dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andy1760

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    1

    Domyślnie problem z granicami działek

    Witam wszystkich
    Chciałbym się podzielić swoim problemem , może już kiedyś miał podobną sytuację i będize uprzejmy podzielić się swoimi uwagami.
    Mieszkam w starym przedwojennym domku i płod mojej działki jak pamietam zawsze stał w tym samym miejscu od dobrych 30-50 lat .Nigdy go nie przesuwałem .Jakie było wię moje zdziwienie jak wszyscy mieszkańcy dostaliśmy pismo od Zarządu Dróg Miejskich że badanie mapy zasadniczej oraz przeprowadzona wizja w terenie potwierdziła zajęcie części gruntu stanowiącej własnością gminy.Szukałem punktów geodezyjnych na terenach działek , niestety czas zatarł ich ślady .
    Czy mapa geodezyjna będąca w posiadaniu gminy może być wystarczającym dowodem bez punktów geodezyjnych i czy gmina w takim przypadku nie powinna przeprowadzić postępowania rozgraniczającego
    Prawnik z którym rozmawiałem powiedział że wtym przypadku gmina powinna przeprowadzić postępowanie rozgraniczające
    Pozdrawiam
    Andy

  2. #2

    Domyślnie

    wystąp z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    wystąp z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania
    Toć na to czeka gmina, aby wznowienie granic zrobić na koszt wnioskodawcy.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4

    Domyślnie

    gmina sama z siebie nie przeprowadzi pewnie postępowania. Zatem i tak ktoś musi za nie zapłacić. Na ZDM też bym specjalnie nie liczył - chyba że bardzo chcą ten kawałek ziemi
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  5. #5

    Domyślnie Re: problem z granicami działek

    Cytat Napisał andy1760
    (...) Mieszkam w starym przedwojennym domku i płod mojej działki jak pamietam zawsze stał w tym samym miejscu od dobrych 30-50 lat .Nigdy go nie przesuwałem .Jakie było wię moje zdziwienie jak wszyscy mieszkańcy dostaliśmy pismo od Zarządu Dróg Miejskich że badanie mapy zasadniczej oraz przeprowadzona wizja w terenie potwierdziła zajęcie części gruntu stanowiącej własnością gminy.Szukałem punktów geodezyjnych na terenach działek , niestety czas zatarł ich ślady .
    (...)
    Wydaje mi się, że nawet jeśli tak się stało, że twoi przodkowie zagrodzili kawalek terenu gminnego, to fakt, że obecna sytuacja trwa od ponad 30 lat (co jednocześnie jest warunkiem), działa na wasza korzyść, bo nawet w przypadku wznowienia granic (co naprawdę warto zrobić) możecie stać się właścicielami przez zasiedzenie. Oczywiście takie postępowanie trzeba przeprowadzić sądownie.
    wiesz, taki kuter...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony