dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wykorzystanie przewodu kominowego jako wentylacyjnego

    Mam wolny niewykorzystany przewód kominowy. Komin jest zbudowany z cegły. Potrzebuję wykorzystać go jako wentylacyjny do wentylacji łazienek. Do tej pory łazienki miałem wentylowane za pomocą kominków wentylacyjnych, ale to nie zdawało egzaminu (wkraplała się woda}. Czy można wykorzystać przewód kominowy do wentylacji. Mam zamiar obecne kanały wentylacyjne połączyć na poddaszu do wolnego przewodu kominowego

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Można, ale woda też może się wykraplać. Jeśli jest ceramiczny, woda wsiąknie.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Można, ale woda też może się wykraplać. Jeśli jest ceramiczny, woda wsiąknie.
    Jest z cegły.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    No to masz odpowiedź.

    Nie podoba mi się tylko Twój zamiar podłączenia kanałów do komina, bo z tego mogą wychodzić problemy. Opisz szczegółowo, jak to sobie wyobrażasz?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak jak napisałem w pierwszym poście. W łazience dolnej mam kanał wentylacyjny zbudowany z rury PCV przechodzący na poddaszu w rurę spiro i podłączony na dachu do kominka wentylacyjnego. W zimie (podejrzewam, że na kominku wentylacyjnym} wykrapla się woda. W łazience kanał podłączony jest do wentylatora. Podobnie jest na górze. Z tym, że wentylator bezpośrednio podłączony jest do do rury spiro. która jest podłączona do oddzielnego kominka wentylacyjnego. Rury spiro są na nieogrzewanym poddaszu ocieplone wełna mineralną. Ponieważ jeden z przewodów kominowych jest wolny zamierzam podłączyć rury spiro na poddaszu do tego przewodu kominowego. Wiem, że nie powinno się łączyć kanałów wentylacyjnych, ale niestety jest ich za mało.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wentylacja.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	132574  

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Reklamuj dom, skoro zamiast wentylacji masz kominki wentylacyjne do odpowietrzania pionów kanalizacyjnych...

    W takim układzie wentylator z jednej łazienki będzie Ci wdmuchiwać powietrze do drugiej.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Hmm, przewód wentylacyjny to również przewód kominowy.
    ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony