dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bartolinka
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    820
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    291

    Domyślnie połknęła 20 groszy

    Córka (3 lata) połknęła 20 groszy (chyba połknęła - bo najpierw się wystraszyła i rozhisteryzowała, i potwierdziła, że połknęła, a potem zaczęła zaprzeczać z płaczem, że ona nie chce jechać do szpitala) (i chyba 20 groszy - bo taki pieniążek pokazała w pierwszym odruchu).
    W każdym razie to coś małego, najwyżej 5 lub 50 groszy.
    Lekarz nie odbiera telefonu. Nie chcę panikować i dzwonić na pogotowie. Weszło gładko, mąż mówi, że wyjdzie też bez problemu.
    Dałam jej środek na przeczyszczenie. Córka zachowuje się normalnie, na nic się nie skarży.
    Panikować? do szpitala jechać? czekać?
    jakaś rada?

    bartolinka

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Nie panikowałabym, najprawdopodobniej mąż ma rację, ale chyba wybrałabym się albo zadzwoniła gdzieś, gdzie mogą kompetentnej rady udzielić - być może byłoby potrzebne prześwietlenie małej, aby zlokalizowac monetę i sprawdzić co się dzieje.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bartolinka
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    820
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    291

    Domyślnie

    Uff, dodzwoniłam się do naszego lekarza - powiedział, żeby nic nie robić i spokojnie czekać.
    Też tak myślałam w pierwszym odruchu, ale panika i stres są silniejsze i paraliżują.
    No to czekamy.

    b.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    co dałas jej na przeczyszczene?

    Przydałoby się, aby najbliższe kupki robiła na nocnik. Trzeba sprawdzić manualnie czy pieniążek "wyszedł".

  5. #5

    Domyślnie

    u mnie połknęła metalową kulkę, też umierałam ze strachu ale wypadła chyba pod koniec 2 lub na 3 dzień. siadała na nocnik
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    jak ci brakuje 20 gr do piwa, to masz problem.
    W pozostałych przypadkach nie zawracaj głowy sobie, ludziom i przede wszystkim dziecku.
    Nie takie rzeczy się jadło i wys..ało.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bartolinka
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    820
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    291

    Domyślnie

    retrofood,
    mówisz, że nie takie rzeczy ..... ? muszę Ci wierzyć na słowo ;

    pozdrawiam ,
    b.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartolinka
    retrofood,
    mówisz, że nie takie rzeczy ..... ? muszę Ci wierzyć na słowo ;

    pozdrawiam ,
    b.
    U nas w szpitalu pediatrycznym jest gablota "przedmiotów połkniętych przez dzieci" - klocki , kulki, monety - na porządku dziennym , ale powalił mnie krzyż harcerski, agrafka, korek od butelki

    A to z Białegostoku http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs....emnr=1#foto_up

  9. #9

    Domyślnie

    mówisz, że nie takie rzeczy ..... ? muszę Ci wierzyć na słowo ;
    Była i żaróweczka od latarki
    Nigdy jej nie odnalazłem - może ją cały czas w sobie mam?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Najważniejsze, że się nie zadławiła.
    Reszta się sama rozwiąże
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Mój syn często wkładał drobiazgi do buzi, raz nawet połknął grubą zakrętkę od promocyjnego długopisu od soczków "kubuś". Wydalił po 3 dniach.

    Jak dziecko nie dusi się, brzuch nie boli nie ma co panikować. Istotne jest, aby każdy znał zasady udzielania pierwszej pomocy przy zadławieniach, bo nigdy nie wiadomo, kiedy się może to przydać. Poczytaj na zaś na stronach pierwsza pomoc itp.
    Pozdrawiam

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    I jak? Odzyskałaś kasę?
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bartolinka
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    820
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    291

    Domyślnie

    Witam wszystkich zainteresowanych tematem .
    Córce zaaplikowałam duphalac; efekty żadne, kasy nie oddała.
    Na piwo mi jednak nie zbrakło, bo dziś znalazłam na własnej działce 20 groszy .
    Coraz bardziej niecierpliwie czekamy nadal.

    b.

  14. #14

    Domyślnie

    Pamiętam dowcip, nawet z tego forum , ale nie mogę go odnaleźć, więc z pamięci

    Co robi matka jedynaka, kiedy ten połknie monetę
    oczywiście biegnie do lekarza robi prześwietlenie i martwi się.

    Co robi matka dwójki dzieci, kiedy jedno z nich połknie monetę
    spokojnie czeka , aż dzieciak wy**.

    Co robi matka trójki dzieci, kiedy jedno z nich połknie monetę
    potrąca dzieciakowi z kieszonkowego.
    Wymagajcie od siebie, choćby inni nie wymagali od Was... do młodzieży JPII

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    coś w tym jest
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Karpatka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    707
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    My w ubiegłym roku przerobiliśmy połknięcie złotówki. W wykonaniu 9-letniej laski! Kiedy dzwoniłam do lekarzy, by zapytać co dalej, pierwsze pytanie brzmiało: "a czy dziecko oddycha????"
    Później kazano nam czekać i obserwować, bo czasami zdarza się, że moneta wpada do jakiegoś zaułka i wówczas potrzebna jest interwencja chirurga. Każda kupka do wiadra i pod obserwację. U nas moneta wyszła po trzech dniach. Z jednej strony jest opalizująco brązowa, z drugiej turkusowa. Soki trawienne dziwnie działają...
    Z ciekawostek technicznych: podobno złotówki i dwuzłotówki są dla organizmu nieco bardziej przyjazne, bo mają mniej ostre brzegi. Najgroźniejsze są grosze - mogą pokiereszować jelita.
    P.S. Po akcji z pieniążkiem córka od znajomych dostała pokaźną ilość skarbonek "na wszelki wypadek", a co niektórzy proponowali: "chcesz snickersa, czy łykniesz 2 złote???"

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mientusia

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    To mój pierwszy post.
    Przypadek sprawił że, akurat w tym dziale.
    Zaniepokojonej mamie radziła bym udać się jednak do lekarza.
    Często rodzice małych dzieci myślą że, połknięte przedmioty trafiają do brzuszka, niestety podczas połykania zostają one często wchłonięte i trafiają do płuc.
    Pamiętam przypadek dziewczynki u której diagnozowano częste zapalenia płuc, leczenie antybiotykami nie skutkowało, w obrazie RTG płuc uwidocznił się krągły cień, podejrzewano nowotwór. Dopiero podczas operacji chirurg usunął torbiel w której była moneta. Słyszałam też o przypadku chłopca u którego podczas operacji znaleziono w płucu kawałek obropiałej kredki i w tym przypadku jedynym objawem były nawracające zapalenia płuc i niepokojąca zmiana w obrazie RTG.
    Nie zamierzam tu nikogo straszyć tylko proszę o czujność, bo nie zawsze to co weszło jednym końcem, wyjdzie drugim.

  18. #18

    Domyślnie

    najczęściej jednak wychodzi

    http://www.autokrata.pl/ogien/5045/z...droga_wyjscia/

    ostatecznie RTG można zrobić, moneta to metal, powinna być dobrze widoczna.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Nic jej nie będzie. Gorsze świństwa się je w wędlinie i innych "smakołykach". Na szczęście moneta jest okrągła, bez zadziorów (nie licząc szponów orzełka).

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Mientusia, zdajesz sobie sprawę, że po Twoim poście ta wystraszona kobieta może osiwieć? Lekarz zaleci poczekać 3 dni. Prześwietlenie nie jest obojętne dla organizmu. Jak nie wyjdzie po kiku kupkach (nie trzeba dawać nic dziecku na przeczyszczenie, bo sie umęczy bez sensu), to wtedy mozna iść. Nie siejcie paniki bez powodu. Najpierw poczekać, aż wyjdzie. Rodzice tego dziecka "od płuca" pewnie nie wiedzieli, że dziecko coś połknęło.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony