dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 199
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Oki, Aldonka-dzięki bardzo i czekam na fotkę.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #22

    Domyślnie

    W twoim salonie schody będzie widać tylko w połowie lub jeszcze mniej ich wysokości,
    w przypadku ażurowych musisz się zastanowić jak będzie ze sporzątaniem pod schodami, czy bedzie to wykonalne (bo widze że schody są ograniczone ścianami),
    etap budowy i wstępnej wykończeniówki bedzie wymagał zajnstalowania dość stabilnych schodów tymczasowych
    to wszystko za cenę nie powiem pięknego widoku na schody z salonu
    ale czy bedzie tego "widoku" aż tak dużo

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Może jeszcze ktoś napisze jakie ma schody i czy jest zadowolony?
    Mamy schody zabiegowe, drewniane, ażurowe. Użytkujemy je od roku. Jestem z nich bardzo zadowolona, nie trzeszczą wchodzi się wygodnie i bezpiecznie. Jeśli chodzi o cenę to oczywiście zależy od wymagań (nasze są zupełnie zwyczajne), kosztowały 10% taniej niż stopnie + barierka u sąsiada (ma schody betonowe i trzeba jeszcze doliczyć do tego beton, stal itp.). Zarówno nasze i sąsiada robione były u tego samego stolarza.
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Mamy pelne schody drewniane i nie zamienilibysmy ich ani na azurowe, ani na betonoweobkladane drewnem. Sa jak mebel, proste w formie, ale piekne. Inna sprawa, ze maja pewnie niedrobki, wynikajace z winy stolarza, kwestia bledow( drobnych ) kosntrukcyjnych i niechlujnosci montujacych. Ale powtarzam, nie zamienil bym ich ani na azurowe ani na betonowe. Koszt 8000 Pln- buk, bejcowany na palisander.
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  5. #25

    Domyślnie

    Stolarz powiedział, że obłożenie betonowych drewnem będzie mnie kosztowało tyle samo co wstawienie drewnianych. Wybrałem więc opcję drugą. Na czas budowy wstawiłem schody tymczasowe - deski i podciągi z szalunków. Budowa ich trwała jedną sobotę a służą już pół roku.
    Co do psa to raczej zaleta, że nie będzie wchodził na górę - chciałbym mieć takiego.

  6. #26

    Domyślnie Re: Schody wewnętrzne betonowe czy samonośne drewniane?

    Tak sobie myślę, że nawet gdybym robiła samonośne schody drewniane to i tak musiałyby być bardzo zabudowane (ażurowe odpadają z powodu lęków wysokości domowników , czyli konkretnie mojego i psa ).
    Ja mam betonowe obłożone drewnem a i tak pies (ON) tylko raz wszedł na górę. Więcej nie próbuje i bardzo dobrze

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Oooo, widzę że mój pies nie jest odosobniony wśród zwierzaków w swojej fobii . A myslałam że to ewenement .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #28

    Domyślnie

    Witam
    jakieś fotki zobaczymy?

  9. #29

    Domyślnie

    Pod schodami mam kominek ? może ktoś ma zdjęcia ?

  10. #30

    Domyślnie

    właśnie zaczęłam walkę ze zdjęciami .

  11. #31

  12. #32

  13. #33

    Domyślnie

    Twoje linki sie nie otwierają a juz myslałam iz bedę miała jakąś inspiracje na kominek pod schodami

  14. #34

    Domyślnie

    coś się dziej z fotosikiem wogle główna strona nie wchodzi . Sprawdze za jakis czas.
    Ztym transferem to chyba masz rację

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Aldonka-linki się otwierają tylko troszkę to trwa....no, gratuluję pięknych schodów - to pochwal się ile za nie dałaś .
    Może jeszcze ktoś da fotki, a może jakieś informacje , ceny....a może nawet namiary

    Pozdrawiam.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  16. #36

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    schody calkim ładne .
    Sam mam ażurowe ale na pietro łamane tylko pod kątem 90 stpopi tutaj jest 180.
    mam dwie uwagi co do nich
    mam tez mocowane z jednej strony do ściany u mnie sa z tym problemy ponieważ mam ścianę z pustaka kratówki i kołki pracyją przy wchodzeniu ,po dłuższej eksploatacji moga sie trochę obluzować dlatego osobiście wolał bym z podporami całkowicie samonośne.
    Słupek o ile dobra widzę na środku też nie schodzi do dołu jako podpora i praktycznie schody trzymają się na ścianie i mocowaniu do piętra.
    Koszt samonośnych z podporami (nie mocowane do ścian ).
    Jeszcze zwrócił bym uwage prz kupnie aby stopnie na zakrętach były z jednej deski a nie z dwuch (równomiernie obciazony stopień)
    to ok 4- tyś zł z jednym załamanie na 90st.
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  18. #38

    Domyślnie

    schody są mocowane do ściany na dyblach 25cm z tego co pamiętam śrubaami 12 czy 14 (gościu sprowadza te śruby z niemiec -u nas są niedostępne - jedna sztuka kosztuje około 1EURO). Mają równiez podparcie na dole i górze (2 stropy). Na razie się nie ruszają. Gwarancję dostałam dożywotnią, natomiast nie zgodze się z twierdzeniem, że trep z jednego całego kawałka jest lepszy - on właśnie jest gorszy, bo znacznie większą tendencję do pracowania. Moje trepy sa sklejane z kawałków drewna.
    A cena... no cóż - adekwatna do wyglądu i jakości. Po negocjacjach jakies 12kPLN.
    namiary mogę podac tylko na priv.

    Jeszcze pytanie o schody za 4kPLN - za taką kasę to można kupić ale 2m3 surowego dębu w tartaku, a nie gotowe schody.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Stopień z jednej deski - dobre to

    Aldonka z tym dębem troszke przesadziłaś.
    Drzewo liściaste kosztuje tyle samo niezależnie czy jest to dąb, buk czy grab.
    Las ~70zł/m3
    Tartak 600zł/m3
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  20. #40

    Domyślnie

    jabłko - pewnie masz rację.
    Podana przeze mnie cena, to kwota o jakiej mówił mi stolarz - po dęby jeździ ponad 200km, bo jak twierdzi nie każdy dąb nadaje się na schody. I jeszcze jedno stweirdził, z 1m3 drewna na schody nadaje się w porywach 40%, reszta ma zbyt duże skazy. Niektóre bale, jak się porozcina trzeba w całości potraktowac jako odpad.

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony