dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 199
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    To fakt.
    Ostatnio stolarze jeźdżą po drzewo do suszarni.

    A z drzewem jak z drzewem. Wiadomo.
    Aczkolwiek mi bardzo podoba się właśnie drzewo z sękami i gdyby nie wypadały tylko takie bym brał.
    Parkiety też lubię te niby nie pierwszego gatunku które maja jednakowy, zlany kolor.
    Wolę taki wielobarwny

    Generalnie dąb nie jest dla mnie zbyt piękny jako drzewo. Modrzew jest o wiele ładniejszy.
    Ale niestety na schody trzeba brać twardziela.
    Ja za to pomaluje je ciemna bejcą
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    No i decyzja podjęta - doszliśmy do wniosku że ze względu na mnie i na naszego psa i biorąc pod uwagę jeszcze wiele innych aspektów jak np. wygoda podczas budowania czy większa stabilość zdecydowaliśmy się na schody betonowe. Czym będziemy je wykańczać - to decyzja do podjęcia za jakiś rok , czyli na razie nie mamy się czym martwić .
    Dziękuję wszystkim serdecznie za wpisy i podzielenie się doświadczeniem w tej kwestii.
    Pozdrawiam serdecznie-Dagmara.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  3. #43

    Domyślnie

    Casandra75, ja również planuję (można powiedzieć że częściowo już mam) kominek pod schodami. Dokładnie rzecz ujmując mam kominek ale nie mam schodów

    Właściwie to "kominek pod schodami" był hasłem przewodnim podczas całego procesu budowania naszego domu. Na jego potrzeby zmodyfikowaliśmy gruntownie projekt "gotowy" (przenieśliśmy schody), w wyniku czego postał projekt indywidualny A wszystko dzięki jednemu zdjęciu z miesięcznika "Cztery kąty", mamy gdzieś to zdjęcie do dziś. Aż dziw bierze, że tak się jednym zdjęciem zasugerowaliśmy, ale w końcu budowa domu to realizacja marzeń, w naszym przypadku padło akurat na takie marzenie

    Obecnie mamy w salonie hulający od roku wkład kominkowy i mieszkamy. Bez schodów... Bo góra to tzw. drugi etap, gdy dzieciaki podrosną a i nasz portfel złapie oddech. Plan jest taki: Schody będą pełne, zabudowane, na stelażu metalowym. Konstrukcję mam już przemyślaną. Stopnie i podstopnice drewniane, boki (ściany obudowujące m.in. wkład kominkowy) z płyt GK. Jak tylko to w jakiś sposób zwizualizuję to podepnę tu linka.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Hmm, ja to mam inny lek niz lek wysokosci w przypadku schodow drewnianych - w przypadku pozaru schody drewniane odcinaja calkowicie droge ucieczki z pietra - poddasza, czy nikt z Was sie tego nie obawia?

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Wiesz, ja się nie zastanawiałam jak to byłoby w wypadku pożaru bo najzwyczajniej w świecie nie biorę takiej ewentualności pod uwagę . Ale prawda jest taka, że nas to nie interesuje dopóki nie spotka. Ostatnio nawet u nas w okolicy (u znajomej mojej przyjaciółki) spłonął dom-mąż tej Pani był bardzo poparzony ale przeżył -reszcie nic się nie stało, ale zostali bez dachu nad głową -smutne to . A nie dalej jak 2 lata temu u mojej koleżanki wybuchł kocioł (dom w trakcie budowania), i tu także jej mąż został bardzo poparzony - długo leżał w szpitalu-przeszczepy i te sprawy .
    I tak sobie myslę, że wypadki chodzą po ludziach ale unikamy konfrontacji z nimi dopóki nas to nie dotyczy. Taka natura człowieka-wyparcie.
    Ale powód który podałaś/podałeś jest jeszcze jednym na + dla schodów betonowych- pewnie obłożę gresem zamiast drewnem i zrobię chromowane poręcze . Tak będzie najbezpieczniej .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #46

    Domyślnie

    Dorzucę jeszcze zdjęcie pięknych drewnianych schodów moim zdaniem (Rintal):



    Prosta forma, subtelna balustrada, jeśli takie udałoby mi się zrobić u nas to byłbym w niebie

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Bardzo ładne te drewniane schody......ale ja już mam wizję wykończenia swoich betonowych ........ piękny cieniowany gres z powłoką antypoślizgową w kolorach sredniociemnego brązu i do tego chromowane poręcze proste a zarazem klasyczne w formie. Norrrmalnie tak się napaliłam że chyba sobie to narysuję.....znaczy zaprojektuję .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał miwol
    Casandra75, ja również planuję (można powiedzieć że częściowo już mam) kominek pod schodami. Dokładnie rzecz ujmując mam kominek ale nie mam schodów

    Właściwie to "kominek pod schodami" był hasłem przewodnim podczas całego procesu budowania naszego domu. Na jego potrzeby zmodyfikowaliśmy gruntownie projekt "gotowy" (przenieśliśmy schody), w wyniku czego postał projekt indywidualny A wszystko dzięki jednemu zdjęciu z miesięcznika "Cztery kąty", mamy gdzieś to zdjęcie do dziś. Aż dziw bierze, że tak się jednym zdjęciem zasugerowaliśmy, ale w końcu budowa domu to realizacja marzeń, w naszym przypadku padło akurat na takie marzenie

    Obecnie mamy w salonie hulający od roku wkład kominkowy i mieszkamy. Bez schodów... Bo góra to tzw. drugi etap, gdy dzieciaki podrosną a i nasz portfel złapie oddech. Plan jest taki: Schody będą pełne, zabudowane, na stelażu metalowym. Konstrukcję mam już przemyślaną. Stopnie i podstopnice drewniane, boki (ściany obudowujące m.in. wkład kominkowy) z płyt GK. Jak tylko to w jakiś sposób zwizualizuję to podepnę tu linka.
    Mam prośbę czy możesz zamiescic zdjęcie o którym piszesz?

  9. #49

    Domyślnie

    bardzo interesuje mnie stelaz metalowy o którym piszesz .Możesz coś więcej na ten temat ..? może masz jakiś szkic?

  10. #50

    Domyślnie

    miwol - schody RINTAL'a nieźle wyglądają na fotkach, mają również niezłe rozwiązania konstrukcyjne, tylko - spytaj ich czy zrobią Ci schody z... np. dębu i ile za to zapłacisz. Ja zanim zdecydowałam się na schody które mam, robiłam rozeznanie i....
    1) RINTAL - na wstępie powiedział mi, że o takich prawdziwych dębowych to moge zapomnieć, proponują mi trepy ze sklejki wybarwionej na dąb (a jeszcze lepiej na jakiś mahoń), a cena no cóż - za coś podobnego do moich ponad 15kPLN,
    2) większość stolarzy specjalizujących się w schodach na lokalnym rynku (np.: Strzałka - miejscowi wiedzą o kogo chodzi) rozpoczynała cenę (bez szczegółowego obmiaru) od 15kPLN - po obmiarze cena leciała zazwyczaj do 18-20kPLN,
    3) schody na profilach stalowych robi się generalnie do takich z półzabiegiem, nie spotkałam się ze schodami z pełnym zabiegim na stalowych podporach - dla mojego kształtu schodów - pomijam tu schody zawinięte o rure wewnętrzną (w obrysie koła) - bo to inna bajka.

    To tyle moich doświadczeń.

    A schodziarza szukałam prawie pół roku - nad modelem schodów pracowaliśmy prawie miesiąc.

  11. #51

    Domyślnie

    Ja raczej chciałbym robić schody sam, RINTAL i jego ładnie zdjęcia to tylko rodzaj motywacji dla mnie. Ceny na poziomie 15K PLN to dla mnie abstrakcja Wierzę, że za 8-10K można naprawdę poszaleć. Wkładając w to własną pracę.

    Casandra75, zdjęcia z Czterech Kątów poszukam w domu. Konstrukcję muszę sobie narysować w jakimś programiku graficznym - wtedy upublicznię.

  12. #52

    Domyślnie

    TO WIĘC CZEKAM NA TA FOTKĘ Nie ukrywam iz jest to temat dlamnie bardzo wazny iz bardzo mało widziałam kominków pod schodami . W muratorze chyba tylko jeden.

  13. #53

  14. #54

    Domyślnie

    A ja znalazłam cos takiego
    [img][/img]
    Tu była reklama

  15. #55

    Domyślnie

    Chyba to jest to o czym myslałam
    Tu była reklama

  16. #56

    Domyślnie

    Wadą schodów ażurowych w salonie jest to, że przy wchodzeniu zawsze sypie się jakiś brud. Ja miałam tak w poprzednim domu i był z tym problem, szczególnie, że pies niestety pokonał fobię! Pod schodami miałam kominek i półkę z granitu i niestety ciągły kurz. przy tym kominku schody wyglądają na zabudowane a i tak dalej są ładne. Mnie przekonywano, że zabudowane będą ciężko wyglądać i zagracą salon. Były ładne, ale niepraktyczne. Teraz na pewno zrobię zabudowane.

  17. #57

    Domyślnie

    Hej co do psów to..się nie dziwię mój bernardyn nawet po drabinie chciał sie uczyć wchodzić serio
    Może masz jakies fotki ?
    Tu była reklama

  18. #58

    Domyślnie

    Co do zdjęcia co wkleiłam to szkoda iz nie dużo na nim jest pokazane chętnie zobaczyłabym więcej . Napewno zabuduję je tylko martwi mnie na tym zdjeciu brak jakiejkolwiek poręczy
    Tu była reklama

  19. #59

    Domyślnie

    Mam samonośne, ażurkowe, dębowe. Użytkuję od roku i jeszcze nie skrzypią.

    Pozdrawiam,
    Ala

  20. #60

    Domyślnie Schody

    Mam pytanie jakie schody wstawić do domu, czy drewniane, czy murowane z nakładką na stopień drewna.
    Oglądałem ostatnio sporo projektów schodów i mam dylemat.
    Przy drewnianych mam obewe,że po pewnym czasie będą skrzypieć.
    Wdzięczny bede za info
    Sebi

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony