dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie zapaszki z pralki

    U mnie to nie za przyjemny zapach wydobywał się z szufladki na proszek, więc gdy to parę lat temu odkryłam regularnie wyciągam szufladkę do wyszorowania.
    Okazuje się, że robi się osad z proszku i płynów do płukania, pod szufladką - czyli wewnątrz pralki na ściankach robi się potem z tego nawet pleśń, a na dolnej części szufladki również - czarna pleśń........... więc czyszczę te wszystkie mało dostępne miejsca starą szczoteczką do zębów.
    pozdrawiam
    Perfekcyjna Pani Domu

  2. #22

    Domyślnie

    Przede wszystkim należy pamiętać, że pralka ma być zamknięta tylko w dwóch sytuacjach - podczas transportu i podczas prania. A tak zawsze należy ją uchylać. I smrodki się ulatniają i pralka dłużej pożyje, bo wilgoć po praniu z niej wyparowywuje.

  3. #23

    Domyślnie

    bo pralkę trzeba raz na jakiś czas czyścić. Wystarczy kupić do tego specjalne środki które albo wrzuca się do bębna albo do szufladki na proszek i ustawia się normalny program do prania. Ja tak robię średnio raz na pól roku.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.820

    Domyślnie

    Widzę że ktoś odświeżył ten temat, ale przyczyn smrodku jest wiele.

    Napiszę może ktoś z tego skotysta, powodem nieprzyjemnego zapachu mogą być też gazy z kanalizacji, które wchodzą rurą odpływową pralki do jej wnętrza.

    Winowajcą jest zawór kulowy znajdujący się pod bębnem pralki, zawór się nie domyka choć wodę pompa wypchnęła do kanalizacji pomiędzy gumę i kulę dostało się jakieś zanieczyszczenie, może to być kawałek kamienia z grzałki, albo z tkaniny, zbiera się też tam tłusty osad wewnątrz w tej gumie.



    Tak wygląda zawór odcinający od tego smrodku, kulę widać wewnątrz, jest biała.
    Woda wypychana przez pompę, podnosi kulę do góry i zamyka .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 20-03-2017 o 21:53
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jeśli pralka podłączona jest przez syfon pralkowy, to taka kulka również tam się znajduje - przy prawidłowym zainstalowaniu niweluje problem, niewprawionym łatwiej też wyczyścić taki syfon niż dobierać się do dolnego łącznika bębna.
    Nazwa:  syfon.jpg
Wyświetleń: 3543
Rozmiar:  1,7 KB
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony