dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Ratunku!! popsułam? - kominek

    Kurcze, narobiłam chyba bigosu. Rozpaliłam w kominku (z płaszczem) i zapomniałam włączyć centralki, dopiero po jakiś 5 min. sobie przypomniałam i włączyłam, ale chyba coś się spaprało. Nie wyświetla temperatury, tylko jakieś kreseczki. Zgasiłam wszystko, odczekałam do rana, ale niestety ciągle to samo. Czy ktoś miał taką sytuację? Czy to centralka do wymiany czy coś spaliłam?? Pomocy!

  2. #2

    Domyślnie

    napisz jaki to wkład - jaka firma i jesli wiesz to napisz jaki sterownik bo bez tych informacji cięzko będzie żeby ktoś cos poradził

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Najszybciej i najprościej zajrzeć do instrukcji sterownika. Najprawdopodobniej zadziałał STB i trzeba go tylko odblokować.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja pierdziele ... tytuł wątku mnie rozwalił
    ja rozumiem:
    "ratunku ... popsułam suszarkę" , albo "ratunku .... popsułam zamek w drzwiach" ...ale "ratunku - popsułam kominek" to brzmi naprawdę zajefajnie
    mam nadzieję, że jak popsułaś kominek to uda Ci się go naprawić - i tego Ci życzę
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5

    Domyślnie

    Kominek jest CTMpolonia, z systemem Aria, centralka bodajże nazywa się :"centralka elektroniczna TC 200 Aria". Palą się trzy diody (nie pali się dioda Pompy), nie reaguje na wciskanie Menu, tzn. nic się nie zmienia. W firmie w której kupowałam, powiedzieli że chyba centralka jest do wymiany i chyba 7 stówek to kosztuje, bo chyba cały zestaw Aria trzeba kupić. Załamałam się.

  6. #6
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    "No to jeszcze tylko wpier..ol i wakacje"

  7. #7

    Domyślnie

    Rozpaliłam w kominku (z płaszczem) i zapomniałam włączyć centralki, dopiero po jakiś 5 min. sobie przypomniałam i włączyłam, ale chyba coś się spaprało. Nie wyświetla temperatury, tylko jakieś kreseczki. Zgasiłam wszystko, odczekałam do rana, ale niestety ciągle to samo
    W firmie w której kupowałam, powiedzieli że chyba centralka jest do wymiany i chyba 7 stówek to kosztuje, bo chyba cały zestaw Aria trzeba kupić
    Noooooo. To ok. firma jest. Gość przez telefon stawia diagnozę i robi wycenę. Noooooo. To uważaj na awarię prądu, bo każda będzie Cię 7 stówek kosztować. Przynajmniej u tego gościa. Nooooooo. A jeśli gość ma rację i jeśli to faktycznie wina pstryczka on/off, to osobiście wyrwałbym ten płaszcz i oddał do punktu skupu złomu. Nooooooo. Jest też możliwość, że po prostu miałaś pecha. Noooooo. To tyle. A może pstryczka RESET poszukaj. Zazwyczaj gdzieś jest. Głęboko ukryty. I sorry z tym nooooooo. Kilera oglądałem i mi zostało.

  8. #8

    Domyślnie

    Zgadzam sie z przedmowca. Przed wydaniem 7 stowek najpierw poszukalbym przycisku "reset". Zaczalbym od przeczytania instrukcji obslugi sterownika lub poprosilbym kogos bardziej technicznego sposrod moich znajomych o pomoc. Dopiero gdy te zabiegi zawioda, wzywam fachowca do domu i ewentualnie siegam do kieszeni.

    Pozdrawiam,

    mishka2

  9. #9

    Domyślnie

    Słuchajcie, nie upadłam jeszcze na głowę, żeby wyskakiwać od razu z pieniędzy. Okazuje się, że gościu z firmy, która sprzedała kominek trochę chyba się zagalopował widokiem zarobionych pieniędzy, rozmawiałam z ctmpolonia i przyślą instalatora, który obejrzy sytuację i zadecyduje co dalej. Bzdurą jest też to, że muszę kupować cały zestaw Aria, jak już to tylko centralkę. Widzę światełko w tunelu

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    ja pierdziele ... tytuł wątku mnie rozwalił ...
    Takie czasy, mi wczoraj odkurzacz sam wlazł pod szafkę i nie chciał wyjść. Prosiłem, błagałem - nic. Normalnie uciekł. Ale poskromiłem pokrakę

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Cytat Napisał daggulka
    ja pierdziele ... tytuł wątku mnie rozwalił ...
    Takie czasy, mi wczoraj odkurzacz sam wlazł pod szafkę i nie chciał wyjść. Prosiłem, błagałem - nic. Normalnie uciekł. Ale poskromiłem pokrakę
    nie przejmuj się ... mnie znów mój mój ekogroszkowiec terroryzuje ...tylko mój małż potrafi z nim gadać i się dogadać
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda76
    Widzę światełko w tunelu
    Czy to aby nie pociąg

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    pociąg do czego?
    jak umiesz liczyć to licz na siebie

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał blady00
    pociąg do czego?
    do patrzącej w ten tunel

  15. #15

    Domyślnie

    pociąg do Włoszczowej oczywiście...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka

    nie przejmuj się ... mnie znów mój mój ekogroszkowiec terroryzuje ...tylko mój małż potrafi z nim gadać i się dogadać
    A mnie nie lubi mój komputer domowy. Jak mnie widzi, zawiesza się. Na sam widok, często nie zdążę go nawet dotknąć. Męża toleruje Ale mąż go bije młotkiem

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Cytat Napisał daggulka

    nie przejmuj się ... mnie znów mój mój ekogroszkowiec terroryzuje ...tylko mój małż potrafi z nim gadać i się dogadać
    A mnie nie lubi mój komputer domowy. Jak mnie widzi, zawiesza się. Na sam widok, często nie zdążę go nawet dotknąć. Męża toleruje Ale mąż go bije młotkiem
    nie jesteś wyjatkiem, mój komputer nie uznaje zwierzchnictwa mojej żony i odmawia nawet zalogowania się na jej login Ale nie masz pojecia ile czasu zajęło mi wytresowanie go
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    ja pierdziele ... tytuł wątku mnie rozwalił
    ja rozumiem:
    "ratunku ... popsułam suszarkę" , albo "ratunku .... popsułam zamek w drzwiach" ...ale "ratunku - popsułam kominek" to brzmi naprawdę zajefajnie
    mam nadzieję, że jak popsułaś kominek to uda Ci się go naprawić - i tego Ci życzę
    "Ratunku, popsułem dom" byłoby jeszcze bardziej rozpaczliwe
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #19

    Domyślnie

    mialem odpisac wczoraj,teraz to juz wiele innych rad padlo
    niemniej....ja nie musze wlaczac mojej centralki do Makrotermu,sama odczytuje nonstop temp. i zalacza caly uklad-pompy,wentylator po odczycie przekroczonej temp. zadanej....ale ostatnio tak mi sie zdarzylo,ze na lcd byly poziome kreski,kominek odpalilem...tego nie zauwazylem...wylaczylem z sieci cala instalacje-jedna wtyczka do pomp,sterownika,wentylatora-wlaczylem po 2 min. i wszystko zadzialalo...przycisku reset nie mam,ale wylaczenie z sieci resetuje uklad,ale bez zmiany ustawien....

  20. #20

    Domyślnie

    Tzn właśnie ja też się zdziwiłem - a po co wyłączać centralkę?
    Przecież to zużywa tyle prądu, co ładowarka do komórki, czyli prawie nic.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony