08-2010 o 18:01 Powód: błąd

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar dana-r
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    61
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    Witam serdecznie, mam pytanko do duchu17, gdzie widzialeś promyka z piwnicą? CZy jest gdzieś w necie dziennik budowy tego promyka?
    Pozdrawiam

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar duchu17
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Promyka z piwnicą pod garażem widziałem w kujawsko pomorskim dokładnie w okolicach Jabłonowa Pomorskiego.

    Pozdrawiam
    Bursztyn

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    norberto77

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Można prosić o kilka zdjęć "Bursztyna" po realizacji na mój email: [email protected] ? Może ktoś buduje taki domek gdzieś w okolicach
    Wrocławia i możnaby było podjechać zobaczyć na żywo jak wygląda budowa, bo jestem na etapie
    rozpoczęcia budowy tego domu.

    Pozdrawiam
    Norbert

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Zapraszam do dyskusji pod wątkiem: http://forum.muratordom.pl/showthrea...41#post4413041

  13. #33

    Domyślnie Projekt bursztyn 91,43 m

    Witam..
    Jest na forum ktoś z województwa WIELKOPOLSKIEGO albo KUJAWSKO POMORSKIEGO kto buduje lub wybudował ten domek...

    Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedz...

    bit512

  14. #34

    Domyślnie Bursztyn na podkarpaciu

    Witam wszystkich zainteresowanych budową i już budujących Bursztyna
    My budujemy się w Hureczku koło Przemyśla ( woj. podkarpackie).

    Zapraszam do śledzenia mojego bloga, na którym chętnie podzielę się wrażeniami z budowy:

    http://www.kejti.mojabudowa.pl/
    "Trzeba stworzyć dom, żeby mieć do czego wracać
    Upchać miłość tam, w każdy kąt
    Więc marzenia miej, bo to nie jest ciężka praca
    I kochaj, i kochaj!
    Zbudujesz dom..."

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga87

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, jestem zainteresowana, kto buduje BURSZTYN na dolnymśląsku ?? z zapartym tchem obserwujemy postępy budowy u kejti, szkoda że tak daleko buduje od Nas. Jesteśmy na etapie papierologi i szukamy ekipy budowlanej.

  16. #36

    Domyślnie

    witam wszystkich bursztyniaków
    My realizujemy ten projekt - Wielkopolska

    zerknijcie na dziennik budowy http://www.stella.mojabudowa.pl/

    Jak na razie projekt jest dosknały. Ma duże możliwości zmian i adaptacji to różnych pomysłów. Projekt daje tez możliwości wykorzystania rożnych surowców.
    My dodaliśmy tylko przejście z garażu. Metraż jest wystarczający dla 3 - 4 osobowej rodziny pod warunkiem ekonomicznego wykorzystania powierzchni

    Pozdrawiam .

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomaszw3

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    j.góra
    Posty
    1

    Domyślnie "bursztyn"

    Cytat Napisał aga87 Zobacz post
    Witam, jestem zainteresowana, kto buduje BURSZTYN na dolnymśląsku ?? z zapartym tchem obserwujemy postępy budowy u kejti, szkoda że tak daleko buduje od Nas. Jesteśmy na etapie papierologi i szukamy ekipy budowlanej.
    Bardzo chętnie podzielę się uwagami i poradami na temat budowy domku typu "bursztyn". obecnie jestem na etapie wykończenia i dodam że wprowadziłem wiele zmian(mam nadzieje że praktycznych). Np. poprzez dodanie sypialni z łazienką na garażem. http://www.tomaszw3.mojabudowa.pl
    Ostatnio edytowane przez tomaszw3 ; 26-03-2012 o 21:06

  18. #38

    Domyślnie

    etomaszw3 fajne zmiany wprowadziłes! Skoro jestes chętny na podzielenie się uwagami to może zajrzyj na forum pracowni tam pare osób pytało o ten domek, ja niestety dużo nie wiem a chetnie bym pomogła.

  19. #39

    Domyślnie

    Kurcze, widze ze dużo tych zmian wprowadzacie do swoich projektów ale to właściwie sprawa gustu, nie da sie każdemu podpasować idealnie. Mi ten domek podoba się w 100 procentach! Ale gratuluje pomyslu

  20. #40

    Domyślnie

    Też tak myśle! Dom i bez zmian robi wrażenie. Fajnie, że dużo osób buduje dom z MG Projekt bo sam sie zdecydowalem na ta firme, a im wiecej osób tym lepiej- to znaczy, że firmy jest solidna. Oby do przodu! U mnie jeszcze tylko ostateczny wybór projektu i do roboty!

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony