dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 199 z 199
  1. #181
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Powiedz jeszcze kiedy te schody powstały.Jest to bardzo ważne w nowo powstającym domu .bo o tu tu także idzie ,dokładnie poczytaj jak wypowiadają się pozostali.Nie napisałeś ,że wybudowałeś dom a dopiero potem przyszli i zrobili ci szalunek i wylali schody.W całości inwestycji można to przyjąć jako odrębne wyliczenie ale tylko odnosząc się do całości.Ja z murarzami zgodziłem murowanie ,ściany,kominy,schody itp.

    Niestety wyrażanie opinii
    przez osoby reklamujące się na forum jest zakazane . Szkoda .
    a do tego się nie odniosę bo nie wiem po co takie głupie teksty wklejasz. .Ktoś cie znowu nakręcił???

  2. #182

    Domyślnie

    Witam, ja również zastanawiałem się nad schodami drewnianymi vs betonowymi i wybór padł na betonowe zabiegowe. Kiedy rozmawiałem ze stolarzem ile takie schody mogą mnie kosztować to trochę mnie cena zdziwiła. Koszt moich schodów to: stal ok. 300 zł + cement ok. 200 + plastyfikator i żwir = ok 600 zł. Robocizna mnie nic nie kosztowała gdyż ojca mam fachowca i nad wszystkim panował. Koszt takich samych drewnianych schodów (niedębowe) to koszt rzędu 6-10 tys. Za taką cenę to stopnie wykończę drewnem i na pewno sporo kasy zostanie na inne rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez fredo79 ; 13-10-2011 o 10:41

  3. #183

    Domyślnie

    jeśli drewno to można myśleć o drewnianych wolnostojących...ja akurat jestem zwolennikiem kamienia i w tym wypadku bez lanych się nie obejdzie..

  4. #184

    Domyślnie

    fredo79 bardzo dobry pomysł zwłaszcza jak do obłożenia wykorzystasz drewno którym szalowałeś te schody
    Wtedy to już wyjdzie mega-tanio
    Ostatnio edytowane przez hamlet ; 13-10-2011 o 20:29

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Napisał fredo79 Zobacz post
    Witam, ja również zastanawiałem się nad schodami drewnianymi vs betonowymi i wybór padł na betonowe zabiegowe. Kiedy rozmawiałem ze stolarzem ile takie schody mogą mnie kosztować to trochę mnie cena zdziwiła. Koszt moich schodów to: stal ok. 300 zł + cement ok. 200 + plastyfikator i żwir = ok 600 zł. Robocizna mnie nic nie kosztowała gdyż ojca mam fachowca i nad wszystkim panował. Koszt takich samych drewnianych schodów (niedębowe) to koszt rzędu 6-10 tys. Za taką cenę to stopnie wykończę drewnem i na pewno sporo kasy zostanie na inne rzeczy.
    a fundament pod te schody ?
    a ich późniejsze wykończenie?

    jestem zwolennikiem nie podawania faktów pod tytułem "mój ojciec jest fachowcem, nic mnie robota nie kosztuje" bo robota generalnie kosztuje a w końcu znajdzie się ktoś kto napisze "moje schody z merbau nic mnie nie kosztowały, dawałam tylko d... stolarzowi". tylko po co komu taka wiadomość na forum ?
    desmear

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A mnie się podoba rozwiązanie schodów u Analieny - sztywność OSB i sklejki wykończona drewnem. Tanio a wyglądają jak z pełnego drewna.

  7. #187

    Domyślnie

    Elfir a gdzie te schody bo nie widzę

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A mnie się podoba rozwiązanie schodów u Analieny - sztywność OSB i sklejki wykończona drewnem. Tanio a wyglądają jak z pełnego drewna.
    jak tanio ?
    desmear

  10. #190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a to musisz dokładnie wypytać Analienę.
    W każdym razie OSB jest tańsze od twardego drewna

  11. #191
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    langdon

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    8

    Domyślnie

    Odświeżę trochę wątek. Również zastanawiam się nad rodzajem schodów. Jestem już po lekturze tego artykułu: http://www.mgprojekt.com.pl/blog/sch...czy-drewniane/
    i chciałbym spytać jakie są wasze odczucia dziś na ten temat? Coś się zmieniło przez te kilka lat?? Mnie powoli przychodzi do głowy połączanie obu metod czy żelbeton i na to stopnie drewniane.

  12. #192
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Tez tak można .
    W moim przypadku są to schody betonowe z okładziną gresową , wybór podyktowany minionymi planami dotyczącymi sposobu wykorzystania tego budynku / domu na cele inne od mieszkalnych , tu kłaniają się wymagania ppoż .
    Darek B

  13. #193
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spchod

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Pietrowice Wielki
    Posty
    22

    Domyślnie

    Każde schody mają swoje wady i zalety. I każdy lubi coś innego Owszem żelbetowe są trwalsze i tańsze ale trzeba długiej i dokładnej pracy aby wyglądały efektownie. A ażurowe drewniane, szklane, kamienne czy betonowe po zamontowaniu wyglądają niesamowicie Ale niestety to droższa opcja. Schodów nie wymieniamy co 5 - 10 lat więc warto czytać, oglądać, dowiadywać się, żeby potem nie żałować ! Wrzucam parę realizacji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Aachen-1.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	330770 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parczew1.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	63,4 KB
ID:	330771 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hanover-5.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	61,2 KB
ID:	330772 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	room-stone8.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	330773
    Ostatnio edytowane przez spchod ; 15-09-2015 o 18:06

  14. #194

    Domyślnie

    Ja w poprzednim domu miałam schody drewniane i mam do nich sentyment. Teraz będę się przeprowadzać i sama się zastanawiam, jaką alternatywę wybrać tym razem. Moze coś nowego?

  15. #195

    Domyślnie

    Wg mnie wybierając schody trzeba też się zastanowić, jaka jest ich nośność. Mam pokaźnego męża i każde schody drewniane po pewnym czasie skrzypią.
    Liczę, że na betonie tego uniknę

  16. #196

    Domyślnie

    Ja jestem zwolennikiem drewnianych schodów, są znacznie cieplejsze niż betonowe czy metalowe. Ale też zależy jakie jest ich przeznaczenie i styl wykończenia pomieszczenia

  17. #197
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    qamil3

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Brok
    Kod pocztowy
    07-306
    Posty
    2

    Domyślnie

    Bardzo ciekawym i nowym sposobem na wykończenie schodów jest wyłożenie ich żywicą. Schody żywiczne wpasowują się w nowoczesne wnętrza naszych domów czy mieszkań. Wykonane są z niezwykle trwałych materiałów jakimi są żywice epoksydowe. Kolorystycznie możemy wybierać wśród na prawdę wielu barw, z palety RAL.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	biale_schody_2.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	348126
    Posadzki żywiczne, posadzki dekoracyjne, podłogi 3D oraz schody z żywicy - http://fotofloor.pl

  18. #198

    Domyślnie

    A ja wybrałam połączenie schodów betonowych z wykończeniem stopni drewnem. Zachwycała mnie niezwykła forma schodów polecam wszystkim.
    zamieszczam link do producenta [SPAM]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-03-2016 o 23:12

  19. #199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Daj lepiej zdjęcie tych rzekomych schodów, które wybrałaś.

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony