dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    .
    Generalizując wszystko zależy od kosztów przyłącza gazowego bo jeśli to ma być około 8-10k to bym się nie zastanawiał tylko uciekał z gazu.
    Dokładnie - i od tego trzeba było rozpocząć ...
    --
    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    A, jeszcze jedno - parterówki trudniej ogrzać, mają wiekszą powierzchnię przegród zewnętrznych niż domy piętrowe czy z poddaszem o tej samej powierzchni użytkowej.
    Sprawa dyskusyjna
    Dlaczego-bo w parterówkach docieplam tylko powierzchnię sufitu ( powierzcznia rzutu poziomego ) a w domach piętrowych dopieplić trzeba powierzchnię dachu-chba trochę większa.
    Suma sumarum wyjdzie podobnie więc nia ma co generalizować.
    Można też powiedzieć , o grzanej kubaturze ,która w piętrusach jest większa.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Co by nie pisać to i tak od ogrzewania domu gazem ziemnym chyba nikt jeszcze nie zbankrutował
    a jaka wygoda...
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Co by nie pisać to i tak od ogrzewania domu gazem ziemnym chyba nikt jeszcze nie zbankrutował
    a jaka wygoda...
    Jak pisałem wcześniej dla mieszkania 80 m2 płaciłem w poprzedniej zimie której prawie nie było 500PLN/miesiąc.
    Teraz przy 122m2 domu i PC nie zapłacę nawet 200PLN.
    Jasne , że nie zbankrutowałem ale bolało.

  5. #25

    Domyślnie

    A ktos mi moze powiedziec jakie miesieczne zuzycie powinnam miec bo przyszedl wczoraj rachunek 3 razy wiekszy niz ostatnio . Wiadomo zima, mrozy, ale bez przesady

    Domek roczny, ogrzewamy tylko dol o powierzchni ok 110 m2, poddasze tylko welna pod dachem, ale w miare uszczelnione tak zeby tam cieplo nie uciekalo. Kubatura spora bo salon 50 m2 ale w najwyzszym miejscu wysoki na 7 metrow. Sciany silka, ocieplenie 15 cm styropian grafitowy, kociol Vaillant aquaPLUS VUI wersja kominowa 28 kW z zasobnikiem, dodatkowo kominek z plaszczem wodnym ale w ostatnim miesiacu nieuzywany zbyt wiele.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał zabkapoli
    A ktos mi moze powiedziec jakie miesieczne zuzycie powinnam miec bo przyszedl wczoraj rachunek 3 razy wiekszy niz ostatnio . Wiadomo zima, mrozy, ale bez przesady

    Domek roczny, ogrzewamy tylko dol o powierzchni ok 110 m2, poddasze tylko welna pod dachem, ale w miare uszczelnione tak zeby tam cieplo nie uciekalo. Kubatura spora bo salon 50 m2 ale w najwyzszym miejscu wysoki na 7 metrow. Sciany silka, ocieplenie 15 cm styropian grafitowy, kociol Vaillant aquaPLUS VUI wersja kominowa 28 kW z zasobnikiem, dodatkowo kominek z plaszczem wodnym ale w ostatnim miesiacu nieuzywany zbyt wiele.
    A w złotówkach to ile te rachunki wyniosły?
    Jak na moje oko to piec o zbyt dużej mocy...
    Zapraszamy tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/grupa-szczecinska,t3718.htm
    WARTO? WARTO!

  7. #27

    Domyślnie

    Poprzednie rachunki 270 zl, obecny 870 zl wiech chyba lekka przesada (w rozliczeniu miesiecznym w zimie)

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał zabkapoli
    Poprzednie rachunki 270 zl, obecny 870 zl wiech chyba lekka przesada (w rozliczeniu miesiecznym w zimie)
    A sprawdzałaś rachunek ze wskazaniem licznika ?
    U mnie odwrotnie rachunki małe a zużycie duże
    nie chce im się do mnie dojechać...i się nie dziwię, więc wystawiają prognozowane zużycie o wiele za małe. Nadpłacam rachunki, żeby potem nie zostać z dużą zaległością, jak już przyjadą spisać licznik...
    Może u ciebie było podobnie, ale w końcu spisali...
    WARTO? WARTO!

  9. #29

    Domyślnie

    No wlasnie tez podejrzewam, ze w koncu przyjechali zobaczyc licznik. Mieszkamy w Dobrej dopiero od roku wiec ciezko bylo przewidziec jakie rachunki bedziemy mieli , chodzilo bardziej o taki duzy przeskok i ta ilosc gazu

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar TAKAGI
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    Rozpoczynam budowę domu jednorodzinnego zgodnie z projektem RANA z Archipelagu 114 m2 i mam do was pytanko jak myślicie na jakie zużycie gazu powinienem się nastawić - jaki koszt.
    Domek budowany będzie w standardzie: sciany 29 cm plus 15 cm styropian, poddasze wełna 30 cm, ogrzewanie piecem dwufunkyjnym z zamkniętą komorą spalania oko 20 kW, kominek z mechanicznym rozprowadzeniem ciepła.
    Zastanawiam się nad Gaspolem i gazem płynnym. Co mi doradzicie. Rozliczenia pomiarowe czy inwestycja w zakup gazu w lecie.
    Pozdrawiam

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukkac

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam
    też proszę o pomoc,
    Dom 420m2 razem z piwnicą (145m2) 44porotherm + 8cm styropian, lane skosy plus 20cm wełny
    do ogrzania ok. 330m2 z czego 50m2 podłogówki,
    planowany jest:
    piec kondensacyjny z zasobnikiem + kominek z dgp do dogrzania salonu i holu które są otwarte, temperatura planowana 21 dzień - 19 noc
    mam również wybudowany dodatkowy komin na wszelki wypadek i moje pytanie jest takie czy zrezygnować z gazu jeśli tak to na rzecz... no właśnie czego?

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pabllooo

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dom 120 m2, sciany 12 cm styropian, dach 20 cm welny. Piec vaillant 20 kW z otwarta komora spalania. 3 osoby, temp 20,5 st dzien, 20 st noc. Koszt za 6 miesiecy (sierpień – styczeń) ogrzewanie, woda + kuchenka bez piekarnika – 1600 zł.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał gremlin2000 Zobacz post
    Witam

    Na jakie zuzycie gazu mozna sie przygotowac miesiecznie?
    Zakladajac np piec 30kW gazowy ok 10 letni, powierzchnia grzania ok 220m2 i polskie warunki przy dobrym ocieleniu?

    Ile m3 gazu to spali okolo miesiecznie?


    Pozdrawiam
    spokojnie, wkleiłem pierwszy post tego tematu, do tej pory gremlin200 nie uzupełnił podstawowych danych - skoro piec jest eksploatowany przez 10 lat - to podał wyjątkowo mało danych i jak widać nie ma zamiaru ich uzupełnić - po prostu stracił zainteresowanie - zatem o co konkretnie chodzi chodzi - bo wyliczyć można wszystko. W tym może pomóc mój kalkulator
    https://spreadsheets.google.com/ccc?...CPfu-_8B#gid=0
    - ale należy znać przynajmniej zapotrzebowanie na energię.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał pabllooo Zobacz post
    Dom 120 m2, sciany 12 cm styropian, dach 20 cm welny. Piec vaillant 20 kW z otwarta komora spalania. 3 osoby, temp 20,5 st dzien, 20 st noc. Koszt za 6 miesiecy (sierpień – styczeń) ogrzewanie, woda + kuchenka bez piekarnika – 1600 zł.
    uważasz, że to mało, czy dużo, dodatkowo używasz kominka lub innego nośnika energii, a przynajmniej napisz ile m3 gazu zużyłeś i w jakiej taryfie lub podaj ile kWh, przecież zarejestrowałeś się w 2007r, a nie w 2011.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 19-02-2011 o 21:26

  15. #35

    Domyślnie

    hej,
    pozwólcie że się dołączę do tego temat, bo planuję w niedalekiej przyszłości rozpocząć budowę domu, tylko się zastanawiam czy opłaca się "pakować" w gaz.
    Moja sytuacja jest taka że gaz jest przy głównej drodze, do mnie musiałby powstać rurociąg ok 30metrów i zastanawiam się czy to będzie opłacalne przedsięwzięcie.

    Planuję wybudować dom: http://projekty.lipinscy.pl/Atlanta/
    ściany plus ocieplenie wyglądały by tak:
    Ściany zewnętrzne:

    Ściana dwuwarstwowa z betonu komórkowego „Ytong” (Xella) lub cegły silikatowej „Silka” (Xella) grubości 44 cm (24 cm ściana murowana + 20 cm styropian „Termoorganika”, o wsp. λ = 0,033 W/m²K ) o wsp. Uo = 0,12 – 0,14 W/m²K


    Ściany fundamentowe:

    Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne stawiane na płycie żelbetowej, izolowanej od ścian fundamentowych z bloczków betonowych, warstwą cokołowych pustaków izolacyjnych Isomur „Stahlton”.
    czy można chodź oszacować jakie byłyby koszty ogrzewania, zwłaszcza że teraz nie dawno kolejna podwyżka cen gazu ma być. Dodam że jestem raczej ciepłolubny

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil6 Zobacz post
    czy można chodź oszacować jakie byłyby koszty ogrzewania, zwłaszcza że teraz nie dawno kolejna podwyżka cen gazu ma być. Dodam że jestem raczej ciepłolubny
    Jeśli Lipińscy się nie mylą to roczne zapotrzebowanie na ciepło wyniesie 5063,34kWh, średnio na cwu (4 os) 4500kWh, przy kondensacie o sprawności 1,06 roczny koszt powinien wynieść 1920zł przy taryfie W2, zużycie ok 900m3/rok. Obliczałem z pomocą mojego kalkulatora
    https://spreadsheets.google.com/spre...Pfu-_8B#gid=14
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 18-07-2011 o 07:34
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radzio85

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    1

    Domyślnie

    [QUOTE=kamil6;4814861]hej,
    pozwólcie że się dołączę do tego temat, bo planuję w niedalekiej przyszłości rozpocząć budowę domu, tylko się zastanawiam czy opłaca się "pakować" w gaz.
    Moja sytuacja jest taka że gaz jest przy głównej drodze, do mnie musiałby powstać rurociąg ok 30metrów i zastanawiam się czy to będzie opłacalne przedsięwzięcie.

    Dobra rada, to nie zastanawiaj się tylko idź do gazowni aby wydali ci decyzję o warunkach przyłączenia. U mnie też muszą rozbudować gazociąg o jakieś 80 m, ale ja za to nie płacę. Płacę tylko za przyłącze do skrzynki 15 m za 1800 zł.(brutto)

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony