dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Nietypowy projekt szafy

    Witam wszystkich.
    Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość
    Ponieważ mam malutkie mieszkanie muszę wykorzystywać rozważnie każdy cm powierzchni, postanowiłem wybudować szafę wnękową a na niej dokładnie na wysokości 1,5m zrobić łóżko. Wygląda to mniej więcej tak: stelaż szerokości 1,40m głębokości 2m i wysokości 1,5m w środku 3 wysuwane na kółkach regały , na stelażu szafy położony stelaż pod materac i na tym sam materac. Problem powstał po włożeniu wszystkich ubrań i przedmiotów do szafy, okazało się że całość chyba jest za ciężka przez co regały ciężko wysunąć, o ile dla mnie większym problemem to nie jest o tyle dla mojej żony jest to poważna przeszkoda. Czy ma ktoś może jakiś pomysł jak usprawnić wysuwanie? Jakiś silnik elektryczny? może jakieś inne kółka?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0006.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	338405Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0007.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	338406
    Zdjęcia jeszcze niedokończonej szafy

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Generalnie im większe kółka tym lżej, no i łożyskowane.Jest taka firma "Zibi"(produkują kółka) zadzwoń może coś doradzą.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Na kółkach po podłodze to jeździć gładko raczej nie będzie, bo za ciężkie. Miało by szanse na prowadnicach takich jak do szafek cargo, tyle że przy tej wielkości i co za tym idzie nośności, to by Cię kosztowało majątek. Ogólnie ta koncepcja spania na szafie jest dosyć średnim pomysłem. Przerabiałem, wyszło mi bokiem.

  4. #4

    Domyślnie

    Beskidziak skorzystałem z Twojej rady i skontaktowałem się z firmą, doradzili mi rolki z kulkowym łożyskiem, jak dojdą i zamontuję to dam znać czy jest lepiej.
    G.N co dokładnie wyszło Ci bokiem? Dyskomfort sprawiało wchodzenie po drabince czy zwiększona temperatura i zaduch przy suficie? Innych wad chyba nie widzę Jak u Ciebie to było skonstruowane? Tak jak u mnie z wysuwanymi regałami czy normalne szafeczki były pod łóżkiem?

  5. #5

    Domyślnie

    Nowe kółka zamontowane i że tak powiem aż jeżdżą same. Jakby ktoś kiedyś miał podobny problem to polecam kółka z kulkowym łożyskiem, ja mam o średnicy 6 cm i około 80 kg obciążenie jeździ jakby nic nie ważyło. Beskidziak dziękuję za wskazówkę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony