dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Ja tak tylko nieśmiało wspomnę,ze układ oddechowy i pokarmowy mają tylko niewielka wspólną częś - gardło i naprawdę nie da sie czegoś "połknąć" by znalazło się w płucach.

    Jeśli ktoś tak potrafi - proszę o zdjęcia Rtg, byłaby to ciekawostka na skalę światową

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Dokładnie, Malka. Zdarza sie, że nawet pijąc wodę, można sie zachłysnąć, zakrztusić czy jak kto woli, ale wtedy jest kaszel i widać, że "poszło nie w tę dziurę".

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mientusia

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przypadek który opisałam znam z autopsji.
    Też się zastanawiałam jak dziecko potrafi zrobić coś takiego bez odgłosów dławienia się, które by zaalarmowały rodziców.
    Poza tym jest też droga przez nos, która prowadzi do płuc.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Ale to zaaspirowanie nie połknięcie.
    Z dwojga złego lepiej połknąć - jest wyjście "ewakuacyjne"

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mientusia
    Przypadek który opisałam znam z autopsji.
    Też się zastanawiałam jak dziecko potrafi zrobić coś takiego bez odgłosów dławienia się, które by zaalarmowały rodziców.
    Poza tym jest też droga przez nos, która prowadzi do płuc.
    No dobra, ale dziecko bartolinki połknęło mała monete (moje połknęło ze cztery + kilka swoich zębów, w dodatku w nocy we śnie). Nie lubię, jak sie tak nakreca niepotrzebnie napięcie, bo pamiętam jak sama byłam młodą matką i mnie tak wszyscy straszyli.

    Malka, odpuść mi z tym połykaniem Wiesz, wspomnienia wróciły, kiedy człowiek chce być ideałem, a wszyscy cie straszą i tak wyszło

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    Ja tak tylko nieśmiało wspomnę,ze układ oddechowy i pokarmowy mają tylko niewielka wspólną częś - gardło i naprawdę nie da sie czegoś "połknąć" by znalazło się w płucach.

    Jeśli ktoś tak potrafi - proszę o zdjęcia Rtg, byłaby to ciekawostka na skalę światową
    Mój brat bawił sie dwuzłotówką ( taką dużą , starą) leżąć na wersalce.
    Moneta wpadła i utknęła w gardle blokując ( ale ni ezamykając do końca) dopływ powietrza. Nie udało się wyjąć bydlaka. Wylądował w szpitalu. Ale brakowało niewiele ..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Tu chodzi o nomenklaturę. Róznice między połknięciem, a zadławieniem

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bartolinka
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    820
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    291

    Domyślnie

    Połknęła (jeśli w ogóle, bo naoczne nie widziałam, domyślam się z przebiegu sytuacji); jeszcze nie siwieję, nie panikuję, jeszcze nie biegnę do szpitala, choć jestem blisko takiej decyzji, bo ona mi jeszcze tej monety nie oddała!, choć już 5 dni minęło.
    Czytam Wasze odpowiedzi, już się nasłuchałam kilku opowieści o tkwiących "na zawsze" w zakamarkach jelit monetach i wciąż staram się nie dramatyzować.
    Lekarz, który robi usg powiedział, że monety to raczej tym sprzętem nie znajdę, a pani od rtg aż jęknęła, że trzylatkę chcę napromieniować.
    Tak więc jestem w ..... a kasy nie ma .
    I wiecie co, temat może błachy, tyle dzieci już tyle różnych rzeczy połykało i jakoś żyją, ale kiedy własne dziecko wykręci taki numer, to nogi jednak trochę miękną w kolanach ; czekam.
    b.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    Cytat Napisał Mientusia
    Przypadek który opisałam znam z autopsji.
    Też się zastanawiałam jak dziecko potrafi zrobić coś takiego bez odgłosów dławienia się, które by zaalarmowały rodziców.
    Poza tym jest też droga przez nos, która prowadzi do płuc.
    No dobra, ale dziecko bartolinki połknęło mała monete (moje połknęło ze cztery + kilka swoich zębów, w dodatku w nocy we śnie). Nie lubię, jak sie tak nakreca niepotrzebnie napięcie, bo pamiętam jak sama byłam młodą matką i mnie tak wszyscy straszyli.

    Malka, odpuść mi z tym połykaniem Wiesz, wspomnienia wróciły, kiedy człowiek chce być ideałem, a wszyscy cie straszą i tak wyszło
    A co Ty myślisz,że mój syn nie polykal dziwnych rzeczy ? - tez sie zdarzyło ostatnia była pieciogroszówka - do dzis nie znaleziona (we wtorek mamy planowane USG jamy brzusznej, okaże się czy siedzi dalej, czy wyszła).
    był guzik i czapeczka gostka od lego (odzyskane), pewno,że panikowałam, bo dzieciakowi zapewne sie coś stanie, a ja wyrodna matka nie dopilnowałam.
    Cały czas mam nadzieję,że tej monety w sobie nie ma (mógł oddać do przedszkolnego kibelka), ale na wszelki wypadek sprawdzimy.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Moja córka była tak pilnowana, że chyba nie było dziecka z taką ochroną. A i tak ma na głowie dwie blizny po szyciu, wybiła zebem dzire w meblach, sladła z karuzelki itp. Inna rzecz, że to było takie półdiable, że poprzestałam na jedynaczce
    Mam nadzieję, że za jakieś 12 lat sie usamodzielni i da mi troche luzu

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Moje dziecko w wieku lat 3 zbudowało piramidę i zeżarło 5 szt moich tabletek antykoncepcyjnych. W panice zadzwoniłam do mojej panie pediatry a ona mi na to :
    - Spokojnie, pani synowi siusiak z tego powodu nie odpadnie

    Bartolinka - luz , nie żałuj tych 20 gr - daj numer konta
    Będzie dobrze.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    zeżarło 5 szt moich tabletek antykoncepcyjnych
    I nic mu nie było?
    Ja kiedyś zjadłam 2 na raz i myślałam, że zejdę z powodu mdłości.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Bartolinka - odzyskalaś dwie dychy ?

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Mój mały rok temu napił się ropy.. Oczywiście zaraz zaczął płakać , zwracać ,chyba bardziej sie wystraszył ale ja zaraz pojechałam z nim do szpitala. Zatrzymali mnie na obserwacje.Syn zachowywał sie normalnie. Wszystko zakończyło się dobrze, przy okazji syn miał badania zrobione. Przy wypisie pani doktor powiedziała mi ,że takie coś podlega pod paragraf . Myślałam,że się pod ziemię zapadnę.Jestem ciekawa co mówiła innym matkom bo były tam gorsze przypadki.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bartolinka
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    820
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    Bartolinka - odzyskalaś dwie dychy ?
    nie

  16. #36

    Domyślnie

    A może winna jest dieta? Niektóre pokarmy wspomagają wydalanie resztek. Ja w wieku podobnym do Twojej córci najadłam sie słonecznika z pestkami. Całe ziarenka, dojrzałe, z twarda łupinką . Lekarz kazał dawać mi dużo płynów i pokarm bogaty w błonnik. Żyję, chociaż po tej przygodzie jakas trauma została, bo później jeszcze długo wydawało mi sie , że połykam jakies ostre przedmioty ( np. czubek noża, szpileczka itp. ). Minęło dopiero gdy Rodzice przestali zwracać uwage na moje fanaberie.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartolinka
    Cytat Napisał malka
    Bartolinka - odzyskalaś dwie dychy ?
    nie
    i jak tam?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Może już odzyskała i świętuje

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bartolinka
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    820
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    291

    Domyślnie

    witam po dłuuugiej przerwie; nie odzyskałam, nie świętuję, odpuściłam poszukiwania, zapomniałam o incydencie ("przy okazji" kiedyś tam zrobię małej usg), wszyscy żyją, potrącę córce z przyszłego kieszonkowego

    pozdrawiam,
    b.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony