dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smrn

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3

    Domyślnie Pęknięcie tynku na elewacji budynku

    Dzień doby,

    Pod koniec zeszłego (2011) roku odebrałem dom od dewelopera. Wczoraj (tj. 26.03.2012) zobaczyłem pęknięcie tynku na elewacji budynku. Chciałbym zapytać się Was jako ekspertów, czym może być to spowodowane. Dom ocieplony jest styropianem 14 cm.

    Bardzo proszę o pomoc...

    Zdjęcia w załączniku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09310.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	108070   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09311.JPG
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	108071   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09309.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	108072   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09308.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	108073  

  2. #2

    Domyślnie

    ..zapewne podniosło podczas ostrych mrozów kosteczkę i krawężniki...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    kolega ma rację.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    perf***dom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    103

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą. Podejrzewam, że brak dylatacji spowodował powyższe uszkodzenia.
    Pozdrawiam
    Irek
    "...wszystkie możliwe błędy popełniłem przy budowie własnego domu..."

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Mam w kwestii fachmana co to położył: co to za fachowiec, i kto to odbierał?! Przecież to złamanie zasad sztuki budowlanej.... uśmieję się jeszcze jak nie ma startlistwy.

  6. #6

    Domyślnie

    Po zimie mam u siebie podobny problem tak jak na tych zdjęciach popękał tynk na elewacji. W jaki sposób to naprawić, tak aby poprawki nie były widoczne i nie powtarzały się?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawidowski Zobacz post
    Po zimie mam u siebie podobny problem tak jak na tych zdjęciach popękał tynk na elewacji. W jaki sposób to naprawić, tak aby poprawki nie były widoczne i nie powtarzały się?
    W pierwszej kolejności poprawić kostkę o obrzeża tak aby nie podchodziły pod elewację, pęknięcie można naprawić np. akrylem fasadowym http://zakupy.muratordom.pl/chemia-b...?order=default
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico Zobacz post
    W pierwszej kolejności poprawić kostkę o obrzeża tak aby nie podchodziły pod elewację, pęknięcie można naprawić np. akrylem fasadowym http://zakupy.muratordom.pl/chemia-b...?order=default
    Jak ten akryl zastosować ? Czy trzeba w miejscu pęknięcia zeskrobać tynk z elewacji jeśli tak to jak to zrobić ? Po zrobieniu elewacji zostało mi trochę tynku, czy ewentualnie można do zastosować na ten akryl?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawidowski Zobacz post
    Jak ten akryl zastosować ? Czy trzeba w miejscu pęknięcia zeskrobać tynk z elewacji jeśli tak to jak to zrobić ? Po zrobieniu elewacji zostało mi trochę tynku, czy ewentualnie można do zastosować na ten akryl?
    pod szlifować brzegi i wypełnić, akryl fasadowy nie jest gładki tylko z drobinkami i ma fakturę trochę podobna do tynku, można go później pomalować mleczkiem z tynku z elewacji.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony