dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Robert_GDA

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Stare framugi - renowacja drzwi / stolarz?

    Witam serdecznie.

    Szukam rady na temat drzwi wewnętrzych. Mieszkam w bloku, posiadam stare framugi i nie chcę się bawić w ich demontaż, ponieważ wiąże się to z ogromnym brudem i ogólnie kłopotami - rwanie podłóg, ścian etc. Chciałbym mieć fajowe drzwi u siebie.

    Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim problemem jak ja? Wiem, że są firmy, które zajmują się renowacją starych drzwi, ale nie wiem czy aby dobrze to wygląda. Może stolarz? Nówi ze skelpu nie będą raczej pasować.... Jaki koszt wchodziłby w grę dla 3 pary drzwi?

    Dzięki z góry za wskazówki wszystkich którzy mieli podobny dylemat u siebie

    pozdrawiam,
    Robert

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Stare framugi - renowacja drzwi / stolarz?

    czy pisząc framugi masz na mysli futryny ?
    czy chodzi Ci wyłącznie o odnowienie futryn ?
    p.s.
    okresl czy skrzydła sa przeszklone

  3. #3

    Domyślnie

    Sporo zależy z których lat jest ten blok, im starszy tym gorzej. Dawniej w większości systemów wielkopłytowtch ościeżnicę montowano w ścianie już na etapie produkcji tejże ściany. Jest wielce prawdopodobne, że będzie ona krzywa. Trzeba byłoby równać strugiem drzwi, co w przypadku okleinowanych równa się ich zagładzie. Ale nie to jest najgorsze - w starszych ościeżnicach stosowano nieco mniejszą głębokość wrębu przylgi. Powoduje to, że nowe drzwi o większekszej głębokości się nie zamkną. Wywalanie ościeżnicy może być przyczyną wielkiego syfu, ale nie jest konieczne zrywanie podłogi - można wyciąć tuż nad podłogą. Największy syf powoduje oczywiście użycie szlifierki kątowej. Ale trzeba to zrobić, bo moim zdaniem wieszanie nowych drzwi na starych pokręconych futrynach mija się z zamierzonym celem estetycznym. Nowe do starego rzadko pasuje.
    Sposób na odnowienie starych blokowych drzwi to: zeszlifowanie, pomalowanie wałkiem z gąbki, wstawienie nowej szyby i nowej drewniamej ramki (są takie dostępne w marketach budowlanych).

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli ościeżnice (framugi) sa metalowe to polecam opalanie. Godzina pracy, opalanie i zeszlifowanie resztek strej farby (ręcznie, papierem ściernym) + pomalowanie wałeczkiem farbą daje dobry efekt. Odnawiałem dwie ościeznice w swoim biurze - i jestem bardzo zadowolony.
    Ale trzeba to zrobić dokładnie i pomalowac najlepiej farbą półmatową - kiedyś widziałem co zrobił klient u siebie w domu (po moich poradach) - nie przyłożył się i efekt był wątpliwy...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony