dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 199
  1. #1

    Domyślnie schody drewniane?

    Cześć
    My postanowiliśmy w domu zrobić tylko schody drewniane - skoro murowane miałyby być kryte drewnem, to po co płacić podwójnie?
    Co o tym myślicie?
    Ile takie drewniane schody - tylko stopnie mogą kosztować (chcemy, aby schody były max otwarte)

    dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Dominiko.... upss może zbyt pompatycznie ...
    ale myślę chyba podobnie jal Ty... nie podoba mi sie beton... a juz w przypadku schodów to wogóle strata pieniędzy..
    tez bede miał tylko drewniane..
    co do cen to zależy jakie ci sie schody podobaja... czy całe drewniane,masywne (troszke juz odchodza w przeszłośc) czy lekkie , z elementami stalowymi... myśle że ceny zaczynaja sie od ok. 5-6 tys do góry.. poszukaj w google .. są zdjęcia różnych schodów...np. na konstrukcjii metalowej z drenianymi stopniami... stal kupic oddać do zakładu, pomalować proszkowo, stopnie dębowe zrobi stolarz a całość skręci małżonek z teściem przy połowce.... a i kasy zostanie na dwie kraty bolsa..
    wariannt b)
    kupic gotowe ..

    powodzenia..

  3. #3

    Domyślnie

    u mnie tesc w Poznaniu, a maz ....... dwie lewe rece
    niestety wszystko musze miec gotowe - schody z czesciami metalowymi
    dobrze, ze jest Ktos Kto podziela moje zdanie

  4. #4

    Domyślnie

    Też się nad tym zastanawiam by zrobić schody lekkiej konstrukcji, nie betonowe. I chyba dochodzę do wniosku, że powinny one być zaprojektowane w fazie projektu domu.
    Będę śledzić ten wątek ..... piszcie.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też zrobiłem samonośne pełne schody dębowe, całość z materiałem, robocizną i instalacją kosztowała mnie 5tyś zł w styczniu 2006.
    Schody wyglądają tak

  6. #6

    Domyślnie

    schody trzeba zaplanowac w pierwszej fazie, poniewaz na czas budowy musisz miec zastepcze ze wzgledu na koniecznosc wchodzenia na poddasze - takie prowizoryczne.
    Lutek34 Twoje schody wygladaja bardzo ladnie - my natomiast myslelismy o takich pustych - tylko poziome stopnie i calkiem wiszace - bez sciany

  7. #7

    Domyślnie

    Dominika bez problemu możesz zrobić schody samonośne ażurowe. Ja swoje podałem tylko jako przykład że nie trzeba wylewać wpier schodów betonowych żeby je póżniej obkładać drewnem.
    Ja swój dom kupiłem w stanie surowym zamknietym i wtym domu miał być tylko strych na który wychodziło by sie poprzez właz. Ja przerabiałem dom wewnątrz eliminując WC, jedną sciane, wycinałem otwór w płycie i montowałewm schody.

  8. #8

    Domyślnie

    super
    przerobiles go na max
    ale to dobrze, ze mogles przerobic Twoj dom zgodnie z Twoimi potrzebami
    gratuluje

  9. #9

    Domyślnie

    super
    przerobiles go na max
    ale to dobrze, ze mogles przerobic Twoj dom zgodnie z Twoimi potrzebami
    gratuluje

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie Schody wewnętrzne betonowe czy samonośne drewniane?

    Witam serdecznie.
    Rzadko zdarza mi się zakładać nowe wątki, ale zdobyłam sie na to i postanowiłam poprosić o Wasze sprawdzone opinie.
    Mam dylemat : schody wewnętrzne betonowe obłożone gresem lub drewnem albo samonośne schody drewniane?
    Co jest bardziej funkcjonalne, co jest tańsze...jednym słowem za i przeciw wynikające z Waszych doświadczeń.
    Tak sobie myślę, że nawet gdybym robiła samonośne schody drewniane to i tak musiałyby być bardzo zabudowane (ażurowe odpadają z powodu lęków wysokości domowników , czyli konkretnie mojego i psa ).
    Moi rodzice mają schody ażurowe drewniane w swoim domku całorocznym i wiem ile kosztuje mnie na nie wchodzić pomijając fakt, że nasz pies nawet nie próbuje-okupuje tam zawsze parter .
    Tak więc jakie są Wasze doświadczenia?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    no i sama sobie odpowiedziałaś czy drweniane czy betonowe. poza tym drewniane schody trzeszczą co mnie akurat bardzo denerwuje. ja mam lastrikowe. moża je obłożyć drewienkiem albo ładnymi płyteczkami. no i czuć tą stabilność hehe.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    No własnie, ale widziałam gdzieś na forum schody jednej z forumowiczek -drewniane samonośne -ale były tak zabudowane i bez żadnych prześwitów na dole , że wyglądały na bardzo stabilne - w zasadzie wyglądały tak jak te betonowe obłożone drewnem.
    A jak to wychodzi cenowo? Jak myślicie ?
    Tak na chłopski rozum to wydaje mi się, że betonowe obłożone płytkami będą tańsze.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #13

    Domyślnie

    No to masz niezły dylemat .
    My mieliśmy schody już wylane więc pozostało nam obłożenie drewnem bo bardzo chciałem mieć dębowe schody. Stolarz ( forumowy z resztą ) stwierdził że już nie pamięta kiedy obkładał schody betonowe czyli jak widać moda jest na lite drewniane lub ażurowe. Powiem szczerze że osobiście najbardziej podobają mi się ażurowe ale to też bardzo dużo zależy od układu domu. U nas np. pod schodami mamy kocioł więc u nas akurat ażurowe by niepasowały. Co do kosztów to wydaje mi się że całe schody drewniane są tańsze niż lane obkładane drewnem ( obkładane płytkami pewnie wyjdą taniej i tez pewnie zależy od płytek ). Do całych schodów drewnianych dochodzi konstrukcja ( i tu koszt też jest różny w zależnożci od rodzaju - kosmiczne są ceny na schody gięte, ja biore pod uwagę proste ) ale sądzę że koszt konstrukcji drewnianej nie będzie wyższy od lanej ze względu na beton, zbrojenie, szalunek i robociznę.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    U nas ażurowe schody wygladałyby pięknie- dodatkowa ozdoba salonu ....ale aż tak się poświecać chyba nie będę ....no i psa oczywiście też nie. W końcu musielibyśmy na nie kilkanaście razy dziennie wchodzić .
    Powiem wam, że w projekcie mamy drewniane, ale póki nie wybudowane to jeszcze czas zmienić .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  15. #15

    Domyślnie

    To osobiście zrobiłbym ażurowe drewniane
    A jak pies ma galara to tym lepiej bo przynajmniej nie podrapie schodów

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Betonowe okładane drewnem są o wiele droższe od ażurowych.

    W ażurowych nie masz podsstopnic i jeszcze czasami boczków przy których jest dużo roboty, nie musisz przyklejac stopni (pianka, kleje).

    Co do trzeszczenia barierka trzeszczy wszędzie, to tylko kwestia jej traktowania
    A samo trzeszczenie stopni jest mniejsze lub żadne przy betonowych okładanych.

    A jak ktoś lubi schody okładane nie drewnem a jakimiś płytkami to juz jego problem
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  17. #17

    Domyślnie

    my mocno cierpieliśmy, że nie mamy schodów lanych podczas budowy - inny komfort wchodzenia na poddasze.
    schodów betonowych nie mamy (brak miejsca) mamy za to schody drewniane ale nie ażurowe tylko pełne. mocowane są wokół słupka oraz z drugiej strony trepów do ściany.
    używamy od czerwca i nie trzeszczą.
    z tego co się zorientowałem schody betonowe obłożone drewnem są jedynie rzekomo tańszym rozwiązaniem.
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  18. #18

    Domyślnie Re: Schody wewnętrzne betonowe czy samonośne drewniane?

    Cytat Napisał daggulka
    Mam dylemat : schody wewnętrzne betonowe obłożone gresem lub drewnem albo samonośne schody drewniane?
    Jak masz schody wyeksponowane to oczywiścia warto zrobić drewniane bo mogą być po prostu piękne.
    Ja mam schody w holu i zrobiłem je betonowe - półtora kubika betonu, trochę stali fi12, drewno na szalunek i dobra ręka majstra. O wiele lepiej się buduje mając już schody na podddasze. Na koniec schody obiję drewnem i na pewno będa tańsze od drewnianych.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Może jeszcze ktoś napisze jakie ma schody i czy jest zadowolony?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  20. #20

    Domyślnie

    Ja mam schody ażurowe na poddasze, a do piwnicy wylane i obłożone drewnem - dom GLX19 (schody podobne do twoich).
    Moje doświadczenia:
    - nie skrzypią (przynajmniej na razie) - użytkuję je od maja tego roku,
    - wygląd ażurowych zawsze jest lepszy od betoniaków,
    - niestety koszt ażurowych ciut większy od betoniaków,
    - ja nie zamieniałbym ażurowych na betoniaki (natomiast do piwnicy są OK).

    W jednym z moich postów zamieściłam linka do schodów do piwnicy, jak dam radę dzis zrobić fotkę ażurowych to wkleję.

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony