dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie kurzawka w studni kopanej

    Mam oczko na działce 10-5m.woda uzupełniana była przez hydrofor stojący w podpiwniczeniu i przy uzupełnianiu wody robił trochę szumu.W wzwiązku z tym że mam wodę podskórną postanowiłem wykopać studnie do zasilania oczka.Przy kopaniu trafiliśmy na kurzawkę. Gdy naleje się wody do szklanki wygląda na idealnie czystą. Natomiast w oczku jest troszkę mlekowata.Za radą jednego z miejscowych rolników do studni wrzuciłem trzy taczki kamienia polnego.Efekt żaden,woda jak była tak jest mlekowata a po kamieniach na dnie studni nie ma żadnego śladu.Proszę o radę,co zrobić żeby woda nie była mlekowata.Filtry nie wchodzą w rachubę..

  2. #2

    Domyślnie

    nie wiem czy nadal masz taki mół na dole w studni czy twarde dno? jesli mół to spróboj go jeszcze troche wypompowac, zeby nie zmniejszac studni i faktycznie wrzucic kamien rzeczny na spod, my najpierw wrzucalismy wiekszy (bo po malym nie zostawalo sladu) a dopiero na to mniejszy i jeszcze wiaderko płynnego wapna gaszonego. Podobno tez jesli studnia nie jest ciagle używana to woda w niej bedzie kiepska.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedz.Jak byś mogła wybadaj ile taczek tego kamienia im poszło

  4. #4

    Domyślnie

    wrzucilismy ok. 10 takich wielkich kamieni, zeby przykryc dno i na to ze 4 wiaderka drobniejszego.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony