dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie GDZIE UBEZPIECZYĆ MIESZKANIE??

    Muszę ubezpieczyć mieszkanie od zalania, może ktoś mi doradzi, gdzie jest najtaniej i jaką firmę ubezpieczeniową warto wybrać?

    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie Re: GDZIE UBEZPIECZYĆ MIESZKANIE??

    Cytat Napisał kasia27
    Muszę ubezpieczyć mieszkanie, najlepiej tylko od zalania, może ktoś mi doradzi, gdzie jest najtaniej i jaką firmę ubezpieczeniową warto wybrać?

    Pozdrawiam
    Raczej nie patrzyłbym gdzie jest najtaniej, a gdzie jest najmniej problemów z wypłatą odszkodowania. Zaoszczędzisz kilka złoty, a możesz stracić sporo w przypadku złej likwidacji.

    Zalanie przez siebie samego to jedno, a zalanie sąsiada to co innego (ubezpieczenie OC). Jeszcze inna sprawa to jak cię sąsiad zaleje.

    Niby prosta sprawa (zalanie)

    P.S. Czytać OWU i jeszcze raz czytać.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    dziwne takie myślenie. tylko od zalania.
    poszukaj jakiegoś dobrego brokera niech przedstawi Ci ofertę kilku ubezpieczalni. koszt ubezpieczenia mieszkania od zdarzeń losowych (zwróć uwagę abyś ubezpieczyła elementy STAŁE i RUCHOME wg. wartości odtworzeniowej) jest śmiesznie niski w skali roku.
    Miałem w bloku kiedyś pożar jako jedyny ubezpieczony byłem kompleksowo przez brokera. Sąsiedzi do dziś nie mogą się pozbierać - ja miałem ubezpieczenie i wymieniłem meble, podłogi, drzwi, schody i inne rzeczy na nowe na koszt ubezpieczyciela. Nawet 30 dni pobytu w hotelu. Nic nie straciłem.
    Ubezpieczenie przez profesjonalnego brokera jest jeszcze o tyle korzystne że za ewentualne jego błędy (np. źle wypisana polisa bo i tak się zdarza) można dochodzić roszczeń z jego polisy OC. W moim przypadku broker udzielił mi dużej pomocy podczas likwidacji szkody choć nie obyło się bez problemów.

    pozdrawiam i pamietaj LICHO NIE ŚPI.
    (kto by pomyślał - pożar. Takie rzeczy to tylko w telewizji)

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał pi0tr
    dziwne takie myślenie. tylko od zalania.
    poszukaj jakiegoś dobrego brokera niech przedstawi Ci ofertę kilku ubezpieczalni. koszt ubezpieczenia mieszkania od zdarzeń losowych (zwróć uwagę abyś ubezpieczyła elementy STAŁE i RUCHOME wg. wartości odtworzeniowej) jest śmiesznie niski w skali roku.
    Miałem w bloku kiedyś pożar jako jedyny ubezpieczony byłem kompleksowo przez brokera. Sąsiedzi do dziś nie mogą się pozbierać - ja miałem ubezpieczenie i wymieniłem meble, podłogi, drzwi, schody i inne rzeczy na nowe na koszt ubezpieczyciela. Nawet 30 dni pobytu w hotelu. Nic nie straciłem.
    Ubezpieczenie przez profesjonalnego brokera jest jeszcze o tyle korzystne że za ewentualne jego błędy (np. źle wypisana polisa bo i tak się zdarza) można dochodzić roszczeń z jego polisy OC. W moim przypadku broker udzielił mi dużej pomocy podczas likwidacji szkody choć nie obyło się bez problemów.

    pozdrawiam i pamietaj LICHO NIE ŚPI.
    (kto by pomyślał - pożar. Takie rzeczy to tylko w telewizji)
    broker?
    Może za parę lat - rynek brokerski w Naszym kraju jest słabiutki. Dobry kancelarie brokerskie nie mają czasu na klienta indywidualnego (za kilkaset złotych) - zajmują się raczej dużymi ryzykami.

    Z całym szacunkiem, ale nie wydaje mi się, żeby była prawdziwa informacja o lokalu zastępczym przez okres 30 dni. Proszę podaj nazwę ubezpieczyciela oraz produkt w którym udzielono ci ochrony - dobrze by było wskazać OWU.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Zdziwiona minka
    Widzę że kolega jest wszechwiedzący. Dlaczego poddajesz w wątpliwość to co napisałem. Jaki miałbym cel w pisaniu nieprawdy. Nic nie wniosłeś do tematu tylko bzdury wypisujesz. Nie masz brokera to nie, nie masz ubezpieczenia z hotelem w opcji to Twoja sprawa.
    Tu masz niedowiarku OWU
    OWU Pakiet Concordia PLUS, pobierz OWU »
    http://www.grupaconcordia.pl/oferta_..._majatkowe.php

    na dole strony
    a gdybyś miał trudności ze zrozumieniem tekstu to patrz &6 pkt. 3 i 4 na stronie 01.

    pozdrawiam
    pi0tr

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał pi0tr
    Zdziwiona minka
    Widzę że kolega jest wszechwiedzący. Dlaczego poddajesz w wątpliwość to co napisałem. Jaki miałbym cel w pisaniu nieprawdy. Nic nie wniosłeś do tematu tylko bzdury wypisujesz. Nie masz brokera to nie, nie masz ubezpieczenia z hotelem w opcji to Twoja sprawa.
    Tu masz niedowiarku OWU
    OWU Pakiet Concordia PLUS, pobierz OWU »
    http://www.grupaconcordia.pl/oferta_..._majatkowe.php

    na dole strony
    a gdybyś miał trudności ze zrozumieniem tekstu to patrz &6 pkt. 3 i 4 na stronie 01.

    pozdrawiam
    pi0tr
    ok. napisz jeszcze ile za ten pakiet płacisz

    Czy TUW CONCORDIA (Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych) to co innego niż Towarzystwa Ubezpieczeniowe, które są Spółkami Akcyjnymi?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    polisę mam w pracy. ale chyba ok 400 zł. szczegóły podam w poniedziałek.
    Nie znam odpowiedzi na 2 część pytania i nie interesowało mnie to. Domyślam się że chodzi Ci o rzetelność TUW. Podczas likwidacji mojej szkody nie obyło się bez trudnej wymiany zdań ale swoje odszkodowanie otrzymałem. Sprawa była dość poważna i szkody poparłem wycenami wg. wartości odtworzeniowej oraz poradziłem się prawnika. Porada nie była droga a bardzo pomocna. Przed wynajęciem hotelu poprosiłem ubezpieczalnię o ustalenie kwoty dziennej wynajmu lokalu (rodzina 4 os. - pokój 3 os + dostawka = ok. 150 zł dziennie) oraz oświadczenie że oni bezpośrednio przeleją stosowną kwotę na konto hotelu do dnia zakończenia remontu. Oczywiście musiałem się zmieścic ramach limitu wg jakiegoś % sumy ubezpieczenia od ognia (powinno być w OWU).

    pozdrawiam

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał pi0tr
    polisę mam w pracy. ale chyba ok 400 zł. szczegóły podam w poniedziałek.
    Nie znam odpowiedzi na 2 część pytania i nie interesowało mnie to. Domyślam się że chodzi Ci o rzetelność TUW. Podczas likwidacji mojej szkody nie obyło się bez trudnej wymiany zdań ale swoje odszkodowanie otrzymałem. Sprawa była dość poważna i szkody poparłem wycenami wg. wartości odtworzeniowej oraz poradziłem się prawnika. Porada nie była droga a bardzo pomocna. Przed wynajęciem hotelu poprosiłem ubezpieczalnię o ustalenie kwoty dziennej wynajmu lokalu (rodzina 4 os. - pokój 3 os + dostawka = ok. 150 zł dziennie) oraz oświadczenie że oni bezpośrednio przeleją stosowną kwotę na konto hotelu do dnia zakończenia remontu. Oczywiście musiałem się zmieścic ramach limitu wg jakiegoś % sumy ubezpieczenia od ognia (powinno być w OWU).

    pozdrawiam

    tak czytałem - limit lokalu zastępczego 0,5 promila sumy ubezpieczenia na każdy dzień czyli jeśli miałeś limt 150,- zł musiałeś mieć dom jako nieruchomość na sumę 750.000,- zł.

    napewno też miałeś ubezpieczone mienie ruchome - szczególnie ważne od kradzieży i to co pisałem wg wartości odtworzeniowej (idealnie byłoby nowej odtworzeniowej - ale klient może wybrać tylko to co jest w OWU, wartośc odtworzeniowa jest korzystna bo nie bierze się pod uwagę zużycia).

    Jeśli

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    jeśli mienie ruchome miałeś ubezp. na min. 20.000,- zł w tym od ryzyka kradzieży to cena 400,- zł jest atrakcyjna.

    Co do TUW to miałem na myśli, że Tow. Ubezp. Wzajenych wypłacają odszkodowania ze składek zebranych i mają prawo pobrać dodatkową składkę od klientów jeśli odszkodowania przekroczą pewien próg. Jest to zapisane w statucie TUW. Być może nie mają potrzeby korzystać z tego zapisu, ale...

    pozdrawiam i życzę aby twój dom omijały wszystkie żywioły

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    troszkę inaczej znowu jesteś w błędzie

    suma ubezp. była około 350000 zł. (nie pamiętam dokładnie)
    350000 x 0,05 % = 175 zł. limit dzienny.

    z wikipedii.
    (Promil (łac. pro mille – na tysiąc) – jedna tysięczna pewnej całości albo dotychczasowej wartości. Oznaczany symbolem ‰. Stanowi dziesiątą część procentu)

    pozdrawiam

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał pi0tr
    troszkę inaczej znowu jesteś w błędzie

    suma ubezp. była około 350000 zł. (nie pamiętam dokładnie)
    350000 x 0,05 % = 175 zł. limit dzienny.

    z wikipedii.
    (Promil (łac. pro mille – na tysiąc) – jedna tysięczna pewnej całości albo dotychczasowej wartości. Oznaczany symbolem ‰. Stanowi dziesiątą część procentu)

    pozdrawiam
    przy sumie ubezpieczenia 750 tys. zł składka na poziomie 400 zł byłaby atrakcyjna przy założeniu że ubezpieczone jest także mienie ruchome od ryzyka kradzieży z dewastacją na przyzwoita sumę czyt. min. 20 tys. zł.

    Przy sumie ubezpieczenia 350 tys. zł składka na poziomie 400 zł nie odbiega ani na plus ani na minus od innych ofert.

    Ja jestem ubezpieczony na 500 tys. zł nieruchomość (w pełnym zakresie) + ruchomości domowe na 30 tys. zł i płacę ok 350,- zł w skali roku.

    Przyznaję że koszty lokalu zastępczego do dość ciekawa propozyzja, aczkolwiek prawdopodobieństwo powstania takiej szkody jest bardzo małe co nie oznacza że go niema

    Dużo osób zainteresowanych jest ryzykiem graffiti czyli jak ktoś pomaluje domek farbami bez zgody właściciela Wydawać by się mogło, że jest to ryzyko dewastacji i od tego jesteśmy ubezpieczeni, ale najczęscie to ryzyko ubezpieczyciel wyłącza z odpowiedzialności.

    Co do promili i procentów - to coś wiem na ten temat - nie jestem abstynentem a pomylić się - ludzka rzecz

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Icrdible

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-982
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack_2000 Zobacz post
    przy sumie ubezpieczenia 750 tys. zł składka na poziomie 400 zł byłaby atrakcyjna przy założeniu że ubezpieczone jest także mienie ruchome od ryzyka kradzieży z dewastacją na przyzwoita sumę czyt. min. 20 tys. zł.

    Przy sumie ubezpieczenia 350 tys. zł składka na poziomie 400 zł nie odbiega ani na plus ani na minus od innych ofert.

    Ja jestem ubezpieczony na 500 tys. zł nieruchomość (w pełnym zakresie) + ruchomości domowe na 30 tys. zł i płacę ok 350,- zł w skali roku.

    Przyznaję że koszty lokalu zastępczego do dość ciekawa propozyzja, aczkolwiek prawdopodobieństwo powstania takiej szkody jest bardzo małe co nie oznacza że go niema

    Dużo osób zainteresowanych jest ryzykiem graffiti czyli jak ktoś pomaluje domek farbami bez zgody właściciela Wydawać by się mogło, że jest to ryzyko dewastacji i od tego jesteśmy ubezpieczeni, ale najczęscie to ryzyko ubezpieczyciel wyłącza z odpowiedzialności.

    Co do promili i procentów - to coś wiem na ten temat - nie jestem abstynentem a pomylić się - ludzka rzecz

    Z tego co wiem to ubezpieczyciel nie powinien się wymigiwać od wypłaty ubezpieczenia w takim przypadku, ponieważ jest to jednak dewastacja mienia. I warto mieć to na uwadze, a jak nie to przenieść się do innego. Jest tyle ofert na rankomacie znalazłam z 18 różnych firm.
    Jeśli jeden nie daje to może drugi? Czasem musimy troszkę poczytać o ofercie zanim podejmiemy decyzję.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja bym właśnie kierował uwagę w totalnie przeciwnym kierunku. Jak masz formułę all risks to tak naprawdę masz jedyną pewność, że Ci się TU nie wykręci. Warto też patrzeć na to jak długo możesz korzystać z lokalu zastępczego.

  14. #14

    Domyślnie

    A w ogóle to jakaś ubezpieczalnia oferuje lokal zastępczy w razie czego?

  15. #15

    Domyślnie

    W kwesti ubezpieczenia domu/mieszkania Compensa może Państwu zaproponować zarówno możliwość ubezpieczenia domu włącznie ze wszystkim co znajduje się na Państwa posesji w formule all-risk (Compensa Mój Dom), jak i ubezpieczenia domu lub mieszkania wraz z ubezpieczeniem osobowym dla osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym (Compensa Rodzina). Ze szczegółami naszej oferty można zapoznać się na naszej stronie MODEROWANO lub u naszych Agentów.

    W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

    Pozdrawiam,
    Online Ekspert Compensa
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 07-03-2016 o 10:59 Powód: reklama

  16. #16

    Domyślnie

    Ja podczas ubezpieczania swojego mieszkania postanowiłem skorzystać z pomocy doradcy ubezpieczeniowego. W Giżycku tam gdzie mieszkam wybrałem pomoć Pani Marzanny Trzebiatowskiej i nie żałuję. Taki doradca wie wszystko na temat ubezpieczeń, doradzi co jest dobre a co niekoniecznie. W dodatku Pani Marzanna to bardzo miła osoba, która potrafi dać wiele pomocnych rad.

  17. #17

    Domyślnie

    Nie lubię korzystać z usług doradców - jestem świadomy, że korzystając z ich usług cena ubezpieczenia wzrasta (nie zapominajmy, że żyją głównie z prowizji). Najlepiej porównać ofertę w jednej z porównywarek. Na rynku jest ich mnóstwo (jedną z nich można znaleźć pod adresem - [moderowano].
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 28-11-2016 o 18:26 Powód: link reklamowy

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janecki

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-405
    Posty
    1

    Domyślnie

    Podnoszę temat, gdzie w lutym 2018 roku warto (opłaca się) ubezpieczyć mieszkanie? PS. Proszę aby nie pisali agenci ubezpieczeniowi. Kryptoreklamy ubezpieczycieli mam dość!!! Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony